استراتژی بازاریابی محتوا | 4 گام کلیدی برای توسعه شما

انواع مختلفی از محتوا وجود دارد که می توانید ایجاد کنید و تصمیم بگیرید که کدام یک به مهارت، برند و مخاطبان شما بستگی دارد.

1. محتوای من چه مشکلی را برای مخاطبانم حل می کند؟

وقتی نوبت به ایجاد استراتژی بازاریابی محتوای خود می رسد، سؤالات مهمی وجود دارد که باید در نظر بگیرید و به آنها پاسخ دهید، از جمله این چهار مورد:

مهمترین چیز این است که محتوای شما نشان دهنده برند شما باشد. اگر یک برند رسمی و حرفه ای ساخته اید، به طور ناگهانی شروع به ایجاد ویدیوهای غیررسمی و پست های رسانه های اجتماعی نکنید. به طور مشابه، اگر یک برند سرگرم کننده و غیررسمی ایجاد کرده اید، محتوای شما باید همان حال و هوا را منعکس کند.

به عنوان مثال، اگر در ساخت و ویرایش ویدیو مهارت ندارید و بودجه لازم برای استخدام فردی که این کار را می کند ندارید، بهتر است به جای کنار هم قرار دادن چیزی با کیفیت پایین، روی محتوایی که در ایجاد آن مهارت دارید تمرکز کنید.

به عنوان مثال، اگر شما یک آژانس مسافرتی هستید که بسته های تعطیلات را برای مشتریان ارائه می دهد، مشکلی که ممکن است مخاطبان شما داشته باشند، مشکل در انتخاب مقصد تعطیلات است. بنابراین، تهیه راهنمای سفر به حل این مشکل کمک می‌کند، زیرا می‌توانید اطلاعات دقیقی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید تا به تصمیم‌گیری کمک کنند.

3. چه نوع محتوایی ایجاد خواهم کرد؟

به راهنمای ما نگاهی بیندازید دسته بندی محتوا برای کمک به برنامه ریزی و ایجاد محتوای رسانه های اجتماعی خود.

محتوای شما باید منحصر به فرد باشد و باید دیدگاه یا اطلاعاتی را ارائه دهد که قبلاً در اینترنت وجود ندارد. ممکن است این کار غیرممکن به نظر برسد – به هر حال، به نظر می رسد که هر موضوع ممکن قبلاً به صورت آنلاین به طور عمیق پوشش داده شده است، اما به دقت در مورد آنچه که برند شما را متمایز می کند فکر کنید و از آن به نفع خود استفاده کنید. ارائه یک برداشت منحصر به فرد از یک موضوع مشترک می تواند ارزشمندتر از آن چیزی باشد که فکر می کنید.

نکته برتر! هر نوع محتوایی که تولید می کنید، مطمئن شوید که همیشه با کیفیت است تا به اعتماد مخاطبانتان کمک کند. این بدان معناست که محتوا باید بدون اشتباه تایپی، تصاویر شفاف و تار یا پیکسلی نباشد و ویدیوها به خوبی فیلمبرداری و ویرایش شده باشند. ما چند مورد مفید داریم نکات کپی رایتینگ برای شروع!

4. برای محتوای خود روی چه پلتفرم هایی تمرکز خواهم کرد؟

شما همچنین باید تصمیم بگیرید که از چه پلتفرم هایی برای انتشار محتوای خود استفاده کنید، در مورد کدام…منبع

2. چه چیزی محتوای من را منحصر به فرد می کند؟

محتوای شما باید هدف داشته باشد و به طور فعال مشکلی را برای مخاطبان شما حل کند. این مشکل می تواند بزرگ یا کوچک باشد و می تواند هر چیزی باشد، از نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد نحوه استفاده از محصولات خود (که ممکن است با یک آموزش ویدیویی حل کنید) تا کمک در تصمیم گیری خرید (که می توانید با پست های وبلاگ دقیق حل کنید).

مدرسه طراحی Canva
مدرسه طراحی Canva نمونه‌ای عالی از یک برند است که مشکلی را که کاربرانش دارند را شناسایی می‌کند، در این مورد از Canva مانند یک حرفه‌ای استفاده می‌کند و محتوا را برای کمک به حل آن ایجاد می‌کند.

هنگامی که مطمئن شدید که مخاطب هدف خود و انواع محتوایی که با آنها طنین انداز می شود را درک می کنید، می توانید شروع به ایجاد محتوای خود کنید.