نحوه انتخاب یک ارائه دهنده پرداخت رمزنگاری

ما شما را از طریق برخی از تصمیمات کلیدی که برای گرفتن آن نیاز دارید راهنمایی می کنیم و ویژگی های موجود از انواع مختلف راه حل ها را تشریح می کنیم. بعلاوه، ما در طول راه کمی از اصطلاحات تخصصی ابهام زدایی خواهیم کرد.

درک دو رویکرد پرداخت های رمزنگاری شده

پذیرش ارز دیجیتال در فروشگاه تجارت الکترونیک شما می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای گسترش مخاطبان شما باز کند و در عین حال کارمزد تراکنش‌ها را کاهش دهد و جریان نقدی را بهبود بخشد. اگر در مورد مزایای پذیرش ارز دیجیتال در فروشگاه ووکامرس خود هیجان زده هستید و آماده شروع کار هستید، این مقاله برای شما مناسب است.

وقتی نوبت به پذیرش ارز دیجیتال در سایت ووکامرس می‌رسد، مهم‌ترین تصمیمی که باید بگیرید این است که یک ارائه‌دهنده پرداخت‌های نگهبانی یا غیر حافظ را انتخاب کنید.

برای بسیاری از تجار، این گزینه آرامش خاطر و تجربه کاربری آشنا را ارائه می دهد. شما به پشتیبانی دسترسی خواهید داشت، می توانید به شرایط خدمات تکیه کنید و می توانید از ویژگی های بیشتری (مانند تسویه حساب خودکار با بانک خود) استفاده کنید زیرا ارائه دهنده خدمات شما حساب های رمزنگاری شما را از طرف شما مدیریت می کند.

راه‌حل‌های ارزهای دیجیتال ممکن است گیج‌کننده به نظر برسند، اما ارزش تلاش برای ارائه گزینه‌های پرداختی را دارد که به بهترین وجه با نیازهای شما و مشتریان شما مطابقت دارد. برای بررسی مزایا و معایب دو نوع ارائه دهنده پرداخت های رمزنگاری وقت بگذارید، سپس در نظر بگیرید که کدام ارائه دهنده خاص برای کسب و کار شما مناسب است.

پرداخت با کریپتو را بپذیریدمنبع

اگر «کریپتو لایت» را دنبال می‌کنید، تنها انتخاب ارائه‌دهندگان پرداخت‌های کریپتو نگهدارنده هستند.

مزایای ارائه دهندگان پرداخت های رمزنگاری نگهدارنده عبارتند از:

  • یک افزونه WooCommerce کاملاً یکپارچه
  • توانایی پذیرش یک یا چند ارز دیجیتال از مشتریان
  • تسویه حساب مستقیم به حساب بانکی شما به ارز فیات ارسال می شود
  • دسترسی به حساب با ایمیل و رمز عبور
  • خدمات پشتیبانی
  • کارمزد کم تراکنش و محافظت در برابر بازپرداخت و بازپرداخت

ارائه دهندگان پرداخت های رمزنگاری غیرحضوری

اگر به ارزهای دیجیتال مسلط هستید و می‌خواهید به قابلیت‌های پیشرفته دسترسی داشته باشید، ممکن است بخواهید یک راه‌حل غیرقانونی در نظر بگیرید. با راه حل های غیر نگهداری، کنترل کامل و مسئولیت انحصاری بر امنیت و مدیریت حساب های رمزنگاری خود را خواهید داشت. این چیزی نیست که بتوان آن را ساده تلقی کرد، اما برای صاحبان فروشگاه های واجد شرایط، پتانسیل کامل ارز دیجیتال را باز می کند.

مزایای ارائه‌دهنده پرداخت‌های رمزنگاری غیرحضوری:

  • دسترسی و کنترل رمزنگاری خود به محض دریافت – بدون انتظار برای تسویه حساب توسط شخص ثالث.
  • محدودیت‌های کمتر از شرایط و ضوابط – هیچ‌کس نمی‌تواند حساب یا خدمات شما را تعلیق یا لغو کند.
  • اقداماتی که فقط تابع قوانین قابل اجرا و توانایی های خود شماست. شما می توانید هر آنچه را که دوست دارید به هر کسی که دوست دارید بفروشید و ارز دیجیتال خود را هر طور که صلاح می دانید مدیریت کنید.
  • مسئولیت انحصاری امنیت حساب شما – هیچ نقض یا هک داده های شخص ثالث نمی تواند بر سرمایه شما تأثیر بگذارد.

بررسی واژگان رمزنگاری

ارز دیجیتال: ارز تضمین شده توسط اصول رمزنگاری (مانند BTC، ETH، DOGE).

در زیر، لیست کاملی از ویژگی ها و ملاحظات را برای نشان دادن تفاوت بین گزینه ها خواهید دید. هنگام استفاده از جدول، درک این نکته مهم است که این یک راهنمای سطح بالا برای آنچه ممکن است است. همه شرکا همه ویژگی ها را ارائه نمی دهند.

ویژگی حضانت غیر حبس
قرارداد با شخص ثالث
شما برای یک سرویس با شرکتی که تحت شرایط خدمات اداره می شود ثبت نام می کنید.
Y ن
بازیابی حساب کاربری
اگر دسترسی به حساب خود را از دست دادید، می توانید درخواست بازنشانی رمز عبور یا دسترسی به خدمات بازیابی حساب را از ارائه دهنده داشته باشید.
Y ن
پشتیبانی
شما می توانید به ارائه دهنده دسترسی داشته باشید و از آن پشتیبانی دریافت کنید.
Y ن
تبادل خودکار به استیبل کوین/دیگر ارزهای دیجیتال
می‌توانید انتخاب کنید که کریپتو به‌طور خودکار به یک رمزارز یا استیبل کوین دیگر تبدیل شود.
Y Y
تعویض اتوماتیک به فیات
شما می توانید انتخاب کنید که کریپتو به طور خودکار به فیات تبدیل شود. توجه داشته باشید که محاسبات و نرخ های ارز بسته به شریک متفاوت خواهد بود.
Y ن
تسویه خودکار به بانک شما
شما می توانید انتخاب کنید که وجوه خود به طور خودکار در بانک شما تسویه شود.
Y ن
ارزش دقیق را به ارز فیات دریافت کنید
این به جلوگیری از قرار گرفتن در معرض نوسانات قیمت کریپتو کمک می کند. راه‌حل‌های غیر حضانت می‌توانند با انتخاب پذیرش فقط استیبل کوین‌ها، نوسانات را کاهش دهند – اما نه از بین ببرند.
Y ن
ویژگی های خاص تاجر
برخی از ارائه دهندگان ویژگی هایی را برای صرفه جویی در وقت و انرژی تجار ارائه می دهند. این موارد شامل مواردی مانند نمایه ریسک (برای کمک به اطمینان از عدم دریافت وجوه از بازیگران بد)، محافظت تحت/پرداخت اضافی و صورتحساب ایمیلی است.
Y ن
حفاظت نهایی تراکنش
بلاک چین ها برای نهایی کردن تراکنش ها به بلوک هایی متکی هستند که باید تولید شوند. هر چه تعداد بلوک های بیشتری پس از یک تراکنش خاص تولید شود، آن تراکنش امن تر است. محافظت به جلوگیری از ارسال کالا و سپس بازگرداندن تراکنش کمک می کند.
Y ن
بیمه وجوه
راه حل های نگهداری و غیر حضانت هر دو خطر هک شدن را دارند. بیمه وجوه می تواند از کسانی که از راه حل نگهداری استفاده می کنند محافظت کند. با این حال، حفاظت به طور گسترده ای متفاوت است و بازرگانان باید به دقت در مورد بیمه شرکا و سیاست های بازپرداخت تحقیق کنند.
Y ن
بدون استرداد یا بازپرداخت خودکار
استرداد وجه و بازپرداخت خودکار ویژگی هایی هستند که توسط شبکه های پرداخت سنتی ارائه می شوند. Crypto خطر کلاهبرداری استرداد شارژ را از بین می برد و از حذف وجوه از حساب شما توسط شخص ثالث جلوگیری می کند. با این حال، همانطور که در پست مقدماتی خود ذکر کردیم، همچنان باید اختلافات را حل کنید.
Y Y
از اشتراک/پرداخت های مکرر پشتیبانی می کند
مشتریانی که با ارز دیجیتال پرداخت می کنند باید هر تراکنش را تایید کنند. بنابراین پرداخت‌های مکرر امکان‌پذیر نیست، اما برخی از راه‌حل‌های نگهداری ابزارهایی را برای تولید و ارسال خودکار فاکتورها بر اساس یک زمان‌بندی ارائه می‌کنند.
ن ن
کارمزد پایین تراکنش
ارائه دهندگان پرداخت نگهبانی و غیرحضوری معمولاً کارمزد تراکنش های قابل توجهی کمتری (1-1.5٪) نسبت به ارائه دهندگان پرداخت سنتی (2-3.5٪) ارائه می دهند.
Y Y
قرار گرفتن در معرض هزینه های شبکه رمزنگاری (به عنوان مثال گاز).
تراکنش‌های مستقیم ارزهای دیجیتال با کارمزدهای شبکه خاص خود انجام می‌شوند – با اتریوم، این کارمزدها به عنوان کارمزد «گاز» شناخته می‌شوند. برخی از پردازشگرهای پرداخت این هزینه ها را جذب می کنند. برخی آنها را منتقل می کنند.
ن Y
کنترل تنها
شما تنها فردی هستید که می توانید تراکنش های خروجی را از حساب خود انجام دهید. هیچ نهاد/شخص دیگری نمی تواند تراکنش ها را مجاز کند مگر اینکه به کلید خصوصی شما دسترسی پیدا کند.
ن Y
هر ارز دیجیتال را در هر شبکه ای بپذیرید
پردازنده‌های پرداخت کریپتو از طیف متفاوتی از شبکه‌ها و سکه‌های رمزنگاری پشتیبانی می‌کنند. با راه حل های نگهبانی، شما توسط ارزهایی که آنها پشتیبانی می کنند محدود می شوید. راه حل های غیر حضانت می توانند طیف وسیع تری از گزینه ها را ارائه دهند.
ن Y
ادغام ووکامرس
دریافت وجه یک چیز است، دانستن اینکه کدام مشتری و برای کدام سفارش پرداخت را انجام داده است یک چیز دیگر است. شرکای ما ادغام های قوی WooCommerce را ارائه می دهند که همه چیز از پیکربندی تا مدیریت روزانه را پوشش می دهد.
Y Y

گزینه های خود را بررسی کنید و ارائه دهنده پرداخت ارز دیجیتال مناسب برای فروشگاه خود را انتخاب کنید

هنگام انتخاب بین ارائه دهنده حضانت و غیر حضانت، ویژگی های زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

ارز فیات: ارز صادر شده توسط دولت (به عنوان مثال USD، EUR، GBP).