تجهیزات شبکه چیست؟ آشنایی کامل و نحوه استفاده از آن ها! ممتاز سرور-امن باش

این قطعه مستطیل شکل داخل رک قرار می گیرد و محل جمع آوری کابل ها است. تجهیزات شبکه با پیشرفت تکنولوژی و ادغام شبکه های کامپیوتری مبتنی بر IP مورد توجه شرکت ها، سازمان ها و ارگان ها قرار گرفتند. هر کدام از این تجهیزات، وظیفه ای خاص را بر عهده دارند و در مجموع یک شبکه را تشکیل می دهند. از جمله شرکت های تولید کننده این تجهیزات، شرکت های اچ پی ، سیسکو ، میکروتیک ، جونیپر ، ایزی گیگز و … می باشند. MANTIVPN یا همان Virtual Private Network سرویسی است که بصورت سخت افزاری و نرم افزاری ارائه میگردد.

دسته‌بندی تجهیزات شبکه

یکی از مهمترین انواع تجهیزات شبکه همین کارت شبکه است که از مهمترین عناصر سخت افزاری در زمان پیاده سازی شبکه کامپیوتری به شمار می رود. کارت شبکه در واقع ارتباط بین کامپیور و محیط انتقال را برقرار می سازد. هر کارت شبکه یک آدرس فیزیکی یا MAC Address دارد که این آدرس یک عدد 6 بایتی است که سه بایت اول آن سازنده کارت شبکه و سه بایت دوم شماره سریال کارت شبکه را مشخص می کند. تجهیزات شبکه به دو مدل تجهیزات اکتیو و تجهیزات پسیو طبقه بندی می شود.

از مودم نوع ADSL استفاده می کنند.

با این وجود بسیاری از فروشگاه های اینترنتی تجهیزات شبکه به دلیل واسطه بودن و اینکه خود وارد کننده اصلی قطعات نیستند، توانایی عرضه محصولات با قیمت مناسب را ندارند. در این مرحله، خرید تجهیزات شبکه از یک فروشگاه شبکه انجام شده است و شما آماده اید ببینید آیا برنامه ریزی و طراحی تان برای شما کارآمد است یا خیر. اگر چه در بخش طراحی، خطاهای احتمالی را نیز پیش بینی می کنند، اما زمانی می توانیم به یک دید واقعی از شبکه طراحی شده برسیم که آن را اجرا کرده باشیم. مهم ترین وظیفه مبدل فیبر نوری تبدیل کردن سیگنال دریافتی از کابل مسی و تبدیل آن به سیگنال نوری است. پس از تبدیل کردن این سیگنال آن را با استفاده از کابل فیبر نوری انتقال خواهد داد. پس از انتفال سیگنال نوری هنگامی که به انتهای کابل می رسد با استفاده از یک مبدل فیبر نوری دیگر به سیگنال قابل انتقال با استفاده از کابل مسی تبدیل می شود.

برای مثال سوییچ هایی که از این فناوری بهره گرفته اند می توانند برق تجهیزات دیگر مثل تلفن تحت شبکه، IP Camera ها و انواع آنتن های بی سیم را تحت پوش خود برای استفاده از جریان الکتریسیته قرار دهند. مودم که در یک جمله مختصر، وظیفه تبدیل سیگنال های دیجیتال به آنالوگ در تلفن و بلعکس را دارد، یکی از منابع تجهیزاتی اکتیو یا فعال در شبکه است. در شبکه ها می توانید از هر نوع مودم با هر فناوری استفاده کنید اما در بیشتر کارگاه های شبکه، سازمان ها و ادارات و … از مودم نوع ADSL استفاده می کنند. در پیاده سازی یک شبکه، قطعات و تجهیزات زیادی دخیل هستند که تدارک، نحوه نصب و استفاده صحیح از آن ها نیازمند تجربه و دانش امن باش است. در شبکه های کامپیوتری، بعد از پیاده سازی ( با انواع همبندی در شبکه آشنا شوید )، تکنسین ها موظف به نگهداری از تجهیزات و در صورت وقوع اشکال، تعمیر آن هستند.

تجهیزات پسیو شبکه

در این فیبر ها، نور در اثر انعکاس های کلی در فصل مشترک هسته یا همان Core و غلاف کلادینگ انتشار پیدا می کند. منابع نوری در این کابل ها، دیود لیزری و دیود های ساطع کننده نور می باشد. پس اتمام این فرآیند، سفارش شما ثبت شده و همکاران ما در بخش فروش در اولین فرصت شروع به آماده سازی و ارسال آن مینمایند.

تجهیزات شبکه چیست؟ آشنایی کامل و نحوه استفاده از آن ها! ممتاز سرور-امن باش

جهت مقایسه قیمت تجهیزات شبکه در انواع برند موجود در بازار تجهیزات شبکه، روی نام برند مورد نظرتان کلیک نمایید. تجهیزات شبکه موجود در بانک فیبر نوری و شبکه به شرح زیر می‌باشد. برای دریافت قیمت ها با مشاورین ما در بانک فیبر نوری تماس بگیرید.

  • استفاده از پچ پنل‌های غیرماژولار معمولاً برای انتقال صوت توصیه می‌شود.
  • اصطلاح سوئیچ به طور کلی برای تجهیزاتی استفاده می‌شود که داده‌ها را با استفاده از اطلاعات سرآیند لایه 2 ارسال می‌کند.
  • این NICها برای اتصال سرورها به سوئیچ‌های شبکه از طریق کابل‌های داده و تجهیزات فیبر نوری استفاده می‌شوند.
  • این دستگاه برای ایجاد Collision Domain های مختلف استفاده می شود و در لایه 2 OSI کار می کند.

به همین دلیل است که شبکه ها و سرویس ها و خدماتی که از طریق آنها به کاربران ارائه می شود، موضوع مهمی است که مورد توجه کاربران این حوزه است. به طوری که سازمان های جدید در پی بنا نهادن شبکه هایی با کارایی مناسب و بستر قوی هستند و سازمان های قدیمی تر می خواهند شبکه و تجهیزات شبکه پسیو و اکتیو خود را ارتقا دهند یا بهینه سازی کنند. به بیان ساده تجهیزاتی که در دسته تجهیزات غیرفعال قرار گرفته می شوند. امروزه به علت کاربرد بسیار گسترده اینترنت و شبکه در جامعه کنونی، به طور معمول اکثر افراد از شبکه استفاده می‌کنند.