طراحی سایت مسافرتی | 10 مثال برای الهام بخشیدن به شما در سال 2023

همه Tripadvisor را می شناسند را برای بررسی رتبه‌بندی رستوران‌های محلی، به وب‌سایت بررسی بروید، اما آیا می‌دانستید که می‌توان از آن برای رزرو اقامتگاه و کارهایی که باید انجام داد نیز استفاده کرد؟

این تابع جستجو دارای ویژگی های هوشمندانه ای مانند امکان یافتن ارزان ترین ماه برای سفر و گزینه ای برای جستجوهای فیلتر بر اساس زمان عزیمت یا تعداد توقف آنها. ساده در عین حال زیبا.

صفحه اصلی Skyscanner دارای ویژگی جستجو در پس زمینه یک صحنه ساحلی
سادگی موتور جستجوی Skyscanner

#4. Tripadvisor

چه چیزی این سایت را تا این حد متقاعد کننده می کند؟ ما فکر می کنیم طراحی نقش مهمی دارد. آ تصویر تمام صفحه پس زمینه ای چشمگیر برای این موتور جستجوی قدرتمند فراهم می کند و صفحه اصلی به طور هدفمند و ساده حذف می شود.

کیفیت این وب سایت ها بسیار متفاوت است، متاسفانه برخی اطلاعات جانبدارانه یا عمومی ارائه می دهند. با این حال، نمونه‌های خوب زیادی برای الهام گرفتن وجود دارد، و وب‌سایت Visit Australia یک نمونه برجسته است.

آماده؟ بیایید 10 نمونه از بهترین نمونه های طراحی وب سایت مسافرتی را بررسی کنیم:

#1. سیاره تنها

طراحی با دقت در نظر گرفته شده به این معنی است که علیرغم گزینه های بالقوه بسیار زیاد ارائه شده، سایت تمیز و آسان برای استفاده است. برچسب‌های واضحی مانند «انتخاب ویرایشگر» یا «پروازها شامل» به فرآیند تصمیم‌گیری کمک می‌کنند، و ما دوست داریم که چگونه می‌توانید «هرجا» یا «هر زمان» را جستجو کنید یا دقیق‌تر باشید.

صفحه اصلی Secret Escapes دارای نوار جستجو و عکس های سه مکان است
صفحه اصلی The Secret Escapes

#3. Skyscanner

ما وب سایت Secret Escapes را به دلیل ایده های متنوع سفری که ارائه می دهد دوست داریم. در همان صفحه می‌توانید یک کلبه انگلیسی دنج، در کنار یک سافاری آفریقایی وحشی یا یک استراحتگاه یوگای جذاب ایبیزا در نظر بگیرید!

می شنویم که می پرسی ووفینگ چیست؟! Wwoof مخفف “فرصت های جهانی در مزارع ارگانیک” است و این سایت تماماً در مورد تطبیق بازدیدکنندگان با کشاورزان ارگانیک برای ایجاد یک جامعه جهانی آگاه از محیط زیست است.

مسافران مقرون به صرفه با Hostel World، معروف ترین موتور جستجوی جهان برای اقامت مقرون به صرفه آشنا خواهند شد.

به هر حال، در مورد فیلم و موسیقی کافی است، ما اینجا هستیم تا در مورد طراحی صحبت کنیم. وب سایت اتوبوس Greyhound می باشد عملی و کاربردی، در درجه اول برای مسافرانی که مایل به مقایسه و رزرو سفر در سراسر ایالت ها هستند پذیرایی می کند.

صفحه نتیجه Airbnb که مکان‌های خانه‌های درختی را با عکس، تاریخ و قیمت نشان می‌دهد
خانه درختی را در سایت Airbnb جستجو کنیدمنبع

Lonely Planet یکی از شرکت های مسافرتی OG است که در طول پنج دهه گذشته بیش از 150 میلیون راهنمای سفر منتشر کرده است! امروزه Lonely Planet یکی از بهترین وب سایت های مسافرتی روی کره زمین است که دارای یک فوق العاده است طراحی سایت ساده و تاثیرگذار.

Interrailing راهی برای سفر در طول و عرض اروپا با قطار است که تعداد زیادی پاس و بسته‌های مختلف در دسترس است.

استفاده از عکاسی جسورانه همراه با متن سفید بسیار موثر است و چیزی است که می توانید برای سایت خود در نظر بگیرید.

در نهایت، ما نمی‌توانیم دنیای طراحی وب‌سایت را بدون ذکر Airbnb کشف کنیم. قبل از ظهور Airbnb، وب‌سایت‌هایی که برای رزرو اقامتگاه در خانه استفاده می‌کردند، نامتجانس، سخت برای استفاده و بی‌ظرافت بودند. ما بر این باوریم که بخش بزرگی از موفقیت Airbnb به تعهد سازمان به طراحی بی سر و صدا، تاثیرگذار و نوآوری های هوشمندانه مربوط می شود.

رنگ یکی دیگر از راه های عالی برای تزریق شخصیت و نام تجاری به طراحی وب سایت مسافرتی شما است. راهنمای ما در مورد نحوه انتخاب رنگ برای وب سایت خود را برای نکات بیشتر بررسی کنید!

#5. Interrail Europe

“من سوار اتوبوس تازی می شوم، همه جا سوار آن می شوم…” این آهنگ در مورد معروف ترین سرویس اتوبوس ایالات متحده آمریکا که در فیلم های زیادی نیز دیده می شود، ادامه دارد.

«بازدید…» و نام تقریباً هر کشور، ایالت یا مقصد تعطیلات را جستجو کنید، احتمالاً با یک وب سایت گردشگری رسمی روبرو خواهید شد.

قابلیت جستجو در طول سال‌ها گسترش یافته است و اکنون شامل گزینه‌ای برای جستجوی «خانه‌های درختی»، «کلبه‌های چوپان»، «قلعه‌ها» یا حتی «OMG» می‌شود. خواص این دسته بندی ها با استفاده از نشان داده می شوند آیکون های سادهکه جلوه ای زیبا و مینیمال به طرح ها می بخشد.

مشاوره از کارشناسان

نکته برتر: از ترکیبی از عکاسی پر جنب و جوش با نمادهای ساده برای ایجاد یک صفحه اصلی متعادل استفاده کنید

چیزی که ما در مورد طراحی وب سایت Visit Australia دوست داریم این است عناصر تعاملی سرگرم کنندهبا نماد “روبی”، کانگوروی جهنده که شما را در سفر به استرالیا راهنمایی می کند. چاک دهنده!

از صفحه اصلی استرالیا دیدن کنید: منظره اولورو و یک کانگورو متحرک در پیش زمینه
از کانگوروهای تعاملی استرالیا دیدن کنید

#7. تازی

یکی از ویژگی‌های خاص سایت Greyhound بخش «کاوش» است که محبوب‌ترین مقاصد را به ترتیب حروف الفبا فهرست می‌کند. قابل توجه، برجسته، موثر عکس ها با مقیاس خاکستری پوشانده شده اند یک تکنیک طراحی هوشمندانه است که باعث می شود عکس ها یکنواخت تر به نظر برسند.

راهنمای شهری اتوبوس تازی که نه تصویر از شهرهای مختلف را نشان می دهد
بخش راهنمای شهر وب سایت اتوبوس تازی

#8. هاستل جهان

یک درس کلیدی که باید از وب سایت Hostel World یاد بگیرید این است که وقتی صحبت از طراحی می شود، کمتر بیشتر است. صفحه اصلی آنها عمداً تمیز و ساده است و فقط ضروری ترین اطلاعات نمایش داده شده است. “ملاقات با جهان” یک خط بند الهام بخش و انگیزشی ارائه می دهد و یک سوال ساده می پرسد “کجا می خواهید بروید؟” کاربر را به کاوش دعوت می کند.

صفحه اصلی Hostel World: صحنه پس‌زمینه زیر آب غواصی شخصی و نوار جستجو
صفحه اصلی تمیز و ساده Hostel World

#9. ووف

Skyscanner در مأموریت خود تک‌نگر است: تطبیق افراد با پروازها. هر ماه 100 میلیون نفر از این سایت استفاده می کنند و این سایت به بیش از 30 زبان در سراسر جهان در دسترس است.

بهترین بخش وب سایت Interrail این است ابزار برنامه ریز سفر این به بازدیدکننده اجازه می‌دهد تا یک برنامه سفر کاملاً سفارشی با تاریخ‌ها و مکان‌ها بسازد و نقشه سفر خود را ببیند. افزودن ابزارهای هوشمندانه ای مانند این به یک وب سایت اطمینان حاصل می کند که بازدیدکنندگان ارزش واقعی محتوای شما را پیدا می کنند، زمان بیشتری را در سایت شما صرف می کنند و هیجان واقعی را در مورد سفر خود ایجاد می کنند.

نقشه Interrail اروپا با نقاط ترسیم شده در ایتالیا، بلژیک، فرانسه و اسپانیا
ابزار برنامه ریز سفر Interrail

#6. از استرالیا دیدن کنید

جالب به نظر می رسد، درست است؟ اما شاید کمی پیچیده است؟ وب سایت Wwoof تشخیص می دهد که کاربران ممکن است با این ایده ناآشنا یا هراسان باشند، بنابراین از یک طراحی دقیق استفاده می کند. راهنمای گام به گام برای کمک به بازدیدکنندگان در انتخاب کشور، کشف میزبان، ثبت نام و برنامه ریزی برای اقامت.

پنج مرحله Wwoofing روی کارت های سفید در پس زمینه بژ نشان داده شده است
Woof به وضوح نحوه عملکرد تجربه خود را در یک راهنمای گام به گام روشن توضیح می دهد.

شماره 10. Airbnb

ما فکر می‌کنیم که موافق خواهید بود، وب‌سایت رنگارنگ Tripadvisor برای چشم‌ها لذت بخش است، همه اینها به لطف تغییر نام تجاری و طراحی مجدد نسبتاً اخیر است. صفحه اصلی آنها در بین سایت های مسافرتی برای انتخاب یک سایت منحصر به فرد است صفحه اصلی مصور به جای عکاسی شما می توانید این را در سایت خود امتحان کنید، زیرا تصویر یک راه مطمئن برای تزریق سرگرمی و شخصیت است!

صفحه اصلی Tripadvisor دارای یک نوار جستجو در پس زمینه تصاویر روشن و رنگارنگ از افرادی که در حال موج‌سواری، غذا خوردن و دوچرخه‌سواری چهارگانه هستند.
وب سایت Tripadvisor از تصویر برای افزودن شخصیت استفاده می کند

اطلاعات بیشتر

این وب سایت به ویژه برای کاربرانی که به دنبال الهام هستند طراحی شده است. ما عاشق “نمی‌توانی تصمیم بگیری کجا برویم؟” بنر در بالای صفحه اصلی، و بخشی که مقصدها را به دسته‌هایی مانند «آموزش»، «آشپزی»، «اتصال» و «باز کردن» تقسیم می‌کند تا به محدود کردن گزینه‌ها کمک کند.

Hompage Lonely Planet با پس زمینه تصویر روشن
صفحه اصلی ساده و پر جنب و جوش وب سایت Lonely Planet

#2. فرارهای مخفی