نحوه اندازه گیری جعبه برای حمل و نقل

30 x 25 x 10 = 7500

به زبان ساده، باید طول را بر عرض بر ارتفاع ضرب کنیم.

برای اندازه گیری طول یک جعبه ابتدا باید آن را تعیین کنید طولانی ترین طرف جعبه هنگامی که این کار را انجام دادید، متر یا خط کش خود را بگیرید و بلندترین ضلع جعبه خود را از یک سر تا سر دیگر اندازه بگیرید.

ارتفاع جعبه استاندارد معمولاً به اندازه عرض یا حتی کمتر است. باز هم، بسیار نادر است که شرکت های حمل و نقل از ارتفاع جعبه آزاردهنده باشند، زیرا معمولاً طول آن از طول جعبه بیشتر نمی شود.

نحوه محاسبه دور

بنابراین، بیایید تصور کنیم طول جعبه ما 30 اینچ، عرض 25 اینچ و ارتفاع 10 اینچ است. برای محاسبه حجم باید 30 در 25 در 10 برابر کنیم.

وقتی صحبت از جعبه‌هایی با شکل منحصربه‌فرد مانند شکل‌های استوانه‌ای به میان می‌آید، باید دور آن را نیز محاسبه کنید.

بنابراین اگر عرض یک جعبه 12 اینچ و ارتفاع آن 8 اینچ بود، 12 را در دو ضرب می کنیم تا به ما 24 برسد، و 8 در دو ضرب می کنیم تا به ما 16 برسد، و سپس 24 و 16 را با هم جمع می کنیم تا دور ما را بدست آوریم.

وقتی نوبت به اندازه‌گیری جعبه برای حمل و نقل می‌رسد، باید طول، عرض، ارتفاع و دور و همچنین حجم جعبه را اندازه‌گیری کنید. در ادامه بخوانید تا بدانید چگونه می توانید به راحتی هر کدام را اندازه گیری کنید.

نحوه اندازه گیری طول

برای محاسبه حجم جعبه خود می توانیم از فرمول ساده دیگری استفاده کنیم:

برای اندازه گیری ارتفاع جعبه خود ابتدا جعبه خود را روی یک سطح صاف مانند میز یا زمین قرار دهید. سپس خط کش یا متر نوار خود را بردارید و آن را در کنار جعبه قرار دهید، به طوری که پایین آن روی همان سطح باشد و بقیه به صورت عمودی در هوا باشد. سمت ایستاده جعبه خود را اندازه بگیرید – به یاد داشته باشید که می توانید نزدیکترین اینچ یا سانتی متر را گرد کنید – و ابعاد را ثبت کنید.

24 + 16 = 40

بنابراین حجم جعبه 7500 اینچ مکعب خواهد بود.منبع

اگر چه عرض بسیار مهم است، به خصوص هنگام محاسبه دور (در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد)، اکثر شرکت های حمل و نقل بیشتر به طول جعبه شما علاقه مند هستند. این به این دلیل است که عرض تقریباً هرگز بزرگتر از طول نیست.

نحوه اندازه گیری قد

می‌توانید با گرفتن نوار اندازه‌گیری انعطاف‌پذیر، دور کمر را اندازه‌گیری کنید اندازه گیری کل دور جعبه یا می توانید از یک محاسبه ساده استفاده کنید:

عرض جعبه شما سطح روی آن است کوتاه ترین طرف جعبه شما. مجدداً باید ابزار اندازه گیری انتخابی خود را تهیه کرده و از یک سر تا سر دیگر اندازه گیری کنید.

نگران نباشید، اگر در کلاس جبر گوش نداده اید، همچنان می توانید به راحتی فرمول را درک کنید. به این معناست که باید عرض را در دو و ارتفاع را در دو ضرب کنید و سپس دو پاسخ را با هم جمع کنید.

از آنجایی که طول طولانی‌ترین قسمت جعبه شماست، شرکت‌های حمل‌ونقل از آن استفاده می‌کنند تا تعیین کنند که آیا یک جعبه بزرگ است یا خیر. اگر از یک شرکت حمل و نقل برای ارسال محصولات خود استفاده می کنید، باید طول جعبه های متوسط ​​خود را برای تعیین هزینه حمل وارد کنید.

نحوه اندازه گیری عرض

می‌توانید طول خود را تا نزدیک‌ترین اینچ یا سانتی‌متر گرد کنید – برای مثال، اگر طول جعبه شما 32.6 سانتی‌متر است، می‌توانید آن را تا 33 سانتی‌متر گرد کنید.

بنابراین دور جعبه 40 اینچ خواهد بود.

نحوه محاسبه حجم

اگر می‌خواهید کاملاً بفهمید که جعبه شما چقدر می‌تواند در خود جای دهد و همچنین تعیین کنید که فرآیند حمل و نقل و توزیع شما چقدر هزینه دارد، محاسبه حجم یک جعبه مهم است.

دور = 2 (W+H)

V = L x W x H