سئو چیست؟ راهنمای کامل SEO رادزاد

بطور کلی این موارد مهمترین نکات برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل هستند. یک سایت بدون نداشتن سئو هرگز در نتایج موتورهای جستجو رشد نمی‌کند و محکوم به نابودی و شکست نیز خواهد بود. اگر شما هم جز افرادی هستید که می‌خواهید کسب و کار پررونقی از طریق سایت خود داشته باشید حتماً برای سئو سایت خود ارزش زیادی قائل شوید.

آموزش تغییر رمز دایرکت ادمین

سئو (بهینه‌سازی موتورهای جستجو)، یکی از اساسی‌ترین و حیاتی‌ترین جنبه‌ها در دنیای دیجیتال امروز می‌باشد. اگر وب‌سایتی را اداره می‌کنید یا محتوای آنلاین تولید می‌نمایید، بدون شک به آموزش سئو نیازمندید. اما مسئله‌ای که ممکن است برای بسیاری از افراد گیج‌کننده باشد، انتخاب بهترین مباحث آموزش سئو می‌باشد. در این مقاله، به بررسی بهترین مباحثی که در آموزش سئو مورد استفاده قرار می‌گیرد، پرداخته و شما را در این مسیر هدایت می‌نماییم و با راهبردها و تکنیک‌های کارآمد آشنا می‌سازیم. در این مقاله به صورت مطلوبی به اینکه سئو چیست و چه اهمیتی دارد پرداختیم و همچنین به 5 مرحله سئو سایت اشاره کردیم. امیدواریم بکارگیری آن بتواند به رشد و موفقیت کسب و کار شما کمک کند.

سئو چیست؟ راهنمای کامل SEO رادزاد

پس از آنکه صفحات شما در دسترس گوگل قرار گرفت، محتوای آن بررسی شده و موضوع صفحه تعیین میگردد. نگارش محتوا علاوه بر توجه به مخاطب نیازمند شناخت دقیق از الگوریتم های گوگل برای بررسی و درک آن است. سایت های بسیاری وجود دارند که صفحات آنها مملو از محتوای غنی و ارزشمند است ولی به دلیل عدم شناخت از این الگوریتم ها موفقیتی در سئو کسب نمیکنند. از جمله این روش ها می توان به ایجاد ابزارک هایی برای درج لینک های فراوان در صفحات، استفاده افراطی از کلمات کلیدی و ساخت PBN (شبکه های وبلاگ خصوصی) با هدف ایجاد بک لینک اشاره کرد.

قطعا سئو و بهینه‌سازی صفحات به راحتی می‌تواند رتبه و جایگاهی مطلوب برای سایت در نتایج جستجو به همراه داشته باشد. برخی اقدامات می‌باشد که شما با پیاده‌سازی آن می‌توانید به صفحه اول گوگل راه پیدا کنید. شما می‌بایست به ربات‌ها و الگوریتم‌های گوگل اثبات کنید که شایسته حضور در صفحه اول گوگل هستید.

در عوض بدون تأمل وارد لینک اول می‌شوید و با یک محتوای بد مواجه می‌شوید و سریع صفحه را ترک می‌کنید. بنابراین اگر تعداد کاربرانی که سریع صفحه را ترک می‌کنند زیاد باشد، گوگل جایگاه صفحه را تنزل می‌دهد. سرعت سایت نکته بسیار مهمی در سئو محسوب می‌شود، خصوصا در سال 2018 به این نکته تاکید بیشتری شده است، در کل می‌توان گفت وب‌سایتی که همیشه از دید کاربر و گوگل در دسترس باشد رتبه بالاتری کسب خواهد کرد.

طبق تعریف دومی که در ابتدای صفحه از سئو ارائه کردم، هر اقدامی که به برندینگ شما کمک کند و باعث شود نام شما در ذهن کاربران بماند سئو است. بنابراین از آنجاییکه تبلیغات با این تعریف همخوانی دارد میتوانیم این موضوع را بعنوان یک فاکتور سئو خارجی در نظر بگیریم. عنوان صفحه(page title) ، همان چیزی است که کاربران در هنگام سرچ در نتایج موتورهای جستجو به آن برخورد می کنند. استراتژی سئو، روشی است که در آن عمدتا جزییات و چگونگی انجام دو مقوله مهم تولید محتوا و لینک سازی متناسب با سایت شما مشخص می شود.

اگر بخواهیم بهای موفقیت کسب و کار دیجیتالمان را با پول نپردازیم، ناگزیر مجبور به صرف منابع دیگری خواهیم بود؛ یعنی انرژی و زمان. به عبارت دیگر، باید خودمان شخصا دست به کار شده و به یادگیری و تمرین مشغول شویم. با وجود شبکه اطلاعاتی عظیمی مثل اینترنت، ممکن است بتوانیم مطالب مورد نیازمان را به طور رایگان پیدا کنیم. در قدم بعدی به تمام آن آموزش‌ها مسلط شویم و نیز چند بار آن‌ها را بکار ببریم تا علاوه بر تسلط بر انجامشان، نتیجه را خود تجربه کنیم. درصورت داشتن چنین زمان، صبر و استقامتی، بله می‌شود رایگان سئو شد.

در همین زمان گوگل، الگوریتم Rank Brain را برای ایجاد یادگیری ماشینی در رتبه بندی خود لحاظ کرد. 2010- گوگل سیستم کرول و ایندکس خود را بهبود داد و توانست با سرعتی 50 درصد بیشتر از گذشته به ایندکس محتوا بپردازد. همچنین گوگل real-time search را به عنوان ویژگی دیگری ارائه داد که هوش مصنوعی بر اساس میزان جستجوی کلمات، کلمه بعدی جستجوی شما را حدس می زند. پدر تمام موتور های جستجو، با نام Archive توسط Alan Emtage دانشجوی دانشگاه مک گیل در مونترال و سال 1990 (تنها یک سال پس از ایجاد WWW) اختراع شد. با این حال Archive توانایی نشان دادن اطلاعات محدودی مانند لیست بندی ها بود و توانایی نمایش محتوا به مخاطب را نداشت.

  • سلام دوست عزیز،
    ممنون از شما که حمایت کننده دانش و تجربه کارشناسان سئو هستین.
  • به عبارت دیگر، هر نوع عناصر بصری که کاربر در یک سایت می‌بیند و با آن‌ها در ارتباط است جزو UI Design محسوب می‌شود.
  • همیشه سعی کنید باتوجه به حوزه فعالیت کسب و کار، از تعداد مناسبی تصویر و ویدیو در صفحه بهره ببرید.
  • هر زمان شما از وب سایتی بازدید می‌کنید، مرورگر شما در‌خواستی را که شامل محتوا‌ی آن وبسایت است، به سرور ارسال می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات و مشاوره سئو می توانید از طریق سایت سئوکار با ما در ارتباط باشید. همچنین می توانید جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات سئو به وب سایت شرکت سئوکار مراجعه نمایید. در صفحه نتایج بعضی از کوئری‌های جستجو، اگر هیچ صفحه دیگری به جز شما از اسکیما استفاده نکرده باشید، احتمال افزایش نرخ کلیک لینک‌های شما افزایش پیدا می‌کند.

مبانی سئو

به همین دلیل گوگل تبدیل به پرطرفدارترین موتور جستجو در اینترنت شده‌است. کلمات کلیدی، عباراتی هستند که برای وبسایت سودآوری و بهره‌وری به همراه دارند. انتخاب درست کلمه کلیدی در صفحات سبب می‌گردد که گوگل محتوای صفحه را به درستی درک کرده و به کاربران هدف نشان دهد. به عنوان مثال کلمات کلیدی این مقاله عبارت “سئو چیست“،”سئو سایت” و “سئو به زبان ساده” می‌باشد که شما با جستجوی این عبارات و یا عبارات مرتبط، به این مقاله راه پیدا کردید. PBN مخفف عبارت Private Blog Network و شبکه‌ای از وبسایت‌های معتبر است که برای لینک سازی بمنظور گرفتن رتبه‌های بالا‌تر برای وبسایت هدف، از آن استفاده می‌شود. به بیان دیگر، یک شخص شبکه‌ای از وبسایت‌هایی معتبر بوجود می‌آورد که رتبه‌های خوبی در موتور‌های جستجو دارند.