وب سایت تجارت الکترونیک چیست؟ 8 گام برای ساختن خود در سال 2023

با راه اندازی پایه های وب سایت تجارت الکترونیک خود، باید آن را برای فروش آنلاین آماده کنید – که به معنای افزودن محصولات خود است.

برای ایجاد وب سایت تجارت الکترونیک خود آماده اید؟ عالی – شما فقط هشت قدم با شما فاصله دارید!

1. نام دامنه را انتخاب کنید

در مرحله بعد، وقت آن است که یک سازنده وب سایت تجارت الکترونیک (که به عنوان پلتفرم تجارت الکترونیک نیز شناخته می شود) را برای ساخت وب سایت خود انتخاب کنید.

استراتژی حمل و نقل تجارت الکترونیک شما شامل موارد زیر است:

 • تصمیم گیری در مورد روش حمل و نقل
 • محاسبه هزینه های حمل و نقل
 • انتخاب بسته بندی تجارت الکترونیک شما
 • انتخاب یک حامل
 • تامین بیمه مناسب
 • اطمینان از سازگاری شما
 • ارائه یک سیاست بازگشت روشن

برای انجام این کار، صفحات محصول ایجاد کنید (فرآیند دقیق این کار به پلتفرم تجارت الکترونیکی که انتخاب کرده اید بستگی دارد) و وارد کردن اطلاعات محصول خود را شروع کنید.

چگونه پلتفرم تجارت الکترونیکی را انتخاب کنیم که برای کسب و کار شما مناسب است؟ خوب، این به اندازه، بودجه و جاه طلبی فروشگاه شما بستگی دارد. موارد مورد علاقه ما – با حمایت فرآیند تحقیق مستقل و جامع ما – عبارتند از:

 • Wix برای فروشگاه های اینترنتی کوچک
 • Shopify برای مشاغل بزرگتر
 • فضای مربعی برای فروشگاه های با بودجه
 • مربع آنلاین برای فروش رایگان
 • تجارت بزرگ برای مشاغل کاملاً آنلاین
 • زیرو برای فروشگاه های سرگرمی
 • بیگ کارتل برای هنرمندان مستقل

3. یک موضوع انتخاب کنید و وب سایت را طراحی کنید

داشتن یک صفحه پرداخت به خوبی بهینه شده برای ایجاد تجربه ای روان و ایمن برای مشتریان بسیار مهم است. در نظر بگیرید که آنها ممکن است با کدام روش های پرداخت بیشتر آشنا باشند – و در نتیجه راحت تر از آنها استفاده کنند.

برای پذیرش پرداخت از طریق وب سایت تجارت الکترونیک خود، باید با یک ارائه دهنده درگاه پرداخت شریک شوید.

اطلاعات بیشتر

7. وب سایت را تست و راه اندازی کنید

برای کمک، راهنماهای ما را مرور کنید نوشتن توضیحات محصول – و چگونه بهتر مصرف کنیم عکس های محصول.

5. یک دروازه پرداخت راه اندازی کنید

برای دریافت نام دامنه، به یک ثبت کننده نام دامنه مانند Domain.com، NameCheap یا Bluehost بروید. در آنجا می توانید نام دامنه انتخابی خود را جستجو، انتخاب و تأیید کنید. بعدا می توانید آن را به وب سایت خود اضافه کنید!

2. در مورد پلتفرم تجارت الکترونیک خود تصمیم بگیرید

اطلاعات بیشتر

 • تم های Shopify – ما برخی از بهترین تم های Shopify را برای شروع انتخاب کرده ایم
 • مضامین BigCommerce – تم های BigCommerce مورد علاقه ما را برای فروشگاه های آنلاین کشف کنید

4. افزودن محصولات و ایجاد صفحات محصول

دو نکته حیاتی که در این مرحله باید به خاطر بسپارید؟ برای گنجاندن اطلاعات شفاف و شفاف محصول و قیمت. و مطمئن شوید که عکس‌های شما دقیقاً محصولی را که نشان می‌دهند به تصویر می‌کشد.

قبل از راه اندازی وب سایت، باید آزمایش بتا انجام دهید. این شامل مسخره کردن ظاهر وب سایت شما، سپس قرار دادن آن در مقابل مردم است – واقعی افراد، از جمعیت واقعی که از وب سایت شما استفاده خواهند کرد – برای بازخورد.

ارائه دهندگان درگاه پرداخت عبارتند از:

 • راه راه (بهترین برای مشاغل مبتنی بر اشتراک)
 • پی پال (بهترین برای افزودن پرداخت رایگان)
 • مربع (بهترین برای مشاغل کوچک)

البته، بدون پوشیدن گرمترین لباس‌هایی که می‌توانید پیدا کنید، به توندراهای بایر قطب جنوب نخواهید رفت. بنابراین، با همان منطق، شما نمی‌توانید وب‌سایت تجارت الکترونیک جدید خود را بدون راه‌اندازی آن برای موفقیت در رقابتی‌ترین فضاها – صفحات نتایج موتور جستجوی Google (SERP) به محیط‌های سخت اینترنت ارسال کنید.

تم ها اساساً قالب های طراحی هستند که می توانید وب سایت خود را پیرامون آن بسازید. شما معمولاً می توانید تم های متناسب با صنعت خود را مرور کنید (مثلاً تم های وب سایت عکاسی). هنگامی که این کار را انجام دادید، می توانید ظاهر و احساس منحصر به فرد وب سایت خود را بسازید: کشیدن، رها کردن، و طراحی راه خود به یک وب سایت تجارت الکترونیک که مال شما.

اسکرین شات تم های BigCommerce
BigCommerce طیف گسترده ای از تم ها را برای ایجاد یک وب سایت در تصویر منحصر به فرد برند تجارت الکترونیک خود به شما ارائه می دهد.

نام دامنه شناسه دیجیتال منحصر به فرد وب سایت تجارت الکترونیک شما است – بنابراین باید مختصر، قابل تشخیص و به خاطر سپردن آسان باشد. (بدون ذکر نام تجاری و نام تجاری شما!)

پس از بهینه سازی و ایجاد تغییرات در پشت این بازخورد، آماده راه اندازی وب سایت خود در جهان خواهید بود!

8. وب سایت را برای موتورهای جستجو بهینه کنید

اول؟ انتخاب نام دامنه

هنگامی که پلتفرم تجارت الکترونیک خود را انتخاب کردید و در آن ثبت نام کردید، یکی از اولین کارهایی که از شما می خواهد این است که یک موضوع را انتخاب کنید.

پلتفرم‌های تجارت الکترونیک شبیه سازندگان وب‌سایت معمولی هستند که فقط برای فروش از طریق آن طراحی شده‌اند. آنها سریع‌ترین، ساده‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین راه را برای ساخت یک فروشگاه آنلاین نشان می‌دهند – و همچنین به سطح فوق‌العاده بالایی از دانش فنی نیاز ندارند.

برخی از سازندگان وب سایت های تجارت الکترونیک نیز خدمات داخلی ارائه می دهند – مانند پرداخت های Wix یا پرداخت های Shopify – که در ازای پرداخت هزینه به شما کمک می کند تا پرداخت های آنلاین را بپذیرید.

6. روش های حمل و نقل را اجرا کنید

همچنین اگر می توانید توصیه می کنیم ارائه حمل و نقل رایگان. این یک راه عالی برای نشان دادن اینکه به مشتریان خود اهمیت می دهید – و ایجاد وفاداری طولانی مدت است!

همانطور که راهنمای ما توضیح می دهد، مزایای بی شماری از سئوی تجارت الکترونیک وجود دارد: و خوشبختانه، این کاری نیست که شما به تنهایی انجام دهید. بسیاری از برترین سازندگان وب سایت تجارت الکترونیک دارای پیشنهادات سئو داخلی هستند که در راهنمای اختصاصی خود به تفصیل آنها را باز می کنیم:منبع

درگاه‌های پرداخت، وب‌سایت تجارت الکترونیک شما را به یک سیستم پرداخت متصل می‌کنند: پیوند دادن آن به Mastercard، Visa و American Express. درگاه پرداخت که به عنوان بافت پیوندی مهم بین بانک شما و بانک مشتری شما عمل می کند، تراکنش را تأیید می کند – و در این فرآیند از داده های شما و مشتری محافظت می کند.

این بدان معناست که وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. برخی از راه هایی که می توانید این کار را انجام دهید عبارتند از:

 • نوشتن توضیحات متا واضح، مختصر و قانع کننده
 • تحقیق در مورد کلمات کلیدی مرتبط با برند و صنعت شما
 • ادغام آن کلمات کلیدی در عناوین و هدر صفحات وب سایت شما
 • بهینه سازی سایت خود برای سرعت، و برای Core Web Vitals Google
 • نوشتن وبلاگ های بهینه شده برای سئو برای افزایش تعامل و ترافیک

در مرحله بعد، شما به راهی نیاز دارید تا در واقع هر آنچه را که می فروشید به مشتری برسانید – که به این معنی است که بفهمید چگونه محصولات خود را ارسال کنید.