بیمه تجارت الکترونیک در سال 2023

بیمه اموال تجاری برای به حداقل رساندن خطرات مرتبط با حفظ الف استفاده می شود دارایی تجاری. این معمولاً شامل پوشش هزینه تعمیرات ساختمان و همچنین سهام شما می شود. بیمه اموال تجاری به دو نوع بیمه ساختمان و بیمه محتوا تقسیم می شود.

وقفه در کسب و کار می تواند تاثیر جدی و منفی بر کسب و کار شما داشته باشد. اینها می توانند به دلایل بی شماری مانند بلایای طبیعی، بیماری های همه گیر، و خرابی تجهیزات ضروری رخ دهند. بیمه وقفه کسب و کار می تواند به شما در محافظت در برابر این شرایط پیش بینی نشده کمک کند.

این نوع بیمه برای هر کسب و کاری که نقش های شغلی شرکت تجارت الکترونیک را به کار می گیرد ضروری است.منبع

مسئولیت محصول مشابه مسئولیت عمومی است، با این تفاوت که تمرکز دارد به طور خاص در مورد هر گونه آسیب یا آسیب ناشی از نقص های ساخت یا طراحی.

بیمه ساختمان کلیه مسائل مربوط به ملک را پوشش می دهد از جمله:

 • سیل
 • خسارت ناشی از آتش
 • سقوط درختان
 • ترکیدگی لوله ها
 • سرقت

بیمه اموال تجاری برای هر کسب و کاری که محل های تجاری دائمی را نگهداری می کند ضروری است. همچنین می‌تواند سرمایه‌گذاری ارزشمندی برای کسانی باشد که کسب‌وکار خود را از خانه اداره می‌کنند، زیرا بعید است که بیمه خانه شخصی و محتوای کالای مورد استفاده برای اهداف تجاری را پوشش دهد.

4. امنیت سایبری

همه مشاغل تجارت الکترونیک با سیستم های داده و فناوری اطلاعات سر و کار دارند، بنابراین از این نوع بیمه بهره مند خواهند شد.

5. وقفه در کسب و کار

بیمه حمل و نقل همیشه مورد نیاز نیست. اغلب شما تحت پوشش بیمه انبارداری یا بیمه شرکت حمل و نقل خود هستید. بنابراین، شما نیاز دارید قبل از انجام این نوع بیمه نامه، پوشش خود را بررسی کنید. بیمه حمل و نقل معمولاً هنگام حمل و نقل سهام با ارزش بالا استفاده می شود.

7. غرامت کارگران

بیمه مسئولیت محصول معمولاً برای مشاغلی که محصولات خود را تولید می کنند مناسب است. با این حال، اگر محصولاتی را که می‌فروشید مطابق با معیارهای خاصی باشند، مانند داشتن نام کسب‌وکارتان یا اگر قطعاتی از آنها را تعمیر، نوسازی یا تغییر دهید، ممکن است همچنان مسئول باشید.

بیمه مسئولیت محصول شما را برای موارد زیر پوشش می دهد:

 • هرگونه آسیب شخصی ناشی از محصولات معیوب
 • شرایط غیر قابل پیش بینی – برای مثال، ایرادات محصول که توسط سیستم های کنترل کیفیت قابل شناسایی نیستند
 • هر گونه ضرر یا آسیب ناشی از محصول معیوب شما

در این بخش، برخی از رایج ترین انواع بیمه تجارت الکترونیک را پوشش می دهیم. ما همچنین بینشی ارائه خواهیم داد که کدام مشاغل از سرمایه گذاری در آن نوع بیمه بیشترین سود را خواهند برد.

1. مسئولیت عمومی

این بیمه به شما کمک می‌کند تا زمانی که قادر به انجام فعالیت نیستید، هزینه‌هایی مانند:

 • دستمزد
 • مالیات
 • از دست دادن سود
 • پرداخت وام
 • هزینه محل
 • سایر هزینه های ثابت

بیمه محتوا هزینه هر گونه خسارت وارده به سهام را پوشش می دهد.

اگرچه ممکن است بسیار بعید به نظر برسد که کسی با تعامل با تجارت شما به خود آسیب برساند، اما عملاً در هر صورت ممکن است اتفاق بیفتد. به عنوان مثال، یک راننده تحویل به شدت خود را بر روی بسته بندی شما برش می دهد یا یک مشتری نسبت به موادی که محصول شما ساخته شده است واکنش آلرژیک نشان می دهد – این ادعاها می تواند تحت پوشش مسئولیت عمومی قرار گیرد.

همه مشاغل تجارت الکترونیکی که محصولات فیزیکی را می فروشند باید هنگام ثبت سفارش محصول خود را از انبار به دست مشتری برسانند. در طول این سفر، خطراتی مانند سرقت، گم شدن یا آسیب برای محصولات شما وجود دارد. هنگامی که محصول شما از محل شما خارج می شود، دیگر تحت پوشش بیمه اموال تجاری شما نیست – اینجا جایی است که بیمه حمل و نقل وارد می شود.

به عنوان یک کسب و کار آنلاین، امنیت تجارت الکترونیک احتمالا در صدر لیست نگرانی های شما قرار دارد. بیمه امنیت سایبری می تواند به کاهش این خطرات کمک کند.

هنگامی که محصولات سایر مشاغل را می فروشید، بهتر است با یک متخصص بیمه بررسی کنید که آیا به طور کامل تحت پوشش بیمه سازنده هستید یا خیر.

3. املاک تجاری

همه مشاغل می توانند از بیمه وقفه کسب و کار بهره مند شوند. با این حال، به ویژه برای مشاغلی که تعهدات مالی زیادی دارند و به درآمد متکی هستند پرداخت دستمزد ضروری است.

6. ترانزیت

Investopedia تعریف می کند بیمه مسئولیت مانند:

اولین نوع بیمه ای که همه مشاغل تجارت الکترونیک باید به دقت در نظر بگیرند، بیمه مسئولیت عمومی است.

“[…] محصول بیمه ای که محافظت در برابر خسارت های ناشی از صدمات و آسیب به افراد یا اموال دیگر را فراهم می کند. بیمه نامه مسئولیت هر گونه هزینه و پرداخت حقوقی را پوشش می دهد که شخص بیمه شده در صورت مسئولیت قانونی مسئول آن است. خسارت عمدی و تعهدات قراردادی معمولاً در بیمه نامه های مسئولیت پوشش داده نمی شود.

در بیشتر موارد، بیمه مسئولیت محصول خواهد بود نه شما را برای:

 • عیوب محصول ناشی از کار ضعیف است
 • خطاهای محصول که منجر به زیان مالی برای یک کسب و کار یا شخص می شود

بیمه غرامت کارگران به محافظت از کسب و کار شما کمک می کند در مقابل خطر آسیب دیدگی یا بیمار شدن کارکنان شما در نتیجه دلایل مربوط به کار. این نوع بیمه همچنین می تواند کسب و کار شما را برای مزایای از کار افتادگی، مزایای فوت و جایگزینی دستمزد از دست رفته پوشش دهد.

بنابراین، اکیداً توصیه می شود که همه مشاغل در بیمه مسئولیت عمومی سرمایه گذاری کنند.

2. مسئولیت محصول

برخلاف اکثر انواع بیمه های دیگر، زمانی که آسیبی در نتیجه تعامل با کسب و کار شما رخ می دهد، مسئولیت در درجه اول برای پرداخت به دیگران استفاده می شود. به عنوان مثال، مسئولیت عمومی معمولاً شما را برای موارد زیر پوشش می دهد:

 • ادعاهای افترا، نقض حق نسخه برداری یا تهمت علیه کسب و کار شما
 • ادعای جراحت ساخته شده توسط هر کسی که با کسب و کار شما تعامل دارد (مانند رانندگان تحویل)
 • ادعای خسارت مالی ناشی از تعامل با کسب و کار شما

این نوع بیمه به پوشش هرگونه ضرر و زیان مربوط به کسب و کار دیجیتالی شما مانند از دست دادن داده ها یا آسیب به سیستم ها و شبکه های فناوری اطلاعات کمک می کند. به طور مفید، بسیاری از بیمه نامه های امنیت سایبری نیز به کسب و کارها برای مدیریت هرگونه حادثه و پشتیبانی روابط عمومی پس از شناسایی حمله کمک می کنند.