قوانینی مهم و عالی برای ابرقهرمان شدن در زندگی

البته کمپانی ابرقهرمانان کامبریا از عمل این فرد اعتبار کسب کرده و با استفاده از این فرد به کودکن محله اطمینان میدهد که در امنیت به سر میبرند. اگر اخبار جهانی را بهطور مرتب دنبال کنید حتماً از این آگاه هستید که از ماه آگوست موجی از دلقکهای دیوانه در ایالت متحده به راه افتاده است . بسیاری از مردم یونیفرمها را بهعنوان تلاش برای کسب درآمد از فیلمهای مردان ایکس میدانستند، اما این لباسها با وظایف جدید تیم مطابقت داشتند و حالت کلاسیک خود را حفظ کرده بودند. حال طبق تازهترین اخبار سینما و تلویزیون، تصویر جدیدی از پشت صحنه فیلم فلش منتشر شده که به لباس شخصیت بتمن اشاره میکند.

چرا فلش همچنان در دنیای توسعهیافته دیسی ظاهر میشود؟ اگرچه لباس سبز و سفید او کلاسیک میباشد، ولی از آن دسته یونیفرمهایی است که هیچوقت قدیمی نمیشوند و در هر دورهای ظاهر شگفت انگیزی دارد. بتمن در منطقه وایتهیون در کامبریا ظاهر شده است. تهدید افشاگرایانه یک خبرنگار رفتاری خارج از اخلاق و قانون کرده است. جزئیات بسیار زیادی در مورد او، از لباسهای خاص و عجیبش که یادآور گیمپ از «داستان عامهپسند» است، تا نفسهای عمیق و خس خسآور ناراحتکنندهاش، تا جنون نامنظم در رفتارش، همگی با هم ترکیب میشوند تا ریدلر را تبدیل به یک شرور وحشتناک برای بتمن کنند. او یک وظیفه عموماً داشته و آن عبارت است از مبارزه و مقابله با اشرار. آن نیاز دارند. از این رو بتمن با تغییر فلسفه خود یعنی انتقامگیری و تنبیه اشرار که بیشتر او را در مقام یک هرسکننده شاخ و برگهای فساد کشانده بود، قصد این میکند تا فساد را از درون پاک کند. حالا این موج به کشورهای دیگر از جمله انگلستان، سرایت کرده است. اما زمانی که میفهمد فساد در لایههای زیرین دولت به عنوان مجری قانون و عدالت است، تصمیم میگیرد فساد را از درون آن منهدم کند.

از پلیس محلی حرف نمیزنیم؛ برای مقابله با این افراد شما به شخصی مثل بتمن یا کسی که مثل او لباس میپوشد نیاز دارید. در این دسته از فیلمها ویژگی و خصوصیاتی وجود دارد که ورای جریان طبیعی زندگی است و قدرتهایی قهرمان داستان دارد که آن را اساساً متمایز از انسان امروزی میکند. پس از سقوط گاتهام و منفجر شدن پلها در قسمت پایانی فصل۴، حال جیمز گوردون و هاروی بولاک باید به کمک بروس وین، آلفرد پنی ورث و افراد اداره پلیس، به جنگ با نیروهای شورشی رفته و گاتهام را از نابودی نجات دهد. که بیشتر نماد S اصلی با پنج ضلع باشد و فقط انحراف متصل کننده لبه بالایی به طرف سپر را منعکس کند.

او که در یک بازی موش و گربه با ریدلر بسیار باهوش و سادیستی (با بازی پل دانو) گیر کرده است، به زودی شبکه گستردهای از فساد را در شهر گاتهام کشف میکند؛ این شروع یک پرونده مهم برای نسخه کارآگاهی بتمن است؛ آیا او میتواند به ته این پرونده برود و مانع از شکلگیری دوباره معمای مشکلساز شود، یا تحقیقات او با توجه به مقیاس بزرگی که در حال نمایش چیزی بیش از یک رشته قتل است، به حاشیه میرود؟ «در طراحیهای گذشته لباس بتمن به ویژه در بخش نقاب و کلاهش، چهره او شبیه یک ابلیس طراحی شده که دارای یک بینی نوک تیز و یک اخم بزرگ است. شاید به نظر این کار کافی نباشد.

جنس را می توان یکی از مواردی دانست که حتما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید و در رابطه با جنس لباس واقعی بتمن باید گفت که این لباس با استفاده از بهترین مواد اولیه بافته شده و به همین دلیل امکان بروز حساسیت در آن وجود نخواهد داشت و می توانید به مدت طولانی از آن استفاده نمایید. این رویداد همچنین در حالی رخ میدهد که هنوز بیش از یک ساعت از زمان فیلم باقی مانده است و آلفرد دوباره ظاهر نمیشود، حتی در پایان. ماشین بتمن رابرت پتینسون یک ماشین خاص و جدید برای یک بتمن جدید است. زوئی کراویتز و رابرت پتینسون هر دو توصیهای مشابه را از بازیگران سابق نقشهای خود، یعنی میشل فایفر و کریستین بیل، دریافت کردند: “مطمئن شو که با این لباس میتوانی به دستشویی بروی! همچنین رابرت وان Robert Vaughn در نقش شخصیت منفی آن طور که باید به نظر نمیرسد و موضع فیلم در برابر کامپیوترها به خوبی بیان نشده است. به اختیار، اما یکی با ترور و وحشتآفرینی در پی آن است که حکمرانی را از دست قانون و دولت درآورد زیرا به نظر او دولت اساساً فسادزا است و دیگری یعنی بتمن با تنبیه و انتقام. حال بتمن ساخته “مت ریوز” تلاش قابل قبول و مثبتی برای واقعیسازی بتمن بعد از سالها فانتزیسازی و عجیب بودن او است.

اما در این میان تغییر قدرت در شهر در حال وقوع است و گویا این بار شهردار با دیگران فرق دارد. شخصیت بتمن در میان کمیکهای ابرقهرمانی بیشتر از این رو ابرقهرمانی است که از ماشین، وسایل و لوازم خاصی برخوردار است تا اینکه قدرتهای فردی و ذاتی داشته باشد. بنابراین، در کارت دعوتی که برای مهمانان این جشن فرستاده می شود باید با صراحت ذکر شود که مهمانان با لباسی مطابق با تم تولد بتمن در این جشن حضور یابند. تزئینات رنگارنگ و جالب این تم از جمله تزیین بادکنک های تولد، ریسهها، تور و رومیزی، خوراکیها و… استفاده از بنر بتمن در کنار خرید تم تولد بتمن زیبایی تولد را دو چندان می کند. از سوی دیگر دولت به عنوان نهاد قانون و عدالت، سخت فاسد شده و تا لایههای زیرین آن همگی در تباهی و آلودگی شریکند. دانشمندان دانشگاه “استانفورد” دستکش هایی درست کرده اند به نام “دستکش های مارمولکی” (Gecko Gloves)! شما نیز با توجه به این سایزبندی، بهترین و مناسب ترین سایز را تهیه کرده و آن را مورد استفاده قرار دهید.

پس باید گفت که تعدد حضور او بیشتر از اشتیاق خود میلر ریشه میگیرد. به نظر میرسد که این حرکت موثر بوده و یکی از کودکان برای تشکر از بتمن برای او یک نامه نوشته است. الگو پذیری کودکان از ابر قهرمان ها: تماشای فیلم های ابر دلیر ها باعث تقلید کم عقل و رفتاری کودکان از این کاراکترهامیشود، که همین مورد قضیه نگران کننده ای نمی باشد برای مثال نوباوه پس از تماشایزورو پارچه ای را به تیتر شنل روی دوش خود می اندازد و اصلی خنجر لوازم بازی شروع به تقلید از حرکات زورو می کند، یا این که اینکه پس از مشاهده پاندایکونگفوکار دلش میخواهد که اهمیت شخصیتهای بد نزاع نماید و به مردمان امداد کند. سکانسهای پایانی فیلم خصوصاً سکانسی که مردم، پلیس و دولت و بتمن روی بام تالار شهر در حال نجاتاند و بتمن در رسانهها به عنوان دلاور و قهرمان شهر معرفی میشود، بخش کلیدی و مهم فیلم است که قاعدتاً باید در بخشهای رو به اتمام فیلم آورده میشد.

آنها باید به مدت شش ساعت، در نخندیدن به اتفاقات با یکدیگر رقابت لباس بتمن سفارش کنند. یک انسان واقعی به نام “بروس وین” است که در لباس خفاش درآمده و به کمک مردم شهر “گاتهام” -که در نسخههای ابتدایی کمیک همان شهر نیویورک است- میآید. این لباس اولین لباس از بتمن بود که میشه گفت آنقدرمورد توجه هواداران قرار گرفت که تبدیل به یک سمبل در دنیای سینمایی بتمن شد. او با تمام اینکه هدفش رفع این مفاسد از شهر است، متوجه میشود که بنیاد بسیار ثروتمندانه پدرش مایه فساد مالی و تبعیض در شهر شده است. اما باید اذعان کرد که این فیلم یکی از بهترین آثاری است که برای امروز جامعه آمریکا میتواند راهگشا و فریادرس باشد. در نهایت افلک باید شاد باشد که همین سه نمایش بتمنی برای او نهایت جولان در این عرصه خاص بوده است و در اولین «بتمن» مستقل بعدی که آن را مت ریوز ساخته و به سبب مشکلات کرونایی پخش آن از ۲۰۲۰ به ۲۰۲۱ موکول شده، این نقش از وی ستانده شده است و او دیگر خفاش مردد، اما نجات دهنده افراد تحت ستم نیست و این هم برای خود نوعی خوشبختی است!

البته کورسوهای امید نیز نمرده است زیرا همانطور که نیروهای پلیس به فالکونی میگویند همه ما آدمهای تو و بد نیستیم بین ما آدمهای خوبی هم برای نجات شهر هست. مطمئنا دیدن فلش با بازی میلر در فیلم اختصاصی خود به کارگردانی اندی موسکیتی هیجانانگیز خواهد بود اما مخاطبان دیسی قبلا نیز با این نسخه از بری آلن آشنا شدهاند. در حالی که Batman Begins ساخته کریستوفر نولان، عنوانی به همین نام را روانه کنسول های پلی استیشن 2، گیم گیوب، game boy advanced و ایکس باکس اوریجینال کرده بود، عدم انتشار بازی The Dark Knight با توجه به موفقیت این فیلم برای هواداران این مجموعه تعجب برانگیز بود. این فیلم The Batman نام داشته و مت ریوز (Matt Reeves) وظیفه کارگردانی آن را به دوش میکشد. تریلر The Batman از این نقطه به بعد دیگر حسابی تاریک و خشن میشود. در پگ این لباس مانند تصور لباس یکسره , نقابوشنل بهم چسبیده و یک کمربند پارچه ای مانند تصور وجود دارد. دکتر هوگو استرنج یک روانشناس حرفهای محسوب می شود که بهطرز عجیبی نسبت به بتمن وسواس و عقده دارد. این لباس از جنس چرم دو اینچی است و همین مورد میتواند به شدت در محدودیت حرکت فرد تاثیرگذار باشد.

این کاری است که “ریدلر” میکند، شرور شهر که میخواهد عدالت را با کشتار و ترور به سرانجام برساند. بتمن 2022 این بار ریشههای فساد را در سرمایهسالاری پدر خود بتمن یا همان بروس وین میداند. این همان جملهای است که او به زن گربهای فیلم یا همان “سلینا کایل” میگوید. این افراد از تکنیک جنگ نرم برای شکست دادن رقیبان استفاده میکنند. پس از شکست تلاش، کال ال به ادعاهای اسکندر مبنی بر اینکه بُعد بهشتی روح آنها را میخورد باور کرد. تنپوش بتمن، لباسی چسبان است، مانند بسیاری از ابرقهرمانان. مانند فیلمهای هالک و مرد عنکبوتی. اینکه بتمن در آخرین قسمت خود ریشههای فساد را از سرمایهسالاری و حب قدرت معرفی کرده یک قدم متفاوت با دیگر فیلمهای بتمن است که با تعارف کمتری با واقعیت زیرپوست شهر و دولت روبرو شده است. منتقدان فیلم آن را یکی از بهترین اقتباسهای سینمایی از کتابهای استیون کینگ و یکی از بهترین فیلمهای ترسناک تاریخ سینما توصیف کردند.