بازاریابی برای پزشکان | 8 نکته ای که باید در سال 2023 بدانید

اما قبل از اینکه بتوانید برنامه‌ریزی کمپین‌های خود را شروع کنید و روی یک رویکرد تصمیم بگیرید، ابتدا باید دقیقاً بفهمید به چه چیزی می‌خواهید برسید. که ممکن است:

 • افزایش حضور آنلاین تمرین شما
 • تولید سرنخ
 • ایجاد یک لیست پستی از بیماران موجود و آینده نگر
 • مخاطبان خود را با محتوای منظم و مرتبط درگیر کنید

بازاریابی محتوا و سئو (که در عرض یک ثانیه به آنها خواهیم رسید!) نمونه هایی از این موارد هستند طولانی بازی برای موفقیت در این اشکال بازاریابی ارگانیک، باید بانک محتوای خود را در طول زمان ایجاد کنید و در عین حال با مخاطبان خود درگیر باشید.

در سطح پایه، این می تواند به سادگی اطمینان از شروع ایمیل های بازاریابی شما با آدرس دادن به گیرنده با نام (یا حتی در خط موضوع!) باشد. در یک سطح دقیق تر، شخصی سازی بازاریابی می تواند شامل ایجاد شخصیت های بیمار – کهن الگوهای تخیلی که نشان دهنده بیماران واقعی است، و همچنین نقاط درد، اهداف، نیازها و اطلاعات جمعیت شناختی آنها – یا استفاده از کانال های شخصی بیشتر باشد. (اس ام اس و پیام های رسانه های اجتماعی شخصی برای این کار مفید است.)

اینجا جایی است که هرم بازاریابی محتوا وارد می‌شود. این شکل باشکوه، انواع مختلفی از محتوایی را که کار شما باید به دنبال ایجاد آن باشد را نشان می‌دهد – و راهنمای مفیدی را در مورد اینکه چند بار توصیه می‌کنیم آن را منتشر کنید، ارائه می‌کند.

گرافیک هرم بازاریابی محتوا که نشان می دهد چه زمانی و چه نوع محتوایی تولید شود
هرم بازاریابی محتوا محتوای شما را به سطوح جداگانه تقسیم می کند.

5. در شبکه های اجتماعی فعال شوید

یک ضرب المثل قدیمی در صنعت بازاریابی وجود دارد، و چیزی شبیه به این است:

به یاد داشته باشید – هر چه شخصی تر، بهتر!منبع

در مرحله بعد، باید مشخص کنید که کدام روش بازاریابی برای کار شما مناسب است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، “بازاریابی دیجیتال” یک اصطلاح فراگیر است که شامل مجموعه ای کامل از استراتژی ها و کانال های مختلف است. و تا زمانی که کلینیک مایو نباشید، پول نقد یا منابع لازم برای تمرکز روی همه آنها را نخواهید داشت!

در سال 2023، این درست تر از همیشه است – بنابراین منظور ما از “محتوا” چیست؟ و چگونه به تمرین شما کمک می کند؟

گفته می شود، تبلیغات پولی برای همه روش ها مناسب نخواهد بود. بنابراین، دوباره به خاطر داشته باشید که به اهداف خود بازگردید. اگر آن‌ها منجر به ایجاد سرنخ‌های ورودی به سمت تمرین شما می‌شوند، تبلیغات پولی یک استراتژی کوتاه‌مدت موثر خواهد بود. در مقابل، اگر اهداف کلیدی شما شامل ایجاد نام تجاری عمل شما – ایجاد وفاداری و پرورش هویت قوی – باشد، بهتر است سرمایه گذاری سنگین تری در سئو انجام دهید. صحبت از اینکه…

7. سئوی سایت را انجام دهید

اما صبر کنید، شما بپرسید. چگونه من می دانم که انواع محتوا برای انتشار – و هر چند وقت یکبار؟

“محتوا” برای اهداف بازاریابی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • مقالات وبلاگ
 • کتاب های الکترونیکی و وایت پیپر
 • ایمیل ها
 • پست های رسانه های اجتماعی
 • تصاویر

اینجا جایی است که باید تمرکز را به اهداف خود بازگردانید – و اینکه چه معیارهای موفقیت برای تمرین شما مهم هستند. با این دانش، انتخاب روش بازاریابی مناسب برای شما آسان خواهد بود. انتخاب کنید:

 • بازاریابی محتوا برای آموزش و تعامل با مخاطبان خود
 • بازاریابی ایمیلی برای حفظ ذهن و ایجاد وفاداری بیمار
 • بازاریابی موتورهای جستجو برای دید فوری – و سریعترین نتایج
 • اینفلوئنسر مارکتینگ برای تولید سرنخ های ورودی گرم و مرتبط

به نکات سئو نیاز دارید؟ ما یک چک لیست کامل SEO داریم که باید دنبال کنیم، اما در اینجا چند نکته کلیدی برای شروع وجود دارد:

 • وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید: این شامل یافتن کلمات کلیدی مرتبط با فعالیت، صنعت و مخاطبان هدف شما و پیاده سازی آنها در سراسر وب سایت شما است. مطمئن شوید که این کلمات کلیدی در عناوین، سرفصل‌ها، توضیحات متا و در سراسر کپی وب‌سایت شما ظاهر می‌شوند.
 • به سئوی محلی فکر کنید: برای انتخاب همه آن جستجوهای وب که می گویند “پزشکان نزدیک من” هستند، باید روی استراتژی سئوی محلی خود سرمایه گذاری کنید. این همه در مورد هدف قرار دادن بیماران در منطقه جغرافیایی خاصی است که شما به آن خدمت می کنید. برای انجام این کار، یک نمایه «Google برای کسب‌وکار من» ایجاد کنید و آن را با اطلاعات دقیق پر کنید – از جمله ساعات کاری، نظرات بیماران، و اطلاعات تمرین.
 • سایت خود را برای موبایل تنظیم کنید: اکثر کاربران وب دیگر از روی میز خود به اینترنت دسترسی ندارند، بلکه در حال حرکت – از گوشی های هوشمند خود هستند. برای اطمینان از اینکه تجربه آنها نرم است، مطمئن شوید که سایت خود را برای کاربران تلفن همراه بهینه کنید.

8. بازاریابی خود را شخصی سازی کنید

استفاده از دیجیتال مارکتینگ برای ترویج فعالیت شما باید بی‌معنا باشد. با این حال، چگونه شروع کنیم – و از چه نکات و استراتژی هایی برای حداکثر دسترسی و پاداش استفاده کنیم – به الف مقدار کمی ماده خاکستری بیشتر

البته، اینها تنها چند نمونه از اهداف بازاریابی شما هستند. بنابراین، چگونه می توانید بر روی اهدافی که برای آنها کار می کنند، تصمیم گیری کنید شما تمرین؟ اینجا تعدادی ایده برای نحوه شروع شما موجود است:

 • اهداف خود را هوشمندانه کنید: یعنی خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان. با پیوست کردن معیارهای موفقیت خاص به هر کدام، مطمئن خواهید شد که می‌توانید بدانید که آیا آنها موفق بوده‌اند یا خیر – و کدام اهداف نیاز به توجه بیشتری دارند!
 • عدم رعایت اهداف بازاریابی خاص: در بالا، برخی از اهداف سطح بالای استراتژی بازاریابی شما را برجسته کردیم. اما باید برخی ارقام دقیق را بررسی کنید. آیا مایل به ایجاد 100 پرسش بیمار جدید در ماه هستید؟ به 1000 دنبال کننده در فیس بوک می رسید؟ نمرات رضایت بیمار را تا یک آستانه خاص افزایش دهید یا حضور مطب خود را در یک حومه خاص تثبیت کنید؟ زمان شروع به فکر کردن در مورد آن است!
 • اهداف خود را اولویت بندی کنید: داشتن 20 گل فوق العاده است. اما بدون این که بفهمید کدام یک از همه مهم‌تر هستند – یعنی کدام یک بیشترین تأثیر را بر برند و نتیجه کار شما خواهند داشت – برای پیاده‌سازی مؤثر همه آنها تلاش خواهید کرد. بنابراین اهداف بازاریابی خود را بر اساس اولویت سفارش دهید – و برای دستیابی به آنها تلاش کنید به ترتیب

2. تحقیق در مورد مخاطب انجام دهید

این بدان معناست که شما باید تحقیقات خود را انجام دهید حضار پژوهش. در اینجا به این صورت است:

 • دموگرافیک بیمار هدف خود را مشخص کنید: بین سن، جنسیت، موقعیت مکانی، شغل، سطح درآمد، نیازهای مراقبت های بهداشتی و موارد دیگر، به ویژگی های خاص بیماران ایده آل خود توجه نکنید. اینها کسانی هستند که برای آنها بازاریابی خواهید کرد!
 • جمع آوری داده های بیمار موجود: اطلاعات غیر حساس را در سوابق خود از بیماران فعلی بررسی کنید تا روندها و الگوها را شناسایی کنید. جمعیت شناسی مشترک؟ دفعات قرار ملاقات؟ خدمات ترجیحی؟ همه این‌ها بینش‌های حیاتی را ارائه می‌دهند، نه در مورد اینکه در حال حاضر به چه کسی خدمات می‌دهید – بلکه چه کسی، با بازاریابی خوب، به شما ارائه می‌دهد میتوانست بودن!
 • انجام نظرسنجی از بیماران: کمی تحقیقات بازار در مورد پایگاه بیماران خود می تواند به شما در درک نیازها و ترجیحات مراقبت های بهداشتی آنها – و همچنین سطح رضایت فعلی آنها از خدمات شما کمک کند. همچنین می‌توانید اطلاعات مهمی در مورد کانال‌های ارتباطی که آنها بیشتر به آن‌ها اعتماد دارند، به علاوه عواملی که بر تصمیم آنها برای انتخاب کارتان تأثیر گذاشته است، جمع‌آوری کنید.
 • بررسی و بازخورد آنلاین را تجزیه و تحلیل کنید: رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های بررسی ویژه مراقبت‌های بهداشتی، معادن غنی از اطلاعات درباره نحوه درک بیماران از عمل شما هستند. به خوبی ها، بدی ها توجه کنید، و زشت – و از این بازخورد برای شناسایی زمینه های بهبود و درک دیدگاه های بیماران خود استفاده کنید.

3. روش های بازاریابی تحقیق

محتوا است پادشاه.

با این حال، شاید موثرترین راه برای شخصی سازی بازاریابی شما، این باشد قرار دادن رابطه خود با بیماران در قلب هر کاری که انجام می دهید – سپس، پرورش دادن این روابط این می تواند به همان اندازه اساسی باشد که بیمار را پس از ملاقات با شما پیگیری کنید – ارسال یک ایمیل پس از ویزیت یا تماس تلفنی برای بررسی حضور – یا ارسال پیام کوتاه به بیمارتان برای یادآوری قرار ملاقات با شما.

به همین دلیل، در زیر، هشت نکته و ترفند بازاریابی برتر خود را برای پزشکان گردآوری کرده‌ایم. این یک راهنمای گام به گام نیست، همانطور که در، اما فرآیندهای زیر به ترتیب زمانی هستند. به همین دلیل است که ما از ابتدا شروع می کنیم – با تعریف اهداف بازاریابی شما!

1. اهداف بازاریابی خود را مشخص کنید

با سئو، شما به طور طبیعی رتبه های بالایی در موتورهای جستجو کسب می کنید. با تبلیغات پولی، شما به سادگی به گوگل پول می پردازید – برای رسیدن به همان هدف. و در حالی که آن می توان اگر کمی از نظر بودجه (به ویژه در بازار رقابتی مراقبت های بهداشتی) کم هزینه باشید، یک استراتژی SEM جامد ارزش وزن خود را در طلا دارد.

برای مشاوره بیشتر برای کمک به شما در تحقیق و انتخاب روش های بازاریابی، به نکات برتر بازاریابی دیجیتال ما مراجعه کنید.

4. محتوای عالی را منتشر کنید

به عبارت دیگر، به تلاش نیاز دارد – و زمان. تبلیغات پولی اینطور نیست.

اگر این راه مناسب برای تمرین شما به نظر می رسد، راهنمای ما در مورد ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی را بررسی کنید تا به شما در شروع کار کمک کند.

6. از تبلیغات پولی استفاده کنید

فیس بوک. اینستاگرام. لینکدین. حتی توییتر – همگی این امکان را فراهم می‌کنند که آنلاین شوید و با مخاطبان خود به زبانی صحبت کنید و در پلتفرم با آن راحت‌تر هستند. در رسانه های اجتماعی، می توانید تبلیغات اجرا کنید، محتوای تفکر برانگیز را برای جلب توجه مخاطبان خود ارسال کنید و به روز رسانی در مورد خدمات خود ارائه دهید. به عنوان مثال، اگر ساعت کاری را برای تعطیلات تنظیم می کنید، یا می خواهید نرخ های تخفیفی برای بیماران خاص ارائه دهید.

نکته نهایی ما؟ بازاریابی خود را شخصی سازی کنید – زیرا هیچ کس نمی خواهد مانند یک عدد احساس کند!

جایی بین یک هنر و یک علم، سئو تمرینی برای تنظیم است شما وب سایت تمرین برای موفقیت در فضای پر مناقشه رتبه بندی موتورهای جستجو. این در مورد بهینه سازی و آموزش وب سایت شما برای عملکرد خوب در گوگل، بینگ و یاهو است! – دادن بهترین شانس برای دیده شدن توسط مخاطبانی که می خواهید بیشتر با آنها درگیر شوید.

اساساً، این هر چیزی است که توسط تمرین شما برای مخاطبان ایجاد می شود. و کلید بازاریابی محتوای خوب در اینجا نهفته است. که برای آن است مخاطب شما – نه برای شما. زیرا، در حالی که در نهایت در حال تولید محتوا برای بازاریابی کسب و کار خود هستید، هرگز نباید چنین احساسی داشته باشید. در عوض، تمرکز همیشه باید روی این باشد که چگونه می توانید مخاطبان خود را آموزش دهید، اطلاع رسانی کنید، درگیر کنید و سرگرم کنید.

همه استراتژی های بازاریابی دیجیتال خوب با یک چیز شروع می شوند: برنامه ریزی.

بد به نظر می رسد، اما حقیقت دارد – بدون درک درست از مخاطبان، بهترین بازاریابی در جهان محکوم به شکست است. زیرا هیچ فایده ای ندارد که چه چیزی، چه زمانی و یا حتی چرا را درست بدانید – اگر نمی دانید سازمان بهداشت جهانی این همه برای