شرکت طراحی ویلا و باغ هیرادانا

استخر خصوصی 75 متر مربعی با چیدمان سنگی احاطه شده است. وجود دو شومینه سنگی بزرگ، تیر های بزرگ از جنس چوب بلوط، ارتفاع ۴ متری سقف، برخی از ویژگی های اصلی در این پروژه بودند که طراحان قصد داشتند در طی بازسازی، آن ها در فضای جدید حفظ کنند. علاوه بر این، بازی نور خورشید در هنگام طلوع آفتاب و همچنین غروب خورشید فضای آرامش بخشی را در خانه ایجاد می کند که از معماری سنتی ایرانی نشات گرفته است و باعث می شود این ساختمان نه از نظر زیبایی بلکه از نظر آب و هوایی نیز پاسخگوی نیازهای کاربران باشد. یکی از آسان ترین عناصر محیطی به پلان طراحی ویلا اختصاص دارد که تحت تاثیر احجام هندسی و همچنین فرم ها براساس نیازهای محیط و تقاضای کارفرمای پروژه و مطابق استانداردها و اصول معماری از سوی طراحان ویلا بر اساس توانایی سازه و زمین و به شکل کلی محیط قابل دسترس آن منطقه استفاده می شود. ایده ای که طراحان می خواستند هم در حجم و فرم کلی بنا بازتاب یابد و هم در ساماندهی فضاها و ارتباط میان ساکنین حضور داشته باشد.

هنگام طراحی ویلای کوچک هر سانتی متر مربع از فضا ارزشمند است، بنابراین باید با برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه، حس قرار گرفتن در ویلایی بسیار بزرگتر و راحت تر را به ساکنین منتقل کرد. در نظر گرفتن مباحث مقررات ملی ساختمان ویلا موجب می­شود تا در نهایت ساختمان خاص و بدون نقص ساخته شود. از طرفی دیگر نیز کاهش متراژ منازل خود یکی از اموری است که موجب شده تا طراحی آن و اسفاده از حداکثر فضا و ایجاد فضایی کاربردی با توجه به متراژ محدود، به امری ضروری تبدیل گردد. و خیلی موارد دیگر که با تحقیق و دیدن ویلاهای متفاوت میتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید. شاید آنها ایده های بهتری داشته باشند که نمای اطراف ویلای شما را دلپذیرتر می کند. کاهش ضخامت بندکشی باعث میشود سرامیک جلوه بهتری پیدا کند. یکی از مهم ترین مواردی که یک ویلا را زیبا جلوه می دهد نمای بیرونی آن است. تا این نقطه از مقاله تلاش کردیم عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه طراحی ویلا را بررسی کنیم، همچنین روش های محاسبه هزینه خدمات طراحی ویلا را نیز با هم مرور کردیم. در هنگام ورود به ویلا با دو مجسمه عظیم سنگی که پیکره ۲ شیر است مواجه می شوید .

این دقیقاً چیزی است که اصلاً در سبک مدرن به چشم نمیخورد. این سبک از طراحی ویلا در اوایل قرن بیستم در بین سازندگان اروپایی رواج یافت. چیدمان و توجه به رنگبندیهای متنوع از دیگر گزینههایی است که میتوان برای دست یافتن به دکوراسیونی زیبا برای ویلا دست یافت. در ویلاهای مدرن توجه به اصل سادگی اهمیت زیادی دارد و باید تا جای ممکن از وسایل کم و کاربردی در داخل ویلا استفاده شود. ایجاد می شود. از طرفی تا جایی ممکن است تلاش شود که وسایل و لوازم اضافی در ویلا استفاده نشود. در منطقه گرمسیری باید تا حد ممکن اجازه ورود گرما به داخل داده نشود. در واقع با توجه به اینکه ویلا در یک منطقه گرمسیری یا سردسیری ساخته می شود باید از طراحی خاصی برای آن استفاده شود.

در این معماری، طراح به جای آن که خود را درگیر جزئیات دکوراسیون داخلی کند، عموما به سادگی فرم و طرح خارجی میاندیشد در واقع کلیات را بیشتر مورد توجه قرار میدهد و از همین جهت، بیرون ویلا برای او رکن مهمتری به حساب میآید. در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن ویلا ترکیب رنگ های سیاه و سفید به چشم می خورد و برای جذابیت بیشتر دکوراسیون اتاق نشیمن از مبلمان راحتی با طراحی اسپرت و رنگ تیره استفاده شده است. از طرفی همخوانی بین رنگ فرش و مبلمان میتواند نمای زیبایی به فضای داخلی ببخشد و جذابیت خاصی برای آن به همراه آورد. مدل های طراحی محوطه ویلا میتواند تأثیر زیادی بر جذابیت آن داشته باشد.

از این رو در زمانی کم و با هزینههایی مناسب و بدون ریخت و پاشهای زیاد میتوانید دکوراسیون داخلی محل سکونت خود را تغییر دهید. در سال های اخیر نیز در ایران به همان اندازه ی معماری و طراحی نما افراد به طراحی و دکوراسیون داخلی منازلشان اهمیت می دهند. البته مهم ترین وسیله همان مبلمان است که معمولاً دارای پشتی کوتاه و از نوع مبلمان راحتی است. شاید در زمان خرید یک مجسمه یا هر وسیله منزل در فروشگاه آن را برای قسمت مشخصی مناسب ببینید اما وقتی آن را به خانه می آورید متوجه می شوید که بسیار کوچکتر از آن چیزی است که دیده شود.

همان طور که نام مدرن، جدید بودن را با خود یدک می کشد باید گفت در ویلاسازی به سبک مدرن از جدیدترین و پیشرفته ترین فناوری و روش طراحی روز استفاده می شود تا رضایت مشتری به دست آید. اما اگر میخواهید هزینهها را مدیریت بیشتری کنید سعی کنید زمینی را که برای ساخت ویلا خریداری میکنید، در شهرکهای ویلایی یا بافت منطقه ای خاصی باشد، زیرا در این موقعیتها، از یک تیپ و سبک ویلایی ساده و معمول طبعیت میشود و در هنگام ساخت هزینهها کنترل میشوند. این اشکال تقریباً در همه جای ویلا مخصوصاً نمای بیرونی آن به چشم می خورند و نظم خاصی به بنا می بخشند. از این رو همه افراد تمام تلاش خود را در این زمینه، برای رسیدن و دستیابی به ویلاهای خاص موجود در شمال کشور میکنند. اما با این حال رعایت تمام موارد کلی برای طراحی و ساخت یک ویلای دوبلکس شیک و مدرن الزامی خواهد بود. منطقه بار صبحانه با آفتاب وزش نسیم هوای تازه از پنجره های اطراف به نور خورشید صبح دلپذیر می رسد. کارفرما خانواده ی کوچکی داشت و هنگامی که به آتلیه مکعب سفید مراجعه نمود، تحت تاثیر همان نگاه سرمایه داری می خواست خانه ی مجلل داشته باشد.

بعد از این مراحل نوبت به تجهیزات ویلا نظیر لوله کشی، برق کشی، نصب چراغ ها و … در طراحی داخلی ویلا آشپزخانه را هم به گونه ای طراحی می کنند تا افرادی که در اتاق نشیمن نشسته اند به آشپزخانه دید کامل نداشته باشند زیرا اینگونه آشپزی و پذیرایی کردن میزبان بسیار راحت تر خواهد بود و برای اینکه آشپزخانه زیباتر به نظر طراحی داخلی ویلا کلاسیک برسد. نکته بسیار مهم این است که رنگ های روشن و تیره باید در کنار هم استفاده شوند تا در کنار یکدیگر باعث ایجاد عمق و خطای دید و بزرگ تر شدن و باز تر شدن فضا شوند. این کار باعث میشود انجام دادن کارها برایتان بسیار راحت تر باشد و به زیبایی فضا این کمک میکند. پس حتی اگر فکر می کنید به راحتی از پس این کار بر می آیید بهتر است از یک شرکت طراحی دکوراسیون کمک بگیرید و با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. همین عامل سبب جوانه زدن معماری مدرن شده است که نه تنها در ویلاها بلکه حتی در بیشتر مالها و ساختمانهای تجاری، مسکونی و اداری امروزی، مشاهده میشود. این آپارتمان برای دانشمندی جوان طراحی شده است که در شهر لیون تنها زندگی می کند.

ساخت ویلای کلاسیک تا حد زیادی جلوی خلاقیت شما را خواهد گرفت اما در عوض ظاهری مجلل و با شکوه به ویلای شما خواهد داد. اما بهتر است که شما این موضوع را بدانید. پس میتوان نتیجه گرفت که برای ساخت باغچه ویلا حتما باید یک لوکیشن مناسب و آفتابگیری را انتخاب کرد و باغچه را در آن مکان درست کرد. رنگ ها و طرح ها را بر اساس سلیقه خود انتخاب کنید. در فضای داخلی، با ایجاد یک فیلتر ، حریم خصوصی و مرزهای داخل و خارج را کنترل می کند و در فضای خارج، به منظور بازسازی مفاهیم فراموش شده از بافت ساختمان، به ایجاد منظر شهری کمک می کند. شبکه چوبی با طرحی پویا و بسیار انعطاف پذیر برای فراهم ساختن حریم خصوصی جانمایی شده که توسط کاربران باز یا بسته می شود.

جایی که دو راه برای ورود به خانه وجود دارد: درب ورودی، و یا درب های کشویی پاسیو. مطابق تصویر در این ویلا دوبلکس، پارکینگ خودرو، حیاط جلو ساختمان و راه پله مشاهده میشه. پروژه­ ی حاضر مربوط به واحدی است با مساحت ۱۵۰ متر مربع که به صورت سواره پیاده بوده و با یک دستگاه پله یک طرفه، فضاهای خصوصی و عمومی آن از یکدیگر تفکیک شده ­اند؛ در این واحد فضای نشیمنی با ارتفاع سقف حدود ۶ متر در طراز همکف آن وجود دارد و این فضا بوسیله پنجره­ هایی بلند به یک حیاط خصوصی با متراژی در حدود ۵۰ متر مربع مشرف شده است. در داخل، آنچه مهم است ایجاد فضای عمومی و خصوصی در مورد فضاهای نشیمن و پذیرایی بود که با هندسه طولی واحدها هم جور در می­ آمد. به راحتی محیط دنجی و آرامی در آلاچیق یا پرگولا با مبلمان چوبی فضای باز برای نشستن ساکنین فراهم کنید.

شما هیچگاه نمی توانید شخصی را که عاشق رنگ طوسی است مجبور به پذیرش رنگ سبز کنید، چرا که حتی اگر شخص در ظاهر این کار را کند، تا پایان مدتی که قرار است در آن محل زندگی کند، همیشه این حسرت را در دل خواهد داشت، که ای کاش از رنگ مورد علاقه ام در نمای داخلی ساختمان استفاده میشد. میتوانید بوفهای شیک در گوشهای از نشیمن قرار داده و انواع لوازم دکوراتیو را در آن بگذارید، مثل مجسمه یا هدیههای افراد مهم زندگی و یا صنایع دستی شمال کشور! انواع پله از نظر نوع طراحی برای خانه دوبلکس عبارتند از: پله مارپیچ یا گردان- راه پله شناور که این نوع طراحی پله بدون استفاده از نگهدارنده به دیوار متصل میشود.