سئوی تصویر | 6 نکته برتر ما برای بهینه سازی تصاویر 2023


یکی از بزرگترین عواملی که بر رتبه وب سایت شما تأثیر می گذارد سرعت بارگذاری صفحه است. از این گذشته، موتورهای جستجو می‌خواهند به جستجوگرانی با بهترین تجربه خدمت کنند، و نشستن در انتظار لود شدن سایت شما این را ارائه نمی‌دهد.

تصاویر بزرگ و دست و پا گیر می توانند زمان بارگذاری وب سایت شما را به شدت افزایش دهند. و زمان بارگذاری کند وب سایت می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر منفی بگذارد.

بنابراین، چگونه بر این امر غلبه می کنید؟

چندین تکنیک برای بهینه سازی تصویر برای عملکرد وجود دارد که می توانید از آنها برای کاهش زمان بارگذاری تصویر و افزایش سرعت بارگذاری صفحه استفاده کنید:

تغییر اندازه تصاویر

این شامل استفاده از یک ابزار حرفه ای مانند فتوشاپ یا یک ابزار آنلاین رایگان تغییر اندازه مانند تغییر اندازه تصویر برای کاهش اندازه فیزیکی تصویر این کار معمولاً با کاهش ابعاد تصویر بر اساس پیکسل انجام می شود. توصیه ها معمولا بین 1500 تا 2500 پیکسل عرض برای کیفیت/زمان بارگذاری بهینه دارند.

تصویر را فشرده کنید

این شامل کاهش بایت (اندازه) تصویر است. این کار را می توان به سادگی در رایانه شما، با استفاده از ابزاری مانند فتوشاپ یا با استفاده از ابزار تخصصی مانند انجام داد TinyPNG. در صورت امکان، برای سرعت صفحه بهینه، اندازه فایل را به کمتر از 70 کیلوبایت کاهش دهید.

نکته برتر: اگرچه می توان به سادگی یک تصویر را آنقدر فشرده کرد که بارگذاری آن عملاً زمان زیادی نمی برد، اما مهم است که کیفیت را قربانی نکنید. فشرده سازی و تغییر اندازه را متعادل کنید تا سرعت بارگذاری تا حد ممکن کاهش یابد و در عین حال تصویری با کیفیت خوب حفظ شود.

Metadata را حذف کنید

بسیاری از تصاویر حاوی اطلاعاتی هستند که برای استفاده از وب سایت ضروری نیستند. به عنوان مثال، تصاویر گرفته شده در تلفن های دوربین دار ممکن است شامل ابرداده هایی در مورد جایی که تصویر گرفته شده باشد. این داده ها زمان بارگذاری را اضافه می کند و هیچ فایده ای ندارد.

بنابراین، حذف هر گونه ابرداده غیر ضروری از تصاویر خود برای افزایش عملکرد می تواند ارزشمند باشد.منبع