معرفی دریچه کولر و انواع آن

این دریچه کاربردهای فراوانی مثل هواسازی و تنظیم هوا دارا دریچه بازدید می باشد. به طور کلی قیمت دریچه تهویه هوا بین 3 هزار و 400 تومان تا 30 هزار تومان می باشد. به طور کلی انواع دریچه های تهویه از نظر محل نصب به انواع دیواری، سقفی یا دریچه هایی که در هر دو مکان قابلیت استفاده را دارند، تقسیم می شوند. دریچه کولر دوطرفه سقفی نیز به صورت بادمپر و بدون دمپر ساخته میگردد و در هر دوسیستم دمنده و مکنده قابل استفاده است.دریچه کولر دوطرفه هم برای سرمایش و هم برای گرمایش مورد مصرف دارد. این نوع دریچه هوا در صنعت تهویه مطبوع کاربرد گسترده ای دارد .ای نوع دریچه هوا از فریم ، پره عبور هوا و دمپر آلومینیومی تشکیل شده است . مسئله مهم در این قسمت میزان بادخور بین ابعاد درب و ابعاد فریم دریچه بازدید می باشد.

دریچه های دیواری در صنعت ساختمان بسیار کاربرد دارد و در بیشتر موارد و زمانی که از کولرهای آبی استفاده می شود، با اینکه سقف ساختمان ها متوسط یا کوتاه است، از نوع دیواری بهره مند می شوند. لازم به ذکر است که بدانید، این نوع دریچه های هوا، تنها برای هوای رفت مناسب هستند و زمانی که قصد استفاده از دریچه به عنوان هوای برگشتی را داشته باشید، این نوع مورد استفاده قرار نمی گیرند. از همین رو بهتر است تا بدانید، انواع دریچه های تهویه از نظر محل نصب به شکل هستند و سپس با جنس آن ها آشنا شوید. همچنین بهتر است بدانید که در صورت انتخاب صحیح ابعاد دریچه هوا، صدای ناشی از آن تا حد امکان کاهش خواهد یافت و مناسب استفاده در منازل و مکان های آرام خواهد بود.

نمای دریچه جای پیچ یا زائده ای قابل رویت نباشد. برای زیباتر شدن و افزایش قابلیت دکوراتیو نمای دریچه داکت اسپلیت، بر روی کلیه ی سطوح از پوشش رنگ کوره ای پودری استاتیک استفاده می شود. با توجه به مسطح بودن سطوح درب دریچه بازدید داکت اسپلیت، برای استحکام بیشتر و عدم تاخوردگی و یا دفرمه شدن قسمت های داخلی در محیط درب یک لبه ی 1/5 سانتی متری به داخل ایجاد می شود. با توجه به میزان مدرن بودن مرغداری، به روش های مختلف، دستی و اتوماتیک، میزان باز و بسته شدن این دریچه ها تنظیم می شود. با توجه به کاربردهای دریچه فلزی، بخشی به نام دمپر بسیار در این دریچه ها موثر است، وظیفه کنترل جریان هوا را در اختیار دارد. دریچه فلزی که از پراستفاده ترین و پرکاربرد ترین مواد و متریال مورد نیاز ساختمانی می باشد که برای کنترل جریان هوا و تهویه در محیط های سربسته صورت می پذیرد. شرکت تهران دما برای جلوگیری از ورود هوای سرد از دریچه کولر به محیط ها ارائه ی راهکار نموده است. وقتی دریچه کولر را با اسنپ ارسال می کنیم، دیگر نیازی نیست مشتریان به صورت فیزیکی و حضوری به فروشگاه تهران دما مراجعه نمایند.این کار در هنگام خرید دریچه کولر موجب صرفه جویی در زمان و هزینه ی افراد می شود.

یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب و خرید دریچه تهویه هوا، توجه به رنگ بندی و مقاومت آن در مقابل حرارت و رطوبت است. در واقع اهداف اصلی از خرید این وسیله پرکاربرد، می تواند هدایت هوای تازه در جهت مورد نظر، تهویه کامل فضاهای سر بسته، افزایش قابل توجه سرعت هوای ورودی به محل و کاهش صدا باشد. جهت دریافت قیمت ورق گالوانیزه از سایت پیوان میتوانید کلیک کنید. همچنین در سایت لک لک 24 انواع مختلفی از دریچه کولرهای چوبی خطی ثابت، خطی دمپردار، دیواری درپوش دار و انواع دریچه کولرهای چوبی زیر فن کوئلی به فروش می رسد. به طور کلی، دریچه تهویه هوا، وظیفه تنظیم هوای خروجی از منبع هواساز که می تواند انواع کولرهای آبی و گازی یا فن کوئل ها باشد را دارد. شاید شما در ساختمان خود نیاز داشته باشید تا داخل خطوط لوله را مشاهده کنید. برای دریافت اطلاعات وسیعی از دریچه فلزی می توانید به مقاله دریچه فلزی چیست مراجعه کنید. این بدان معناست که اگر شما بخواهید این دریچه ها را برای کولرهای آبی استفاده کنید، بلامانع است و رطوبت بر روی آن اثر منفی ندارد. در ادامه به بررسی نکاتی نیز می پردازیم که در خرید دریچه های تهویه باید آن ها را رعایت نماییم که به بررسی هر یک نیز می پردازیم.

اگر به هنگام نصب دریچه بازدید فاضلاب، از اورینگ ها و دریچه های استاندارد، استفاده شود و آب بندی مناسب انجام شود، درب دریچه نیز محکم بسته شود، پس از نصب نیز یکبار با فشار زیاد آب، سیستم را امتحان کنید و از عدم نشتی مطمئن شوید. در مرحله بعد با استفاده از یک کارتک یا جارو سعی کنید کف کولر را تمیز کنید. این دریچه های تهویه دیواری برای انواع هواساز مانند کولرهای آبی و گازی مورد استفاده قرار می گیرند و معمولاً دارای دمپر نیز هستند که قابلیت تنظیم دبی ورودی هوا را نیز دارند. اما دریچه برقی توسط سنسور خود میتواند میزان هوا ورودی به موتور را دقیقتر کنترل کند. دریچه تهویه هوا ساختمان توانایی کنترل هوای خروجی و ورودی به محیط را دارد و به تهویه هوا در محیط های مسکونی و صنعتی کمک شایانی می کند. ساختار درب این دریچه بازدید به گونه ای است که یک دریچه ورودی هوا برای سیستم برگشت هوای فن کویل روی آن تعبیه می شود. داشتن یک سیستم تهویه مطبوع مناسب برای ساختمان ها امری مهم و ضروری می باشد. توجه کنید که این نوع از دریچه های تهویه دارای قیمت پایینتری هستند و قابلیت استفاده برای برخی کولرهای گازی که تنها برای هوای خنک مناسب هستند را دارند.

مورد آخر توجه به ابعاد و اندازه های دریچه است. هر یک از دریچه های تهویه هوا با توجه به محل نصب آن ها دارای انواع مختلفی هستند که لازم است تا قبل از خرید، به این مشخصات دقت فرمایید. برای خرید دریچه هوا ساختمان ابتدا بهتر است بدانید دریچه تهویه چیست و چه انواعی دارد. خرید اینترنتی دریچه کولر آبی امروزه نقش بسزایی در صرفه جویی در زمان و هزینه ی مردم به همراه دارد. سایت لک لک 24 سامانه ی خرید اینترنتی دریچه کولر را برای مشتریان خود فراهم نموده است. توضیحات بسیار زیادی در ارتباط با دریچه آلومینیوم چیست در فضای اینترنتی یافت می شود می توانید در آپادانا کالا این اطلاعات را بدست آورید. رنگ بندی دریچه کولرهای تهران دما بسیار زیاد است.

دور موتور آن 1320 دور بر دقیقه بوده که موجب عملکرد پرقدرت و ایده آل این هواکش خواهد شد. جنس بدنه و پروانه این هواکش نیز پلاستیک بوده که موجب می شود وزن هواکش نیز در مقایسه با هواکش های فلزی پایین بیاید. زیرا اسپلیت ها در فصول سرد سال نیز گرما تولید می کنند و اگر دریچه مناسبی برای آن مورد استفاده قرار نگیرد، به حالت دگرشکلی در خواهد آمد و کارایی آن به حداقل خواهد رسید. معمولاً اگر سقف ساختمان ها بسیار بلند باشد یا اینکه هواساز مورد استفاده شما، داکت اسپلیت یا انواع دیگر آن باشد، از نوع سقفی استفاده می کنند تا چرخش هوای تازه در محیط بهتر صورت گیرد. برخی از دریچه های تهویه، در واقع مجهز به ریموت کنترل هستند و برخی نیز دارای دمپر اتومات برای چرخش باد در محیط هستند. در واقع دریچه تهویه، وسیله ای است که می تواند با کاهش سرعت و در مقابل آن افزایش فشار هوا، به تنظیم دقیق آن با کمترین صدا بپردازد. همواره توجه کنید که برای نصب اینگونه دریچه های تهویه، حتماً مشخصات برقی مانند توان و ولتاژ آن ها را با برق شهری مقایسه کنید و از تطابق آن ها مطمئن شوید. اگر پیچهای شما بزرگ بود یا اینکه جای سوراخهای دریچه جدید با دریچه قدیمی همخوانی نداشت، باید با کمک دریل شارژی یا برقی، سوراخهای جدید در بالا و پایین کانال ایجاد کنید.

برای خرید دریچه آلومینیوم می توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید. همچنین در هر خانه ای ممکن است نیاز به دریچه بلندگویی پیدا کنید که می توانید از آپادانا کالا خرید خود را با کمترین قیمت به ثبت برسانید. پیشنهاد میکنیم برای تهیه دریچه های کولری به نولید کنندگان معتبر و باسابقه خوب مراجه کنید. دریچه زنبوری را می توان به دو دسته پلاستیکی و فلزی تقسیم بندی کرد که مدل پلاستیکی بیشتر پیشنهاد می شود. در واقع برای نصب کانال کولرجدید باید پارامترهای زیادی را بررسی نمود. اما باید گفت که تمامی هواکش ها بر روی دیوار عملکرد ایده آل تری را از خود نشان خواهند داد.

اما با استفاده از ساختار سه پَری خود موجب حذف لولا و حفظ درب در قاب اصلی شده و در زمان نیاز به صورت کلی از فِرِم اصلی جدا خواهد شد. دریچه زیر داکت اسپلیت با درب ساده لولایی به دلیل سادگی خاص خود از رایجترین مدلهای دریچه بازدید بوده و اغلب از نوع آلومینیومی آن بهرهبرداری خواهد شد. درب دریچه بازدید فن کویل ترکیبی به دو صورت لولایی و وزنه ای تولید میگردد . این دریچه بازدید از دو جزء فریم و درب دریچه بازدید تشکیل شده است . در این مرحله جای پیچ ها روی فریم دریچه بازدید فن کویل مشخص و سوراخ می شود . شرکت دمنده با تولیدات با کیفیت و مرغوب خود توانسته است، نام نیکی را از خود بر جای بگذارد و حدود 50 سال در این عرصه به خوبی فعالیت نماید. اشاره نمود. اغلب دریچه ها را می توان به صورت دمپر دار و یا بدون دمپر نیز تولید نمود. قیمت دریچه کولر سقفی چهارطرفه به عواملی چون بادمپر یا بدون دمپر بودنِ دریچه بستگی دارد.از جمله عوامل موثر در تعیین قیمت دریچه کولر چهارطرفه سقفی،کیفیت رنگی که بر روی آن اجرا می شود،می باشد. یکی از دریچه های تهویه هوا ساختمان که سقفی می باشد، دریچه سقفی کولر است که می توان جزو یکی از معروف ترین انواع دریچه تهویه هوا به حساب آورد.

دریچه بلندگویی که از قدیمی ترین انواع دریچه تهویه هوا می باشد که همچنان از آن استفاده می شود. از این نوع دریچه بیشتر در فضاهای بزرگ و مکان های وسیع مانند هتل ها، سالن های ورزشی، تالارها و سالن های همایش استفاده می شود. قیمت تهیه این نوع از دریچه نیز به مانند ظاهر آن خاص و شیک خواهد بود! این نوع دریچه ها نیز برای انواع هواسازها مانند کولرهای آبی و گازی کاربرد دارد و تفاوت چندانی از این منظر با نوع دیواری ندارند. این دریچه ها معمولاً برای مصارف خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و دارای مقاومت در برابر حرارت و سرما هستند و می توانید برای کولرهای گازی و انواع اسپلیت ها آن ها را خریداری کنید. اگر اطلاعات بیشتری از دریچه بلندگویی نیاز دارید می توانید به مقاله دریچه بلندگویی چیست، مراجعه کنید. اگر مایلبه ساخت کانال کولر آبی در منزل هستید.