همه آن چیزی که باید در طراحی داخلی رستوران خود رعایت کنید

اما اگر از ساکنین این مجتمع باشید یا از کسانی که به این مجتمع در رفت و آمد دارند باشید، با فضای زندگی مدرن این مجتمع آشنایی دارید. در فضای داخلی تعداد زیادی اثر هنری بر روی دیوار به کار ببرید و فضا را کم نور نگه دارید تا بتوانید سبک کافه­های پاریس را تداعی کنید. اگر شما صاحب یک رستوران یا هتل بوده و اکنون بنا به دلایلی تصمیم به بازسازی طراحی داخلی آن دارید می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطالب به همراهی خود با ما ادامه دهید. برای طراحی داخلی رستوران ها می توانید از وسایل سنتی یا مدرن استفاده کنید. در این مورد با داشتن صندلی و میزهای طراحی شده برای آناتومی بدن انسان راحتی بیشتری برای مشتری هایتان فراهم می کنید. برای ذایجاد یک دکوراسیون حرفه ای و زیبا نیاز است که موارد ی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید . در این ویدیو دکور یک کافه شاپ مدرن در تهران را با هم بررسی مینماییم. در این بخش قصد داریم به سراغ یک رستوران کره ای در شهر ملبورن استرالیا برویم و نگاهی به طراحی نما و طراحی داخلی این رستوران بیاندازیم.

در طبقه بالا بین هر ردیف بتن و برای دیوار قسمت مهمان های ویژه از آینه استفاده کردیم تا هم فضا را بزرگتر و روشنتر نشان دهیم و هم از دید علم فنگ شویی انرژی در فضا جریان پیدا کند. موضوع «دکوراسیون هتل» نه تنها باید پیشرفته و مدرن باشد، بلکه باید ترکیبی آرامش بخش و مطابق با علم فنگ شویی برای اقامتی دلپذیر و خاطره انگیز باشد. کافه و رستوران دارای ضوابطی است که فضای آرامش بخش برای مشتری، سرعت عمل در آماده سازی و انتقال مواد غذایی و بهداشتی بودن فضا از مهمترین آنها محسوب می شود که تیم اجرایی تمام تلاش خود را به کار برد تا تمامی ضوابط رعایت شود.

کافی شاپ شما با آبنمای چوبی خاص مواجه می شوید که وجود صدای آب در کنار سازه های چوبی و انواع گیاهان سبز این فضا را برای میهمانان دلچسب می نماید. شاید بتوان گفت هدف از طراحیهای سنتی استفاده از طیف مختلف رنگ سبز و سایههای ملایم و تندی است که دکوراسیون سنتی و مدرن را در دل خود ترکیب میکند. گل گلی های با زمینه آبی و قرمز و سبز از لوگو گرفته تا منوها و رومیزی ها و حتی در لباس کارکنان کافه دیده می شود. یکی از دیوارهای کافه یاد آور قاب طاقچه های خانه های قدیم ایرانی است که با ترکیب رنگی آبی و قرمز، طراوتی فانتزی یافته. رنگ قرمز اشتها آور و رنگ آبی آرامش بخش است. رنگ سفید نیز همیشه یکی از محبوب ترین و زیباترین انتخاب ها در هر سبک از طراحی دکوراسیون است. در ذهن داشته باشید که همیشه باید طراحی مربعی آشپزخانه صنعتی در اولیوت باشد و از پلانهای باریک خوداری کنید زیرا تمیزکاری در چینین فضاهایی دشوار است. نیمکت های چوبی با پشتی های سنتی راحت یا میز و صندلی های چوبی به سبک قدیمی بهترین گزینه برای رستوران های سنتی است.

حال تصور کنید که شما قرار است این آرامش را در فضای رستوران خود به مشتریانتان هدیه بدهید! در هنگام طراحی دکوراسیون فست فود باید به این نکته توجه داشته باشید که محل تحویل غذا باید در نزدیکی منطقه آشپزخانه قرار گیرد تا رسیدگی به سفارشات تسهیل شود. در دنیای امروزی، دکوراسیون داخلی هتل و رستوران همگام با تغییرات فزاینده اجتماعی، راه حل های خلاقانه ای برای بروز شدن و مدرن کردن طراحی داخلی خود بوجود آورده اند. رستورانهایی با دکور خاص و خلاقانه به مراتب بیشتر در ذهن انسانها ماندگار میشوند و در حرفه شغلی خود نیز موفقتر عمل میکنند. البته منظور از خاص بودن ، خارق العاده بودن و طراحی عجیب و غریب نیست بلکه طراحی است که در کنار تمایز و زیبایی ، القا کننده آرامش و یک حس خوب به مشتری نیز باشد .

آینه های موجود در سقف همچنین باعث دو برابر نشان دادن نورپردازی فضا می شوند. چراغ­های با نور زیاد باعث درخشش وسایل استیل کافی­شاپ می­شود. نورهای متمرکز روی هر میز و چراغ هایی خاص با نور متمرکز در قسمت مهمانان ویژه در نظر گرفته شده است. انتظار کافه دوستان در میان خیل عظیم کافه های تهران ، بیشتر از همه ، تجربه یک فضای خوب و دلنشین برای رهایی از اضطراب های زندگی شهری است. رسالت اصلی یک رستوران VIP ایجاد تجربه مطلوب برای مراجعین است؛ تجربهای شیرین همراه با خاطرهای خوب از صرف غذا در محیطی آرامشبخش و لوکس؛ پخش موسیقی در چنین فضایی به دستیابی مسئولان مجموعه به هدف بیانشده کمک شایانی میکند. اگر فضایی که برای کافی­شاپ در نظر گرفته­اید خیلی راحت و تمیز نیست، نگران ظاهر آن نباشید می­توانید برای این فضا از یک سبک دکوراسیون صنعتی برای دکوراسیون کافی­شاپ استفاده کنید. از کتابهایی استفاده کنید که مضمون آن با کافیشاپ شما جور باشد. میتوانید کتابهایی با مفاهیم مختلف برای مشتریهایی با علایق متفاوت در نظر بگیرید. تعدد سلایق و راحتی هر یک را در نظر بگیرید.

در آخر این شما هستید که تصمیم می گیرید تا چه اندازه به طراحی داخلی رستوران خود بها دکوراسیون داخلی رستوران مدرن دهید. طراحی رستوران و کافی شاپ استاندارد ها و اصول خاص به خود را دارد.فاصله ی میزها از یکدیگر، قرارگیری پیشخوان، تهویه مناسب، قرارگیری آشپزخانه و محل سرو خوراکی ها همگی برطبق سیرکولاسیون مناسب باید در فضا قرارگیرند. آشپزخانه و میز بار، فضای نشیمن مشتریان و میز صندوق در طبقه پایین و فضای نشیمن با تهویه مناسب برای مشتریان در طبقه بالا دیده شد. به طور مثال اگر دکوراسیون کافی­شاپ شما شاد و گرم است می­توانید از بازی­هایی مانند شطرنج و یا مهره بازی استفاده کنید تا مشتریان تمایل داشته باشند که در کافی­شاپ بمانند و از بازی و حضور در کافه لذت ببرند. طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی رستوران موضوعی با اهمیتی است که باید در اولین گام یعنی هنگام راه اندازی رستوران، به آن توجه­ای تخصصی و حرفه­ ای داشت. کار سانتریفیوژ مکیدن تمام هوای آشپزخانه است و شما سالنی دارید که برای رفاه حال مشتریان، کولر گازی دارد.اگر طراحی درستی انجام ندهید، سانتریفیوژ سرمای سالم را از بین میبرد.

سخن نهایی: اگر شما ایدهای متفاوت از سبک­های مختلف دکوراسیون دارید می­توانید در دکوراسیون کافی­شاپ خود به کار ببرید، چرا که در این صورت دکور متفاوتی خواهید داشت که مشتریان شما در جای دیگری آن را تجربه نکرده­اند. رستوران و کافی شاپ: اولین دوره های تجربه معماری مدرن در تهران با ساختمان های مجتمع آ اس پ کلید خورد. همان طور که در ابتدای مطلب نیز گفته شد، تمامی وسایل و مبلمان در این کافی شاپ متناسب با دکوراسیون مدرن و نیار کارفرما طراحی شده اند. به طور مثال استفاده از برخی از المان ها و نماد ها به هیچ عنوان نباید در طراحی داخلی به کار رفته باشد . همان طور که بیان نمودیم، طراحی داخلی هتل لوکس پیورتا بیانگر هتلی بین المللی از سلیقه ها و ذایقه های متفاوت و متنوع جهانی می باشد. ازاینرو باید طراحی سقف آن نیز با بخشهای دیگر متفاوت باشد.

اما آن چه که ما به آن اشاره خواهیم کرد برای تمام مکان ها با هر سبکی صدق می کند. ویژگی­هایی مانند؛ کم بودن جزئیات پیچیده، استفاده از رنگ­های خنثی، مرتب بودن وسایل و استفاده از رنگ­هایی مانند:: قهوه­ای، کرم، سفید، خاکستری به مدرن شدن دکوراسیون کافی­شاپ کمک خواهد کرد. تمامی مناطق و بخش های مختلف رستوران میتواند مکانی برای اجرای دکوراسیون چوبی باشد. پروسه ی طراحی داخلی منزل از یک روش و قائده ی دنباله دار پیروی میکند که شامل تحقیق و تجزیه تحلیل باید ها و نباید های پروژه و استفاده از هنر و خلاقیت در جهت رفع احتیاجات و نیازهای کارفرما است که بدین صورت موجب میشود یک پروژه ی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل با موفقیت به اتمام برسد .

هزینه طراحی داخلی رستوران مدرن در کل قدری گران است. در این سبک از دانش تقارن ، تعادل ، دقت و ظرافت بهره برداری شده است . رزرو این نوع هتلها در مقایسه با هتلهای 5 و 4 ستاره برای اقشار متوسط، بهتر و آسانتر خواهد بود. زمانی که هر فردی قصد سفر دارد، رزرو هتل مناسب و زیبا که امکانات خوبی نیز داشته باشد یکی از مهم ترین قسمت ها است. همچنین باید چیدمان مبلمان را نیز اصولی و مناسب برای فست فود انجام داد، مبلمانی که در این نوع طراحی انتخاب می شوند معمولا از جنس چوب، فلز و یا پلاستیک و بسیار راحت هستند، در دکوراسیون فست فود می توان از ترکیب کاناپه، صندلی و پاف نیز استفاده کرد.

یکی از اتفاقات خوبی که در این کافه می افتد این است که سیگار کشیدن در آن ممنوع است. وقتی وارد یک رستوران یا کافی شاپ میشوید، در وهلهی اول این طراحی داخلی آن است که تصمیم شما برای غذا خوردن در آنجا را رقم میزند. در طراحی ورودی برای این کافی شاپ مدرن، از آجرهای دکوراتیو استفاده شده است. مسلما یکی از مهم ترین عناصر در دکوراسیون کافی شاپ و رستوران، مبلمان آن است. رنگهای گرم بسیار هیجانانگیز و جذاب هستند اما ممکن است پس از مدتی فضا را آزاردهنده نشان دهند. این دایره های بزرگ در کنار رنگهای تند قرمز به همراه تایل های موزائیکی و نیز گیاهان استوایی برزیل قرار گرفته اند. انواع مختلفی از دکوراسیونهای داخلی در طراحی رستورانها مورد استفاده قرار میگیرد اما بسیاری از افراد به بافتهای زنده و پویا علاقهمند هستند. آنچه دکوراسیون رستوران را برای مشتریان جذاب و مورد علاقه می کند، طراحی زیبای آن می باشد. آنچه از کافه مهتاب در ذهن شما باقی خواهد ماند، تنها مهربانی است. ناحیه آماده سازی : داری پلان آزاد برای آماده سازی غذا و سرو غذا است که این مکان بهتر است به صورت اتاقکی در مجاورت ناحیه ی پخت و پز تعبیه شود .