نحوه راه اندازی GA4 برای وب سایت خود در سال 2023

شما ویژگی جدید GA4 خود را راه اندازی کرده اید – کار خوبی است! اما شروع به زدن شامپاین نکنید فقط هنوز – زیرا، تا زمانی که آن ویژگی به وب سایت شما متصل نباشد، داده های مورد نیاز شما را ارائه نخواهد کرد.

نصب تگ گوگل به صورت دستی

اگر سایت شما توسط Wix، Squarespace یا Duda طراحی شده است، پس خبر خوبی است!

اگر سایت شما بر روی هر یک از این CMS ها اجرا می شود، روی نام پلتفرم خود در بخش “پلتفرم های پشتیبانی شده” کلیک کنید – و دستورات را برای تکمیل دنبال کنید.

آیا سایت شما بر اساس دروپال ساخته شده است؟ یا CMS رایگان و منبع باز Typo3؟ اگر چنین است، گوگل آن را می سازد فوق العاده به راحتی می توانید برچسب Google خود را تنظیم کنید. همینطور برای کاربران one.com یا وردپرس – که می توانند به نصب برچسب خود از طریق افزونه های وردپرس Site Kit یا MonsterInsights ادامه دهند.

برگه «نصب دستی» را انتخاب کنید و تگ Google ظاهر شده را کپی کنید. سپس، این قطعه کد را بلافاصله بعد از عنصر در هر صفحه از وب سایت خود قرار دهید.منبع

از اینجا می توانید راه اندازی تگ Google خود را به پایان برسانید بدون ایجاد تغییرات در کد وب سایت شما به سادگی روی نام پلتفرم خود در جایی که آن را در بخش “پلتفرم های پشتیبانی شده” می بینید کلیک کنید و دستورات را دنبال کنید.

اگر وب‌سایت خود را از ابتدا ساخته‌اید – یا از یک سازنده وب‌سایت یا CMS استفاده می‌کنید که در فهرست «پلت‌فرم‌های پشتیبانی‌شده» گوگل نیست – باید رویکرد عملی‌تری داشته باشید.

اسکرین شات GA4 به صورت دستی به وب سایت اضافه شود
برای نصب دستی GA4 در وب سایت خود، کدی را که گوگل ایجاد می کند در هر صفحه وب سایت خود وارد کنید.

نصب تگ گوگل خود با CMS

همانطور که می بینید، دو راه برای نصب تگ گوگل وجود دارد:

نصب تگ گوگل خود با سازنده وب سایت

بنابراین، پس از اینکه پیکربندی تنظیمات ویژگی GA4 خود را انجام دادید، دکمه ای را فشار دهید که “مشاهده دستورالعمل های برچسب” را می خواند. این شما را به صفحه ای می برد که به شکل زیر است:

اضافه کردن اسکرین شات GA4 از طریق سازنده وب سایت یا CMS
نصب تگ Google خود با سازنده وب سایت یا CMS ساده است و به شما امکان می دهد تا تنظیمات GA4 خود را به طور خودکار تکمیل کنید.