فرارو تصاویر نمایش اسب‌های اصیل عرب در کردستان عراق | RoyalHorse

گفته می شود اولین بار در ایران باستان قاطر از جفت‌گیری الاغ نر با مادیان بوجود اخبار و اطلاعا اسب های ایرانی آمد. اسب اصیل ایرانی بسیار زیبا است و قد دراز و کشیده ای دارد و براس سوارکاری و کالسکه سواری بسیار مناسب است. پالوبت به عنوان یکی از جذاب ترین و زیباترین اسب های نمایشی جهان بود که توسط قهرمان المپیک به نام ” Jan Tops ” به قیمت 15 میلیون دلار خریداری شد و هم اکنون آقای ” Jan Tops ” در قطر به عنوان مربی اسب های مسابقه ای در حال فعالیت می باشد. پاي صحبت هاي کوروس خان که بنشيني مي بيني که پيشکش کردن اسب و نگهداري از اسبهاي دوستان در زماني که به هر دليل توانايي اش را نداشتند چقدر در گذشته ي اين خاک اتفاق افتاده است. زماني که اموال امان الله خان مصادره شد در ميان اموالش هفت اسب بود که او با کوروس خان تماس گرفت که هر طور شده دو تا از اين اسبها را نجات دهد و پيش خودش بياورد. علارغم تلاش کوروس خان اسبها قبل از مزايده به شخص ديگري واگذار شد اما آن شخص هم براي امان الله پيام فرستاد که هر کس را صلاح مي داند به دنبال اسبها بفرستد.

  • این اسب خارق العاده هم اکنون برای تولید مثل در کنتاکی حضور دارد.
  • این نژاد اسب ایرانی که به اسب کاسپین و همین‌طور اسبچه خزر معروف است، قدمتی سه‌هزارساله دارد و نه‌ فقط در ایران که در جهان نیز، قدیمی‌ترین اسب شناخته‌ می‌شود.
  • اسب نژاد هانوورین در رشته‌های پرش، درساژ و سه روزه عملکردی بسیار خوب دارد.
  • ” لوئیز فیروز” این اسب را که کشاورزان محلی با نام “مولکی” یا ” پوزکی” به معنی پوزه کوچک می شناخت، اسبچه خزر نامید البته لازم به ذکر است که در گستره ی تحقیقات بعدی به نام این اسب “اسب مینیاتوری دریای خزر” و در نهایت به “اسب خزر یا اسب کاسپین” تغییر یافت.

به یکی از نژادهای برتر اسب ایرانی که در ایران و کشورهای مختلف دنیا طرفدار زیادی دارد اسب ترکمن گفته می شود که به دلیل اصیل بودن دارای قیمت متفاوتی می باشد. شناسایی این نژاد به علت سر متمایز و دم بلند آن بسیار آسان است. این اسب‌ها به‌وسیله بازرگانان و یا جنگ‌ها به سراسر جهان انتقال یافته‌اند.

Kurdish Horse اسب ک رد

از بهترین نژاد اسب در شیراز می توان به مادیان، ترکمن، کردی نر و ماده اشاره کرد. برای خرید ملزومات مربوط به اسب از این فروشگاه می توان از کلمه اسب فروشی هپی پت استفاده کرد. با هزینه 5 تا 20 میلیون تومان می توان اسب فروشی کاری خریداری کرد در حالی که اسب هایی که در رشته های ورزشی مقام داشته اند قیمت بالاتری دارند. اسب کرد دارای سم های سخت و محکم پیشانی عریض، مسطح و برجستگی کمی روی بینی است. انتهای بینی و منخزین ناصاف و برجسته بوده و گوش ها ظریف و خوش حالت می باشند و در مادیان کمی بزرگتر به نظر می رسد. چشم ها درشت و گرد با حدقه ی برجسته گونه ی مشخص و گرد اتصال سر و گردن قوی گردن قوی و حجیم یال پر پشت دم در موقع راه رفتن فواره ای و قوس دار پایین آمده به علت بلندی گردن جدوگاه معمولا نامشخص کپل پرحجم و قوی قسمت جلویی سینه عریض و عضلانی سینه ی مدور عریض و عمیق می باشد.

برخی اسم اسب ایرانی نر و اسم اسب ایرانی ماده

خاندان عامري که سابقه ي طولاني در توليد اسب هاي کرماني ماندگار دارند اين ميراث را نسل به نسل به جوانترهايش نيز انتقال داده که نتيجه آن توليد عقاب نوري و شوبير به دست مظفرخان عامري ست. اسب شایر که اهل بریتانیا است بزرگترین و بلندترین اسب جهان به حساب می‌آید. این اسب‌ها معمولا به عنوان اسب‌های باری ترجیح داده و به خاطر یال و کوپال‌شان در تبلیغات بازرگانی از آن‌ها زیاد استفاده می‌شود. اسب سدل‌برد آمریکایی بیش از هر چیزی به خاطر حس قدرت و استایلش معروف است و طاووس دنیای اسب‌ها نامیده می‌شود.

عکس اسب اصیل را در کجا ببینیم؟

فرارو تصاویر نمایش اسب‌های اصیل عرب در کردستان عراق | RoyalHorse

اسب عربی در مراتع غنی در امتداد بین‌النهرین (که اکنون شامل کشورهای عراق، سوریه، قسمت‌هایی از ایران و شبه‌جزیرهٔ عربستان می‌گردد) رشد و تکامل یافت. بنا به عقیدهٔ برخی ممکن است از کلمهٔ عبری «arabha» به معنی سرزمین تاریک یا جلگهٔ وسیع بی‌درخت مشتق شده‌است اگر چه خاستگاه اسب عرب به صورت یک معما باقی‌مانده ولی بر اساس شواهد باستان‌شناسی آنچه مشخص است، این نژاد قدمتی حدوداً پنج هزار ساله دارد. اجداد اسب عرب کمی کوچک‌تر از اسب عرب امروزی بوده‌اند ولی در سایر موارد اسب عرب امروزی بسیار شبیه به اجداد باستانی خود است. جندین خصوصیت ویژهٔ اسب عرب را از دیگر نژادهای اسب متمایز کرده‌است که برجسته‌ترین آن‌ها سر اسب عرب است.