اولین طراحی موبایل در سال 2022

زمانی را به این فکر کنید که چگونه مهمترین عناصر را در هر صفحه به طور غالب نمایش می دهید.

بزرگ کردن اهداف لمسی

برخلاف کامپیوترهای رومیزی که از یک اشاره گر کوچک برای انتخاب یک هدف (مانند پیوند) استفاده می شود، معمولاً از انگشت در دستگاه های تلفن همراه استفاده می شود. این می تواند انتخاب اهداف کوچک را دشوار کند، که به نوبه خود می تواند کاربران را ناامید کند.

گرافیک‌های بزرگ فضای ارزشمندی را در دستگاه‌های تلفن همراه اشغال می‌کنند، اما همچنین می‌توانند وب‌سایت شما را نامرتب جلوه دهند و تجربه بدی به بازدیدکنندگان بدهند.

بنابراین، چگونه می‌توانید وب‌سایت خود را موبایل‌پسند کنید؟ در زیر به بررسی این موضوع می پردازیم.

موجودی محتوا

اگر ضروری نیست، آن را وارد نکنید.

اولویت بندی سلسله مراتب

با فهرست کردن تمام محتوای ضروری که باید در وب سایت تلفن همراه خود قرار دهید شروع کنید. این می تواند از صفحات محصول تا بیانیه های حریم خصوصی متغیر باشد.

اگرچه شناورها می توانند در وب سایت های دسکتاپ مفید باشند، اما با مشاهده موبایل سازگار نیستند. این می تواند منجر به ناامید شدن وب سایت شما شود یا برای بازدیدکنندگان کاملاً غیر قابل استفاده شود.

بنابراین، مهم است که تمام اهداف لمسی را در سایت تلفن همراه خود بزرگ کنید. این امر به ویژه در مورد اهداف با اولویت بالا مانند دکمه های Call To Action (CTA) صادق است.

Hovers را حذف کنید

هنگامی که تمام محتوای ضروری را فهرست کردید، باید هر عنصر را اولویت بندی کنید. به عنوان مثال، در صفحه محصول، دکمه «اکنون خرید» و همچنین تصاویر محصول احتمالاً اولویت بالایی دارند.

درسی از این؟ از آنها در طراحی خود استفاده نکنید.

گرافیک های بزرگ را حذف کنید

محتوا احتمالاً بزرگ‌ترین جنبه‌ای است که هنگام ساخت یک سایت سازگار با موبایل باید در نظر گرفته شود. از این گذشته، هنگامی که از صفحه نمایش بزرگتری استفاده می کنید، مانند صفحه نمایش هایی که در لپ تاپ ها یافت می شوند، به راحتی می توانید محتوای زیادی را بدون اینکه صفحه نمایش درهم به نظر برسد، اضافه کنید. در حالی که بسیاری از محتواها می توانند در یک دستگاه تلفن همراه آشفته و گیج کننده به نظر برسند.

ببینید چگونه به نظر می رسد:

  • آیا همه چیز خواندنی است؟
  • آیا تصاویر با کیفیت هستند؟
  • آیا تصاویر روی صفحه نمایش قرار می گیرند؟
  • آیا تمیز و مرتب به نظر می رسد؟

حتی با یک بیننده پیشرفته، تشخیص اینکه وب سایت شما در تلفن همراه چقدر خوب کار می کند، اگر آن را روی دسکتاپ مشاهده می کنید، دشوار است. بنابراین، وقت بگذارید و سایت خود را به طور کامل روی یک دستگاه تلفن همراه آزمایش کنید.

معمولا، تصاویری که حدود 640 پیکسل در عرض تا 320 پیکسل در ارتفاع را پوشش می دهند در دستگاه های تلفن همراه بهترین ظاهر خواهد شد.

تست روی یک دستگاه واقعی

بررسی کنید که چگونه کار می کند:

  • آیا پیمایش آسان است؟
  • آیا می توانید محصولات (در سایت های تجارت الکترونیک) را خریداری کنید؟
  • آیا انتخاب اهداف لمسی مهم آسان است؟
ابزار تست موبایل پسند گوگل
همچنین می‌توانید با استفاده از ابزار رایگان تست موبایل دوستانه Google، سازگاری تلفن همراه خود را آزمایش کنید.منبع