بازخورد مشتری: بهترین روش ها برای سال 2023

بمباران مشتریان خود با درخواست بازخورد یا درخواست نظرات مشتریان می تواند وسوسه انگیز باشد. شاید آنها اولین درخواست شما را ندیده اند؟ شاید ایمیل شما در پوشه اسپم آنها قرار گرفته باشد؟ یا شاید آنها فقط نمی خواهند بازخوردی به شما بدهند.

اقدام برای بهبود تجربه کلی مشتری بر اساس بازخورد به تشویق مشتریان برای خرید مجدد از شما کمک می کند. اگر ببینند که به بازخورد آنها گوش داده‌اید و تغییراتی را اعمال کرده‌اید، اکنون که احساس ارزشمندی می‌کنند و به آنها گوش می‌دهند، احتمالاً به برند شما باز خواهند گشت.

#5. حامیان بالقوه برند را پرورش دهید

حلقه زمانی شروع می شود که شما بازخورد بخواهید، مشتریان آن را ارائه کنند، آن را تجزیه و تحلیل کنید، نظرات آنها را عملی کنید، و سپس می توانید حلقه را با تماس مجدد ببندید با مشتریان خود توضیح دهید که چه چیزی تغییر کرده است.

مهم نیست که چه نوع داده ای را جمع آوری می کنید، چه بازخورد مشتری، چه تحقیقات رقبا یا تحقیقات بازار، شما نیاز دارید که به راحتی قابل هضم باشد و در یک مکان مرکزی ذخیره شود.

این امر به ویژه برای برندهایی که بازخورد مشتریان را از طریق روش‌ها و پلتفرم‌های متعددی مانند رسانه‌های اجتماعی یا پاپ‌آپ وب‌سایت جمع‌آوری می‌کنند، مهم است.

با تقویت رابطه و ایجاد احساس ارزشمندی در آنها، آنها را تشویق می کنید تا بزرگترین حامیان برند شما شوند.

#6. همیشه حلقه را ببندید

به احتمال زیاد بازخوردها را در مکان‌های مختلف، مانند صفحات گسترده جداگانه یا در پوشه‌های جداگانه ذخیره می‌کنید، که تجزیه و تحلیل و شناسایی الگوها را دشوار می‌کند.

طرفداران بالقوه برند مشتریانی هستند که تجربه بسیار خوبی از برند شما داشته اند. این احتمال وجود دارد که آنها در بازخورد خود ستایش شما را خوانده باشند.

اکنون که می‌دانید چگونه می‌توانید بازخورد مشتری را به دست آورید، به این بهترین نکات عملی نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید که بازخورد مشتری خود را به طور مؤثر جمع‌آوری کرده و استفاده می‌کنید.

#1. داده های خود را ذخیره کنید

هنگام تجزیه و تحلیل بازخورد خود، فهرستی از مراحل کلیدی را که باید برای بهبود هر مشکلی بردارید تهیه کنید و آنها را به اعضای مرتبط تیم خود اختصاص دهید.

درخواست بازخورد یک چیز است، اما به محض اینکه مشتری آن را ارائه کند، اگر شما به سادگی بدون تشکر از او نادیده بگیرید، طعم ترش در دهان او باقی خواهد ماند.

الگوها به شما این امکان را می دهند که بفهمید یک حادثه مجزا چیست و چه مناطقی به طور مکرر باعث ایجاد مشکلات می شوند.

#4. بهبودهای اقدام

بستن حلقه به مفهوم پایان دادن به تلاش شما برای بازخورد مشتری از جایی که شروع کرده اید، با مشتری اشاره دارد.

ایده خوبی است که تمام داده های خود را در یک مکان متمرکز کنید تا بدانید کجا هستند و مطمئن باشید که تصویر کامل را دریافت می کنید.

#2. اسپم نکنید

اگر این مشتریان را پرورش دهید، می توانید به طور کلی افزایش فروش خود را مشاهده کنید! شما می توانید با ارائه کدهای ارجاع منحصربفرد به آنها، راه اندازی پیوندهای وابسته برای استفاده از آنها، یا دادن دسترسی به خطوط جدید یا فروش قبل از عرضه عمومی به آنها، ارتباط برقرار کنید.

بازخورد مشتری فقط در صورتی مفید است که اقدام کنید و تغییرات لازم را اعمال کند.

هدف گذاری کنید با به روز رسانی به مشتریان پاسخ دهید در مورد آنچه که نام تجاری شما در نتیجه بازخورد داده شده تغییر یا افزایش یافته است.

بخش مهمی از جمع‌آوری بازخورد مشتریان به ذخیره‌سازی آن‌ها به گونه‌ای است که به شما امکان می‌دهد بیشترین بهره را از آن ببرید.

در واقع، یکی از با ارزش‌ترین نتایج جمع‌آوری بازخورد مشتریان می‌تواند حامیان برندی باشد که ممکن است کشف کنید.

هنگامی که بهبودهایی را که باید انجام دهید، مشخص کردید، چه آنها مستقیماً توسط مشتریان پیشنهاد شده باشند و چه شما توانسته اید از طریق تجزیه و تحلیل بازخورد خود نظریه پردازی کنید، سپس باید آنها را عملی کنید.

ارسال چندین ایمیل یا اضافه کردن پاپ آپ به هر صفحه از وب سایت شما باعث آزار مشتریان شما می شود. نه تنها آنها را از پاسخ به سؤالات شما منصرف می کند، بلکه آنها را به طور کلی از خرید با نام تجاری شما نیز منصرف می کند.

#3. بازخورد خود را تجزیه و تحلیل کنید

جمع آوری و تجزیه و تحلیل بازخورد مشتریان فقط به دنبال تشخیص نکات منفی و یافتن زمینه هایی برای بهبود نیست.

نیازی نیست به تک تک مشتریانی که به شما بازخورد می‌دهند، به‌صورت جداگانه پاسخ دهید (ساعت‌های کافی در روز برای این کار وجود ندارد!)، اما می‌توانید به‌جای آن، به‌روزرسانی‌های منظم را به لیست ایمیل خود یا از طریق رسانه‌های اجتماعی ارسال کنید.منبع

نکته کلیدی این است مراقب الگوها باشید که بر اساس آنچه مشتریان مختلف می گویند شکل می گیرد.

شاید چندین نفر با خط مشی بازگشت شما مشکل داشته باشند یا مشتریان مختلف رفتار تیم خدمات مشتری شما را تحسین کرده باشند.

هنگامی که بازخورد مشتریان خود را جمع آوری کردید، نوبت به تجزیه و تحلیل آن می رسد. جمع آوری و ذخیره بازخورد مشتریان خوب و خوب است، اما باید به یاد داشته باشید که در واقع کاری با آن انجام دهید!