انواع، مزایا و نکات برای سال 2023

بزرگترین مزیت این رویکرد هزینه است، زیرا معمولاً با هیچ هزینه تجاری اضافی فراتر از آنچه قبلاً برای خانه خود پرداخت می کنید روبرو نخواهید شد. همچنین می‌تواند رسیدگی به موجودی را آسان‌تر و کارآمدتر کند زیرا در نزدیکی محل زندگی شما قرار دارد.

مراکز انجام، که اغلب به عنوان Third Fulfillment یا 3PL شناخته می‌شوند، از بسیاری جهات شبیه لیزینگ هستند – تا آنجا که شما فضای انبار را از یک تجارت جداگانه اجاره می‌کنید. اما بر خلاف لیزینگ مستقیم، شرکت های 3PL نیز با تدارکاتی مانند حمل و نقل از طرف شما سروکار دارند.

مزیت اصلی برون سپاری به یک مرکز انجام این واقعیت است که تقریباً تمام جنبه های انجام (از جمله انبارداری) را از صفحه شما حذف می کند. این به شما امکان می دهد برای اطمینان از کارایی به ابزارها و فرآیندهای انبارداری تثبیت شده تکیه کنید. بسته به توافق شما و ظرفیت شرکت 3PL شما، همچنین می تواند با رشد کسب و کار شما سطح بالایی از انعطاف پذیری را به شما ارائه دهد.

انبارداری متعلق به آن چیزی است که به نظر می رسد. این رویکرد باعث می شود که تجارت الکترونیک به صورت فیزیکی فضای انبار را برای استفاده در راستای فروشگاه آنلاین خود خریداری کند.

اجاره فضای انبار می تواند یک حرکت هوشمندانه برای مشاغل تجارت الکترونیک باشد. این گزینه مشاغل را می بیند اجاره کل انبار یا بخشی از یک انبار از یک تجارت متفاوت

Dropshipping در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این رویکرد به انبارداری باعث می‌شود که کسب‌وکارها کل سیستم مدیریت موجودی را به یک شخص ثالث – معمولاً یک سازنده یا یک انبار مستقل، برون‌سپاری کنند.

dropshipping چگونه کار می کند

نقطه ضعف آشکار این رویکرد این است که موجودی می تواند بخش بزرگی از دارایی شما را به خود اختصاص دهد. این می تواند برای کسانی که دارای املاک کوچک هستند مشکل ساز باشد. همچنین ممکن است زمانی که موجودی خود را در یک فضای اختصاصی نگهداری نمی کنید، برای بیمه کردن موجودی خود دچار مشکل شوید.

استفاده از dropshipping به کسب و کارها این امکان را می دهد که کاملاً بر روی بخش فروش و بازاریابی کسب و کار تمرکز کنند و سایر تدارکات را به شریک dropshipping خود واگذار کنند. این می تواند به شما کمک کند واقعاً مشتریان خود را هدف قرار دهید و فروش را افزایش دهید.

خرید انبار خود می تواند به شما کمک کند از جهاتی کنترل بسیار بیشتری بر کسب و کار خود داشته باشید. به عنوان مثال، روش‌های دیگری مانند دراپ شیپینگ و لیزینگ می‌تواند باعث افزایش قیمت‌های پیش‌بینی نشده شود. همچنین می‌تواند به شما در کاهش هزینه‌ها کمک کند و به شما امکان می‌دهد از پرداخت حاشیه سود سایر مشاغل اجتناب کنید و با معرفی ابزارها و فرآیندهای خاص کسب‌وکار برای افزایش کارایی، به شما کمک کند.

پنج نوع اصلی انبارداری وجود دارد که مشاغل تجارت الکترونیک از آنها استفاده می کنند. اینکه کدام نوع انبار تجارت الکترونیک برای شما مناسب است به شرایط و اهداف منحصر به فرد شما بستگی دارد. در این بخش، هر یک از این انواع انبارداری را پوشش می‌دهیم و به شما در درک مزایا و مشکلات احتمالی کمک می‌کنیم.

#1. انبارهای اجاره ای

انبارداری مالکانه معمولاً گزینه بهتری است کسب و کارهای بزرگ تجارت الکترونیک که حجم بالایی از محصولات را به فروش می رسانند. این نوع کسب‌وکارها می‌توانند کارایی را افزایش داده و هزینه خرید انبار را افزایش دهند و آن را سودمندتر کنند.

#3. انبارداری خانه

یکی از نکات منفی این رویکرد این است هزینه. اگرچه هزینه های ماهانه احتمالا کمتر خواهد بود، سرمایه گذاری اولیه به طور قابل توجهی بالاتر خواهد بود. همچنین در صورت رشد کسب و کار شما و نیاز به افزایش ظرفیت انبار می تواند منجر به هزینه های آینده و مدیریت شود. به همین ترتیب، اگر کسب و کار شما کوچک شود، در مقایسه با استفاده از روش‌های دیگر مانند لیزینگ، کاهش هزینه‌ها سخت‌تر خواهد بود.

واضح است که این رویکرد به بهترین وجه مناسب است کسب و کارهای کوچک و تازه تاسیس تجارت الکترونیک. کسانی که حجم زیادی از محصولات را می فروشند احتمالاً این رویکرد را استرس زا و ناکارآمد می دانند. همچنین توانایی شما را برای بهبود انبارداری از طریق اتخاذ ابزارها و فرآیندهای صنعتی محدود می کند.

#4. مراکز تحقق

انبارداری خانگی فرآیند استفاده است دارایی خصوصی شما برای ذخیره موجودی شما این ممکن است در یک اتاق یدکی، گاراژ یا ساختمان خارجی باشد.

هزینه بزرگترین نقطه ضعف این رویکرد است. از آنجایی که شما در حال برون سپاری هر بخش از انجام کار هستید، برای راحتی آن حق بیمه پرداخت خواهید کرد. به همین دلیل است که این رویکرد برای مشاغلی که در حال حاضر در حال ساخت هستند بسیار سودمند است حاشیه سود خوب، اطمینان حاصل شود که آنها همچنان می توانند در نتیجه سودآور باقی بمانند.

#5. Dropshipping

البته این سطح از راحتی هزینه دارد. این بدان معنی است که ایجاد حاشیه سود سالم با فروشگاه شما می تواند دشوارتر باشد.منبع

برخی از مزایای عمده برای این رویکرد وجود دارد. برای مثال، هنگامی که اجاره می‌کنید، سطح بیشتری از انعطاف‌پذیری را به کسب‌وکار خود می‌دهید، به شما این امکان را می‌دهد که با رشد کسب‌وکارتان به راحتی بزرگ‌تر شوید، یا زمانی که کسب‌وکارتان در زمان‌های سخت‌تری قرار می‌گیرد، اندازه را کوچک کنید – به شما امکان می‌دهد هزینه‌ها را به حداقل برسانید. اجاره همچنین می تواند روشی هوشمندانه برای پیش بینی بهتر هزینه های جاری باشد و به پیش بینی کمک کند.

بسته به اندازه فضایی که اجاره می‌کنید و مدت زمانی که آن را اجاره می‌کنید، این رویکرد معمولاً گران‌تر از مالکیت واقعی است. این به این دلیل است که مالک برای سودآوری اجاره باید هزینه خود را پوشش دهد و سود کسب کند.

#2. انبارهای تحت مالکیت