مجوز دستی و ضبط – نحوه و زمان استفاده از آن

قبل از اینکه به تفکیک آنها بپردازیم، بیایید مطمئن شویم که انتخاب های خود را درک کرده اید.

WooCommerce Payments به طور کامل با داشبورد فروشگاه شما ادغام می شود تا بتوانید همه چیز را در یک مکان مدیریت کنید. دیگر نیازی به تعویض برگه ها و ورود و خروج از حساب ها نیست. بعلاوه، توسط تیم WooCommerce ساخته و پشتیبانی می شود و با اولویت پشتیبانی ارائه می شود.

این فرآیندها معمولاً بلافاصله پس از کلیک مشتری روی دکمه برای پرداخت سفارش خود شروع می شود. این درست است چه از پرداخت ووکامرس یا هر پردازشگر پرداخت دیگری استفاده کنید.

اگر فقط سفارش‌های آنلاین محصولات را تکمیل می‌کنید و سپس آنها را ارسال می‌کنید، معمولاً نیازی به جدا کردن مجوز و ضبط ندارید. اما هر زمان که مبلغ نهایی پرداخت از قبل مشخص نباشد یا محصول در تاریخ دیگری ارسال شود، ممکن است لازم باشد ابتدا پرداخت را مجاز کنید، اما لزوماً آن را همزمان دریافت نکنید.

معایب عکسبرداری دستی

بسیاری از صنعتگران کارهای سفارشی انجام می دهند و قیمت آنها از شغلی به شغل دیگر متفاوت است. اغلب اوقات، تا زمانی که کار تکمیل نشده باشد، مبلغ نهایی برای شارژ مشخص نیست، به خصوص اگر کار ساعتی شارژ شود. گاهی اوقات ممکن است بخواهند بخشی از شارژ را از قبل مجاز و ضبط کنند و بعد از اتمام کار بقیه را انجام دهند.

در این مرحله، وجوه هنوز از بانک مشتری به کسب و کار منتقل نشده است، اما در اصل برای این منظور ذخیره شده است.

مجوز و ضبط دو مؤلفه هستند که پردازش پرداخت را تشکیل می دهند. و در حالی که رویکرد خودکار معمولاً پیش‌فرض است، گاهی اوقات ممکن است لازم باشد از مجوز دستی و ضبط استفاده شود.

به‌طور پیش‌فرض، این دو فرآیند به طور همزمان اتفاق می‌افتند و این برای بیشتر کسب‌وکارها بهترین است. اما برای موارد استفاده خاص، همانطور که می‌بینید، مهم است که آنها را به رویدادهای متمایز تفکیک کنید.

دستی در مقابل مجوز و ضبط خودکار

به همین دلیل است، مگر اینکه دلیل خوبی برای جدا کردن مجوز از گرفتن و درک خطرات انجام این کار داشته باشید، نباید این کار را انجام دهید.

هنگامی که مخزن بنزین خود را پر می کنید، فرآیند مجوز قبل از پمپاژ بنزین انجام می شود. شرکت سوخت کارت شما را مجاز می کند و سپس به شما اجازه پمپاژ می دهد، اما هنوز هزینه ها را دریافت نمی کند زیرا نمی داند چقدر بنزین می خرید.

هتل ها

و دوباره، اگر از پرداخت‌های ووکامرس استفاده می‌کنید، برای نحوه راه‌اندازی و مدیریت مراحل مجوز و گرفتن مراحل در فرآیند پرداخت، به این راهنما مراجعه کنید.

پرداخت‌های WooCommerce: انعطاف‌پذیری ساده برای فروشگاه شما

این امر به سایت شما اصطکاک می‌افزاید، حجم کاری شما را افزایش می‌دهد و شما را در معرض خطر برخی از سناریوهای شرح داده شده در بالا قرار می‌دهد. اگر دلیل خوبی برای استفاده از عکس‌برداری دستی دارید، فقط باید در بالای آن بمانید و خوب خواهید بود.

2. بیش از آنچه ممکن است نیاز داشته باشید مجوز بگیرید

اولاً، نمی‌توانید بیش از مقداری که مجاز کرده‌اید عکس بگیرید. شما فقط می توانید همان یا کمتر را ضبط کنید. بنابراین اگر در مورد قیمت نهایی مطمئن نیستید، تأیید اعتبار از قبل شما را در معرض خطر کم‌شارژی قرار می‌دهد. بنابراین باید شارژ دوم را انجام دهید، یا شارژ اول را لغو کنید و فرآیند را با مبلغ بالاتر دوباره شروع کنید. هیچ‌یک از گزینه‌ها احتمالاً مشتری را خوشحال نمی‌کند.

با در نظر گرفتن این مثال‌ها، می‌توانید سناریوهایی را در کسب‌وکار خود تصور کنید که ممکن است جداسازی ضبط از مجوز ضروری باشد.

پسندیدن بارگذاری…منبع

به خصوص با تجهیزات گران قیمت، اکثر شرکت ها کارت مشتری را قبل از دادن کالای اجاره ای به آنها تأیید می کنند. این تضمین می کند که آنها می توانند هزینه ها را پوشش دهند. برخی از کسب و کارها مجاز به پرداخت برای ارزش واقعی کالا هستند، نه فقط هزینه اجاره، در صورت آسیب دیدن یا دزدیده شدن آن. سپس، هنگامی که کالا برگردانده می شود، مبلغ واقعی برای شارژ گرفته می شود.

صنایع دستی با چوب

صنعتگران

گرفتن، همچنین به عنوان تسویه پرداخت شناخته می شود، زمانی اتفاق می افتد که پول در واقع بین بانک مشتری و تاجر تغییر کند. بانک شما به پردازشگر پرداخت دستور می دهد وجوه را از بانک مشتری جمع آوری کرده و به حساب شما منتقل کند.

مجوز و ضبط در فرآیند پرداخت کجا قرار دارند؟

اگر مشتری سفارش خود را لغو کرد، هفت روز منتظر نمانید تا مجوز منقضی شود. بلافاصله آن را لغو کنید.

4. داشبورد پرداخت خود را به طور منظم بررسی کنید

این دو رویداد متمایز زمانی اتفاق می‌افتند که مشتری با استفاده از کارت اعتباری پرداخت آنلاین را آغاز کند. در بیشتر موارد، همزمان اتفاق می‌افتند. اما آنها مجبور نیستند، و در برخی شرایط، شما به عنوان تاجر ممکن است بخواهید بسته به مورد استفاده آنها را از هم جدا کنید.

مجوز

این مقاله به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید که آیا مجوز و ضبط خودکار یا دستی برای کسب‌وکار آنلاین شما بهترین است و چگونه از آن استفاده کنید. بیایید با توضیح این اصطلاحات شروع کنیم.

مجوز و تسخیر چیست؟

گرفتن دستی خطراتی دارد. بیایید چند نکته را مرور کنیم که باید مراقب آنها باشید.

یکی از مزایای اصلی WooCommerce توانایی شما برای اتصال به فناوری هایی است که به بهترین وجه مناسب فروشگاه شما هستند. وقتی نوبت به دریافت پول می‌رسد، تاجران بیشتری از همیشه به پرداخت‌های WooCommerce برای سهولت استفاده و انعطاف‌پذیری آن روی می‌آورند.

مجوز زمانی اتفاق می‌افتد که پردازشگر پرداخت با بانک دارنده کارت تماس می‌گیرد تا تأیید کند که آنها پول کافی برای پوشش هزینه‌های بدهی دارند و اینکه کارت فعال است.

وقتی مجوز و ضبط همزمان اتفاق بیفتند، همیشه خودکار خواهند بود.

همانطور که گفته شد، می‌توانید کمتر یا به همان میزان عکس بگیرید، اما نه بیشتر از آنچه مجاز هستید. بنابراین اگر مبلغ پرداخت نهایی در زمان خرید مشخص نیست، مبلغی بالاتر از آن چیزی که فکر می‌کنید در نهایت شارژ خواهید کرد، مجاز کنید.

3. منتظر خاتمه مجوز سفارشات لغو شده نباشید

دستمزد گرفتن.

در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که باید هنگام استفاده از فرآیند دستی به خاطر بسپارید.

1. از مجوز دستی و عکسبرداری بدون دلیل موجه استفاده نکنید

این یکی از دلایلی است که WooCommerce Payments فرآیند مجوز دستی و ضبط را ساده می کند. در اینجا یک راهنمای کاربر کامل برای نحوه مدیریت مجوز و ضبط در پرداخت‌های WooCommerce آورده شده است.

بهترین شیوه ها برای مدیریت مجوز دستی و ضبط

اما اگر می‌خواهید آنها را به دو رویداد مجزا از هم تفکیک کنید، می‌توانید کتابچه راهنمای فرآیند ضبط را بسازید. در این شرایط، باید به پردازنده پرداخت خود بروید و به صورت دستی فرآیند ضبط را آغاز کنید. برای پرداخت های WooCommerce، می توانید این را در تنظیمات مدیریت فعال کنید.

چه زمانی ضبط دستی مفید است؟

دوم، مجوز پس از هفت روز منقضی می شود. بنابراین، در شرایطی که زمان انتظار طولانی‌تر بین ثبت سفارش و انجام سفارش وجود دارد، اگر منتظر دریافت پرداخت باشید تا سفارش انجام شود، در معرض خطر رد شدن انتقال قرار می‌گیرید. در این شرایط، ممکن است متوجه شوید که محصول را ارسال کرده‌اید، اما نتوانید وجه را جمع‌آوری کنید.

درباره پرداخت ووکامرس بیشتر بدانید.

پرداخت های ووکامرس را دریافت کنید