لیست قیمت پاور کامپیوتر، ۸ مرداد ترب

پاور کامپیوتر یا منبع تغذیه کامپیوتر، قطعه ای از یک کامپیوتر است که جریان برق AC را دریافت نموده و آن را به جریان DC با ولتاژهای مورد نیاز مادربرد و دیگر قطعات داخلی کامپیوتر تبدیل می کند.. منبع تغذیه کامپیوتر درون کیس کامپیوتر تعبیه شده و دارای فن خنک کننده است که توسط آن، دمای قطعه کنترل می گردد. از میان پاورهای کامپیوتر شناخته شده در میان کاربران می توان به مواردی مانند پاور گرین، کولر مستر، تسکو، پاور ایسوس، ترمالتیک، انتک، ریدمکس و پاور گیگابایت اشاره نمود. در سایت آتی بازار که معرفی کننده بزرگ فروشندگان فعال در زمینه قطعات کامپیوتر و سایر کالاهای دیجیتال می باشد، می توانید قیمت روز انواع منبع تغذیه کامپیوتر و اطلاعات فنی آنها را مشاهده نمایید.

با این حال، عاقلانه است که تمام وسایل الکترونیکی را به محافظ برق یا یو پی اس متصل کنید تا از آسیب دیدن آنها در اثر نوسانات الکتریکی جلوگیری شود. قسمت پشت این مبدل، مدولاسیون پهنای پالس نام دارد و این قطعه نیز یک مدار محسوب است. وظیفه این قطعه گرفتن ولتاژ DC و استفاده از چند ترانزیستور اثر میدان برای قطع و وصل کردن جریان در میزان بسیار بالا است این قطعه اساساً جریان DC را دوباره به AC تبدیل می‌کند. دلیل انجام کار توسط ترانزیستورهای اثر میدان این است که قسمتی از پاور که جریان ورودی اصلی را به جریان ۱۲ ولت تبدیل می‌کند، در حقیقت یک ترانسفورماتور است. سازندگان پاور می‌توانند هزینه تولید این قسمت را نیز کاهش دهند؛ البته هرچقدر قطعات ارزان‌تری در این قسمت استفاده شود، راندمان تبدیل جریان AC به DC کمتر و تولید حرارت در حین انجام این کار بیشتر می‌شود. درصورتی‌که ولتاژ ورودی ۱۷۰ ولت باشد، یکسوساز پل آن را به جریان DC با ولتاژ ۱۷۰ ولت تبدیل می‌کند.

  • اما در منبع تغذیه کامپیوتر پارامتر متغیری مانند آمپراژ و بالانس توان خروجی نیز وجود دارد.
  • منبع تغذیهTFX هم به‌طور گسترده استفاده نمی‌شود و فقط در مینی پی‌سی‌ها کاربرد دارد.
  • یک پاور گیمینگ خوب می‌تواند مدت زیادی برای سیستم شما دوام بیاورد، بنابراین خرید پاور گیمینگ مناسب هر چند با قیمت بالا منطقی است.
  • پاور انرژی سیستم‌ را با برق تامین نمی‌کند، بلکه ولتاژ آن را تغییر می‌دهد؛ بدین صورت که پاور کامپیوتر جریان ولتاژ بالای متناوب (AC) را به جریان مستقیم (DC) تبدیل و ولتاژ خروجی DC را به تلورانس‌های مورد نیاز برای قطعات مختلف تنظیم می‌کند.
  • بنابراین عملکرد یا بهره وری منبع تغذیه به نحوه تبدیل این جریان و مقدار انرژی که از بین می رود اشاره دارد.
  • شما بسته به میزان مصرف کامپیوترتان باید پاوری با توان مناسب تهیه کنید.

اجازه دهید ابتدا ببینیم چرا نمی‌توانیم کامپیوتر را مستقیماً به پریزهای برق متصل کنیم. دلیل این موضوع این است که قطعات کامپیوترهای مدرن باید جریان برق را به شکلی کاملاً متفاوت نسبت به جریان برقی که از پریز اصلی وارد سیستم می‌شود، دریافت کنند. شما بسته به میزان مصرف کامپیوترتان باید پاوری با توان مناسب تهیه کنید.

تعداد کابل

لیست قیمت پاور کامپیوتر، ۸ مرداد ترب

اگر این قطعه در رایانه شما مطلوب نباشد و کیفیت مناسب را نداشته باشد، قطعات دیگر عملکرد و کارایی مناسبی را نخواهند داشت. واحد منبع تغذیه کامپیوتر (PSU) ممکن است رایج ترین مؤلفه رایانه شخصی مورد بحث نباشد، اما بخش مهمی از هر کامپیوتر دسکتاپ است. تامین برق برای کل سیستم شما نقش بسیار مهمی دارد و استفاده از برق نادرست ممکن است اشتباهی بسیار پرهزینه باشد. حال که اهمیت این قطعه و کار کوچک اما مهمی که انجام می دهد را فهمیدید، با ویژگی های مهمی که باید در هنگام خرید پاور به آن توجه کنید؛ آشنا می شوید. اولین نکته ای که در خرید پاور خوب باید به آن توجه کنید ولتاژ ورودی به پاور است.

پاور 700 وات Green مدل GP700A-UK EVO 80Plus Gold

مطابق استاندارد، قطعات داخلی و فواصل ما بین آنها، براساس جریان خزشی، عایق کاری شده باشد که این مورد باعث جلوگیری از آسیب دیدگی کاربر و یا سایر قطعات جانبی می گردد. مدت زمانی که به طول می انجامد تا ولتاژ +۵V پس از وقفه انرژی در ورودی، از مرز ۹۰% مقدار اولیه خود پایین تر بیاید، مطابق با استاندارد باشد. از طریق یک شبکه تقسیم مقاومتی،  کسری از ولتاژ خروجی به آی سی جهت مقایسه با یک ولتاژ مبنا ،  منتقل می شود و در صورت بروز هرگونه تغییر در خروجی دستور DOWN از طریق آی سی صادر می شود.

پاور GP450A-ECO گرین 450 وات ا Green GP450A-ECO Power Supply