چک لیست نهایی SEO | کسب و کار خود را به صورت آنلاین در سال 2023 رشد دهید


سئو خارج از صفحه، باور کنید یا نه، به کارهایی اشاره دارد که می توانید خارج از وب سایت خود انجام دهید (معروف به خارج از صفحه) که می تواند بر نتایج SEO شما تأثیر بگذارد.

1. ایجاد بک لینک با کیفیت بالا

بک لینک ها نان و کره سئو هستند، اما مهم است که بر کیفیت بر کمیت تمرکز کنید. بک لینک ها، پیوندهایی به وب سایت شما از سایر وب سایت ها، به گوگل نشان می دهد که محتوای شما توسط دیگران توصیه می شود و می تواند به بهبود اعتبار دامنه شما کمک کند. از وب سایت های مربوطه پیوندهایی ایجاد کنید که کیفیت بالایی دارند و سعی کنید اطمینان حاصل کنید که بک لینک ها از متن لنگر مرتبط نیز استفاده می کنند. پست های مهمان یک راه عالی برای ایجاد بک لینک هستند.

2. از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

رسانه های اجتماعی از دو طریق می توانند به سئو شما کمک کنند. اولاً به ارائه اثبات اجتماعی به وب سایت شما کمک می کند و اکنون بیشتر اوقات، گوگل به دنبال اثباتی است که محتوا توسط یک انسان نوشته شده است نه یک ربات. ثانیا، می توانید از رسانه های اجتماعی خود برای پیوند دادن به وب سایت خود استفاده کنید و به تقویت نمایه بک لینک خود کمک کنید. (لینک‌های رسانه‌های اجتماعی به اندازه لینک‌های سایر وب‌سایت‌ها برای سئوی شما ارزشمند نیستند، اما هر کمی کمک می‌کند!) بنابراین، اگر تا به حال استراتژی رسانه‌های اجتماعی را تنظیم نکرده‌اید، اکنون زمان آن است!

3. نقل قول بسازید

نقل قول ها ذکر نام کسب و کار و اطلاعات تماس شما در دایرکتوری های آنلاین است. استنادهای ساختمانی می تواند باعث افزایش سئوی شما شود، زیرا نام برند خود را افزایش می دهید و اغلب به وب سایت خود پیوند می دهید. اطمینان حاصل کنید که روی ایجاد استناد در دایرکتوری های مرتبط و خاص صنعت تمرکز کرده اید.

4. نمایه بک لینک خود را نظارت کنید

ساختن پروفایل بک لینک شما نه تنها مهم است، بلکه باید آن را نیز نظارت کنید. شما باید مطمئن شوید که هیچ وب سایت غیرقابل اعتماد یا هرزنامه ای شروع به پیوند به وب سایت شما نکرده است. اگر این کار را داشته باشند، این احتمال وجود دارد که گوگل دیدگاه منفی نسبت به وب سایت شما داشته باشد. می‌توانید از کنسول جستجوی Google برای پیگیری وب‌سایت‌هایی که به وب‌سایت شما پیوند دارند استفاده کنید و همچنین می‌توانید هرگونه پیوند مشکوک را رد کنید.

نکته برتر! هرگز وسوسه نشوید که برای بک لینک ها هزینه کنید. ما می دانیم که ساختن آنها می تواند سخت باشد، اما خرید لینک یک تاکتیک سئو کلاه سیاه است، چیزی که ممکن است باعث شود گوگل وب سایت شما را جریمه کند یا حتی ایندکس کند، به این معنی که دیگر در هیچ نتایج جستجو ظاهر نمی شود.

5. در جوامع آنلاین شرکت کنید

شرکت در انجمن های آنلاین یک راه عالی برای تبلیغ وب سایت شما و هدایت ترافیک به آن است. با این حال، بیشتر از آن، آنها می توانند اطلاعات اصلی را در اختیار شما قرار دهند که می توانید در استراتژی سئوی خود از آنها استفاده کنید. به دنبال کلمات کلیدی و سوالاتی باشید که کاربران پست می‌کنند – اگر آن‌ها را در اینجا پست می‌کنند، احتمالاً آنها را در Google نیز جستجو می‌کنند. سپس می توانید محتوایی ایجاد کنید که مستقیماً این سؤالات و کلمات کلیدی را هدف قرار دهد.

6. از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کنید

آیا می دانستید که می توانید از اینفلوئنسر مارکتینگ به عنوان بخشی از استراتژی سئو خود استفاده کنید؟ دو روش وجود دارد که می توانید از اینفلوئنسرها برای سئوی خود استفاده کنید. ابتدا می‌توانید آنها را تشویق کنید تا بخش‌های خاصی از محتوای شما را در کانال‌های خود به اشتراک بگذارند، یا می‌توانید آنها را تشویق کنید که پیوندهایی را به وب‌سایت شما در محتوای خود، مانند بررسی محصول، وارد کنند. با این حال به یاد داشته باشید، هرگز پرداخت نکنید یا بک لینک ندهید!

7. محتوای قابل اشتراک گذاری ایجاد کنید

یکی از بهترین راه هایی که می توانید به طور طبیعی پروفایل بک لینک خود را تقویت کنید، ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری است. محتوای جذاب و جذاب که کاملاً منحصر به فرد است دقیقاً همان نوع محتوایی است که مردم به صورت آنلاین به اشتراک می گذارند و هر بار که انجام می دهند، شما یک بک لینک دیگر به نمایه خود اضافه می کنید.

8. از لینک بیلدینگ شکسته استفاده کنید

لینک سازی شکسته یک راه عالی برای ایجاد لینک به وب سایت شما است. پیوندهای شکسته پیوندهایی هستند که دیگر کار نمی کنند یا به یک صفحه وب غیرفعال یا حذف شده هدایت می شوند. به برخی از وب‌سایت‌هایی که می‌خواهید از آنها بک لینک بسازید، نگاهی بیندازید و ببینید آیا پیوندهای شکسته مرتبطی دارند یا خیر. اگر چنین است، با آنها تماس بگیرید تا ببینید آیا آنها مایلند پیوند را برای اشاره به وب سایت شما به روز کنند. همچنین می‌توانید به نمایه بک لینک رقیب خود نگاهی بیندازید و ببینید آیا هر یک از وب‌سایت‌هایی که به آن‌ها لینک می‌دهند، مایلند به جای آن، پیوند را عوض کنند تا به وب‌سایت شما هدایت شود یا خیر!

نکته برتر! همچنین باید مطمئن شوید که هیچ لینک شکسته ای در وب سایت شما وجود ندارد. همه پیوندهای داخلی و خارجی خود را به طور منظم نظارت کنید و هر کدام را که به وب سایت های غیرفعال یا حذف شده اشاره دارد به روز کنید.

9. بر شهرت آنلاین خود نظارت کنید

همه صاحبان کسب و کار می دانند که چقدر مهم است شهرت آنلاین خوب و توجه دقیق به آنچه مردم در مورد شما آنلاین می گویند نیز برای سئوی شما مهم است. یکی از مهم ترین مواردی که باید نظارت داشته باشید، Google Reviews شما است. اگر گوگل ببیند که شما در حال جمع آوری نظرات منفی هستید، شما را برای کلمات کلیدی مورد نظر رتبه بندی نمی کند. گوگل می‌خواهد بهترین وب‌سایت‌ها را در اینترنت رتبه‌بندی کند و نظرات منفی شانس شما را برای کسب رتبه‌های برتر کاهش می‌دهد. همه بررسی ها نمی توانند مثبت باشند، اما مطمئن شوید به نظرات منفی پاسخ دهید برای به جا گذاشتن یک اثر مثبت!

نکته برتر! به یاد داشته باشید که بهترین راه برای ایجاد شهرت آنلاین عالی و جذب نظرات مثبت گوگل، ارائه خدمات فوق العاده ای است که کاربران و مشتریان از آن لذت می برند!

اطلاعات بیشتر

فرا گرفتن چگونه به نظرات گوگل پاسخ دهیم در راهنمای مفید ما!منبع