چگونه آن را به راحتی ایجاد کنیم؟

با ایجاد صفحات سطح بالای خود، که آنها را “صفحه های مادر” می نامیم (صفحه 1، صفحه 2، صفحه 3…)، صفحات دختر خود (صفحه 1-1، صفحه 1-2…) یا حتی صفحات نوه خود شروع کنید. (صفحه 1-1-1، صفحه 1-1-2 و غیره بسته به نیاز شما).

هنگامی که سایت وردپرس خود را ایجاد می کنید، می توانید یک تم پیش فرض را انتخاب کنید یا یکی را انتخاب کنید که بیشتر برای شما مناسب باشد، از بین تمام موارد موجود، چه رایگان و چه پولی.

مراقب باشید که موارد یا سطوح مختلف زیادی را به منوی کشویی خود اضافه نکنید، زیرا این خطر برای ناوبری بازدیدکنندگان دست و پا گیر می شود.

اما حواستان باشد که می‌توانید به تنهایی و بدون افزودن هیچ پسوندی به همه اینها برسید.

در بخش “ساختار منو”:

 1. یک نام به منو بدهید.
 2. صفحاتی که سطح اول نامیده می شوند یا نه بلافاصله به منو اضافه شوند (در اینجا، صفحات 1، 2، 3 و 4).
 3. انتخاب مکان:
 4. روی دکمه آبی “ذخیره منو” در سمت راست پایین صفحه کلیک کنید.

از طرف دیگر، با پیروی از منطق صفحات مادر، دختر و نوه ای که هنگام ایجاد صفحات انتخاب کرده بودید، منوی کشویی وردپرس مورد نظر خود را دریافت خواهید کرد.

اگر انتخاب می‌کنید که دسته‌ها و مقاله‌ها را به منوی کشویی خود اضافه کنید، همین کار را برای صفحات انجام دهید:

 1. ابتدا دسته ها، سپس مقالات را اضافه کنید و روی «افزودن به منو» کلیک کنید.
 2. سپس «کشیدن و رها کردن» برای انتقال مقالات به دسته‌های صحیح.
می توانید دسته ها و پست ها را به منوی کشویی وردپرس اضافه کنید.

یک منوی کشویی با بلوک ناوبری و یک موضوع FSE ایجاد کنید

اگر گزینه ایجاد منوی “کلاسیک” را که به طور پیش فرض در وردپرس وجود دارد ترجیح می دهید، می توانید از آن نیز استفاده کنید. خواهید دید، این نیز پیچیده نیست.

ایجاد منو

در اینجا مراقب باشید: اگر فقط با اضافه کردن تمام صفحات موجود یک منو ایجاد کنید، نتیجه ای دریافت خواهید کرد که با انتظارات شما مطابقت ندارد، زیرا یک منوی کشویی نخواهد بود:

به طور پیش فرض، زمانی که یک منو در وردپرس ایجاد می کنید، تمام صفحات سایت شما به آن اضافه می شوند.

در تمام موارد، مراقب باشید آیتم های زیاد و سطوح مختلف زیادی را در منوی کشویی خود وارد نکنید، برای ساده نگه داشتن ناوبری برای بازدیدکنندگان سایت شما.

سپس می توانید از این منو به دلخواه و در هر کجای سایت وردپرسی خود استفاده کنید.

نتیجه

بنابراین بیایید به ایجاد منوی شامل تمام این صفحات در سطوح مختلف ادامه دهیم. ابتدا به روش اول نگاه خواهیم کرد ظاهر > سفارشی کردن > منوها.

ایجاد یک منوی کشویی در وردپرس با رفتن به منوی Appearance > Customize امکان پذیر است.” class=”wp-image-87526″ srcset=”https://wpmarmite.com/wp-content/uploads/2023/01/menu-deroulant-wordpress-apparence-personnaliser.png 958w, https://wpmarmite.com/wp-content/uploads/2023/01/menu-deroulant-wordpress-apparence-personnaliser-300×237.png 300w, https://wpmarmite.com/wp-content/uploads/2023/01/menu-deroulant-wordpress-apparence-personnaliser-768×608.png 768w” sizes=”(max-width: 958px) 100vw, 958px”/></figure>
</div>
<p>امروزه، همه ما به مرور انواع مختلف سایت‌ها عادت کرده‌ایم: فروشگاه‌ها، شبکه‌های اجتماعی، روزنامه‌ها، وبلاگ‌ها، انجمن‌ها… برای هر یک از این دسته از سایت‌ها، ما یک انعکاس داریم: مشاوره با منو.</p>
<p>برای ساخت منوهای کشویی در وردپرس، افزونه های مختلفی وجود دارد که قبلاً در این مقاله در مورد مگا منوها و همچنین در این منبع در مورد افزونه ها برای بهبود منوی وردپرس به شما ارائه کرده ام.</p>
<p>برای شما چطور است؟ بیا بریم !</p>
<p>این همان چیزی است که ما بلافاصله و با جزئیات خواهیم دید.</p>
<p>یک منوی کشویی ارزش افزوده واقعی را از نظر تجربه کاربری (UX) به ارمغان می آورد، زیرا نمای کلی از صفحات سایت را ارائه می دهد و به لطف آن، بازدید کننده می تواند به راحتی به یک صفحه خاص دسترسی پیدا کند.</p>
<p>سپس باید مراحل زیر را دنبال کنید.</p>
<p>این که آیا یکی از این روش ها را ترجیح می دهید یا دیگری، می توانید ببینید:</p>
<ul>
<li>وردپرس راه های مختلفی برای طراحی منوهای کشویی دارد.</li>
<li>هر یک از آنها آسان است.</li>
</ul>
<p>در مدیریت وردپرس، به <em>ظاهر > منوها</em>. شما خود را در این صفحه خواهید دید:</p>
<figure class=ایجاد یک منوی کشویی وردپرس از طریق منوی ظاهر > منوها امکان پذیر است.” class=”wp-image-87534″ srcset=”https://wpmarmite.com/wp-content/uploads/2023/01/menu-deroulant-wordpress-apparence-structure.png 2048w, https://wpmarmite.com/wp-content/uploads/2023/01/menu-deroulant-wordpress-apparence-structure-300×150.png 300w, https://wpmarmite.com/wp-content/uploads/2023/01/menu-deroulant-wordpress-apparence-structure-1024×512.png 1024w, https://wpmarmite.com/wp-content/uploads/2023/01/menu-deroulant-wordpress-apparence-structure-768×384.png 768w, https://wpmarmite.com/wp-content/uploads/2023/01/menu-deroulant-wordpress-apparence-structure-1536×768.png 1536w, https://wpmarmite.com/wp-content/uploads/2023/01/menu-deroulant-wordpress-apparence-structure-1360×680.png 1360w” sizes=”(max-width: 2048px) 100vw, 2048px”/></figure>
<p>در این آموزش به بررسی خواهیم پرداخت <strong>سه روش مختلف برای ایجاد یک منوی کشویی در وردپرس</strong> :</p>
<ul>
<li>خارج از منوها <em>ظاهر > شخصی سازی</em> ;</li>
<li>خارج از منوها <em>ظاهر > منوها</em> ;</li>
<li>از طریق بلوک ناوبری، با موضوع سازگار با FSE.</li>
</ul>
<h3>از ابزار سفارشی سازی استفاده کنید</h3>
<p>من قبلاً می توانم ببینم که چشمان خود را می چرخانید: <em>” درسته ؟ اما چطور؟! »</em>.</p>
<div class=
یک مرد شک می کند.

برای ایجاد یک منوی جدید، روی “ایجاد منوی جدید” در تنظیمات بلوک ناوبری کلیک کنید. اکنون می توانید صفحات والدینی را که می خواهید در منوی کشویی خود نمایش دهید پیدا کرده و اضافه کنید.

شما این امکان را دارید که در اینجا یک منوی جدید ایجاد کنید، که فقط برای لحظه ای در این صفحه قابل مشاهده خواهد بود، یا منویی را که قبلا ایجاد کرده اید، با هر تکنیکی که استفاده می کنید، وارد کنید.

ما گاهی اوقات به عادات خود وابسته هستیم، بنابراین کاربرانی که قبلاً کمی در CMS کار کرده اند ممکن است ترجیح دهند منوهای خود را از طریق روش کلاسیک باز کنند. از طرف دیگر، کسانی که تازه وارد وردپرس شده‌اند، ممکن است علاقه بیشتری به استفاده از بلوک ناوبری داشته باشند.

در مرحله بعد، روی “+” که ظاهر می شود کلیک کنید تا صفحه سطح پایین اضافه شود. توجه داشته باشید که می‌توانید انواع دیگری از بلوک‌ها مانند لوگو، نمادهای شبکه اجتماعی یا حتی نوار جستجو را به منوی خود اضافه کنید.

برای اهداف این آموزش، موضوعی را انتخاب کردم که با آن سازگار باشد ویرایش کامل سایت، و به صورت رایگان و به طور پیش فرض با نسخه 6.1 وردپرس ارائه می شود. این بیست و بیست و سه است:

قالب پیش فرض وردپرس Twenty Twenty-Three.

قبلاً در اینجا نحوه ایجاد و مدیریت منوی وردپرس را توضیح داده ایم. بنابراین، زمان آن فرا رسیده است که بر روی منوی نهایی سایت تمرکز کنید: منوی کشویی، که دیدگاه های دیگری را باز می کند.

در حال حاضر، در CMS مورد علاقه ما، همه چیز انجام می شود تا منوی ناوبری باشد پاسخگو (که روی صفحه نمایش با اندازه های مختلف نمایش داده می شود) به صورت بومی، که زندگی را برای سازندگان سایت وردپرس آسان تر می کند.

پس از انجام این کار، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را به منطقی ترین شکل در منوی کشویی خود نمایش دهید.

صفحات را به منوی خود اضافه کنید

ابتدا به ویرایشگر سایت، از طریق ظاهر > ویرایشگر. سپس، بلوک ناوبری را در جایی که می‌خواهید منوی کشویی زیبای شما ظاهر شود، اضافه کنید، درست مانند هر بلوک دیگری.

ایجاد یک منوی کشویی از طریق بلوک ناوبری وردپرس.

جابجایی آیتم های منو با کشیدن و رها کردن امکان پذیر نخواهد بود، اما می توانید با کلیک بر روی فلش های مربوطه این کار را انجام دهید.

برای افزودن صفحات دختر و نوه، کافی است روی صفحه والد کلیک کنید، سپس روی “افزودن یک زیر منو” کلیک کنید.

یک زیر منوی وردپرس از طریق بلوک ناوبری اضافه شد.

همچنین می توانید بر روی دکمه “Rearrange” کلیک کنید، سپس ساختار منوی کشویی خود را با استفاده از فلش های ظاهر شده ویرایش کنید.

با تم FSE مانند Twenty Twenty-Three، شما همچنین این گزینه را دارید یک منوی کشویی با استفاده از بلوک ناوبری ایجاد کنید.

با استفاده از بلوک ناوبری یک منو ایجاد کنید

منو عنصر مهمی برای تجربه کاربری (UX) است و امروزه بیش از هر زمان دیگری، می دانیم که مورد دوم باید در قلب نگرانی های ما، هنگام ایجاد وب سایت ها باشد.

با ورود ویرایشگر سایت (که قبلاً FSE نامیده می شد، برای ویرایش کامل سایت) بلوک ناوبری ظاهر شده است.

بنابراین در صفحه نمایش، در سمت بازدیدکننده، یک نمایش عالی خواهید داشت که منطق انتشار صفحات شما را به خود اختصاص می دهد. بنابراین، بازدیدکننده سایت شما به لطف منوی کشویی که تمام سطوح صفحات را یکپارچه می کند، می تواند به راحتی راه خود را پیدا کند:

نمایش یک منوی کشویی وردپرس در قسمت جلو.

در بخش «افزودن آیتم‌های منو»، یکی را انتخاب کنید:

 • صفحات ;
 • مقالات ;
 • دسته بندی ها ;
 • لینک های سفارشی (یعنی پیوندهایی که به سایت شما یا صفحات خاصی از آن اشاره می کنند، مانند شرایط عمومی فروش برای مثال).

2. مطابق شکل زیر صفحات فرزند را در زیر صفحات والدین و صفحات نوه را در زیر صفحات فرزند با کشیدن و رها کردن حرکت دهید.

در وردپرس، می توانید منوی کشویی خود را با استفاده از کشیدن و رها کردن سازماندهی کنید.

هنگامی که ایجاد منوی کشویی وردپرس خود را به پایان رساندید، می توانید ظاهر آن را در تنظیمات بلوک در سمت راست صفحه (نمایش، رنگ ها، تایپوگرافی، فاصله و غیره) سفارشی کنید.

و شما، آیا یک منوی کشویی در سایت وردپرس خود ارائه می دهید؟ اگر بله، از چه روشی برای ایجاد آن استفاده می کنید؟ همه چیز را در نظرات به ما بگویید. 😉منبع

برای انجام این کار، ابتدا منوی خود را با کلیک بر روی «ایجاد منوی جدید» ایجاد کنید، نامی برای آن بگذارید، مکانی را که می‌خواهید نمایش داده شود انتخاب کنید، سپس روی «بعدی» کلیک کنید.

برای پیدا کردن کفشی که مناسب شماست، می توانید به صفحه تم های ما نیز نگاهی بیندازید.

یک منوی کشویی به سازماندهی و تسهیل ناوبری کاربر کمک می کند، با نمایش تعداد صفحات کاهش یافته و در عین حال امکان دسترسی به صفحات دیگر هنگام قرار دادن ماوس روی صفحات اول.

در نهایت، همه چیز در تنظیمات بلوک، در سمت راست صفحه نمایش شما پخش می شود:

تنظیمات بلوک ناوبری وردپرس.

سپس مورد دوم همانطور که شما آن را طراحی کرده اید ظاهر می شود:

نمایش یک منوی کشویی وردپرس با بلوک ناوبری.

در مورد صفحات:

سپس با کلیک بر روی دکمه “افزودن موارد” صفحات مورد نظر را به منوی خود اضافه کنید. سپس شما فقط باید با یک کشیدن و رها کردن، هر دختر را زیر هر مادر و هر نوه را زیر هر دختر تغییر دهید (کشیدن و انداختن) :

امکان تنظیم مجدد منوی کشویی با استفاده از کشیدن و رها کردن وجود دارد.

به عنوان مثال، من از یکی از محبوب ترین تم های دایرکتوری رسمی استفاده خواهم کرد: Astra (1M+ تاسیسات فعال).

صفحاتی در سطوح مختلف ایجاد کنید

تفاوت بین این سه روش، عادات و تجربه شما از وردپرس است که شما را به استفاده از یکی از این تکنیک ها ترغیب می کند.

اگر می‌خواهید یک منوی کشویی نه برای صفحات خود، بلکه برای پست‌ها و دسته‌های خود ایجاد کنید، می‌توانید این کار را به همین روش با کشیدن و رها کردن انجام دهید.

روش کلاسیک

1. روی “مشاهده همه” کلیک کنید، صفحاتی را که می خواهید به منوی کشویی خود اضافه کنید بررسی کنید، سپس روی “افزودن به منو” کلیک کنید.