چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

پس از پاکسازی، پوست آمادهی پذیرش هرگونه محصولات مراقبتی میشود. لیفت با نخ را می توان به جای بیهوشی عمومی ، تحت بی حسی موضعی انجام داد ، به این معنی که بیماران با نخ لیفت می توانند بلافاصله پس از انجام عمل خود را به خانه برسانند و از خود مراقبت کنند. این مورد بسیار مهم است و باید در انجام این امر دقتهای لازم را داشته باشید. اکستنشن مژه، یکی از روش های بسیار سریع و در عین حال ارزان است که می تواند باعث پر پشت شدن مژه ها، بلند شدن و حالت دادن به مژه ها شود. باقی ماندن مواد آرایشی روی پوست که با آلایندههای محیطی هم ترکیب شدهاند، باعث بسته شدن روزنههای تنفسی پوستی و افزایش احتمال ابتلا به جوش و لک روی صورت میشود. ناخن اکریلیک بسبار محکم بوده و زمان ماندگاری زیادی روی ناخن های طبیعی دارد، هم چنین برای برداشتن آنها نیاز به تخصص خاصی نیست و خودتان هر وقت خسته شدید می توانید در منزل آنها را بردارید.

کرم پودر دائم

ناخنهای ژلی، دوام کمتری (حدودا دو هفته) نسبت به ناخن اکریلیک دارند. کاشت ناخن به روش هلویی خود به دو نوع صورت می گیرد کاشت با پودر هلویی و کاشت با پودر معمولی. برای کانتور کردن، در ابتدا با شناسایی فرم صورت خود می توانید فرم صورتتان را به کمک این ترفند آرایشی به فرم بیضی نبدیل کنید بهترین پزشک که ایدهال است. قیمت ناخن اکریلیک نسبت به نوع ژلی مناسبتر بوده و خودتان نیز می توانید آنها را مرتب نمایید. اغلب این ژل توسط افراد ماهر و ناخنکار در لایه هایی ظریف و نازک روی ناخن ها قرار گرفته و لایه ها با استفاده از اشعه UV مهر و موم می گردند. کاشت ناخن در واقع قرار گرفتن لایه ای از ژل یا پودر روی ناخن است که باعث افزایش ضخامت و طول ناخنها میشود. در کاشت ناخن هلویی مواد پودر و مایع مخصوص که لیکوئید نامیده می شود بعد از اینکه با یکدیگر ترکیب شدند روی ناخن ها زده می شوند و باعث ایجاد یک لایه محافظتی روی ناخن می گردند و سطح صاف و یکدستی روی ناخن ایجاد می نمایند.

هم چنین این ناخن ها ظاهری مصنوعی به ناخن ها می دهند و برای چسباندنشان باید از مواد شیمیایی استفاده شود که می تواند بویژه برای زنان باردار مضر باشد. علاوه بر مصر در میان سایر تمدن ها بویژه فرهنگهای آسیایی نیز این امر رایج بوده است. خیلی از ماها تصور می کنیم که کاشت ناخن مقوله ای نوظهور است و چندسالیست که باب شده اما بد نیست بدانید که کاشت ناخن به اشکال مختلف در میان زنان مصر باستان رایج بوده و آنها به دلیل علاقه به داشتن ناخن های بلند به نحوی طول ناخن های خود را بلند می کردند. داشتن ناخن بلند را در آن دوران نشانه ای از ثروت و اصالت خانوادگی می دانستند. عاج، استخوان و طلا از جمله مواد گران قیمتی بودند که در آن دوران برای ایجاد ناخن های بلند مصنوعی از آنها استفاده می شده است. از تیپ برای بلند کردن قد ناخن در کاشت ناخن استفاده می شود.

تا یک هفته پس از انجام عمل باید از حرکت دادن زیاد صورت مانند جویدن و خمیازه کشیدن اجتناب کنید. لیفت مژه مدرن ترین آرایش مژه ها همراه با لمینت مزه است که حالت طبیعی و مواد طبیعی دارد و توصیه می شود.اما باید مژه هایتان شرایط انجام آنرا داشته باشد. بیماران مبتلا به زخم های دهان دو برابر بیشتر احتمال دارد سطح آهن پایینی داشته باشند. برای تقویت و رشد مژه ها شب ها قبل از خواب، آرایش خود را کاملا پاک کنید و سپس با پوشش نازکی ازروغن انتخابی خود، تمام سطح مژه ها را بپوشانید. در این مرحله از ضد قارچ استفاده کنید و سطح ناخنها را به مواد ضد قارچ آغشته کنید؛ این کار باعث میشود تا عوارض ناشی از عفونت پس از کاشت،کمتر شود.

در این روش از کاشت ناخن حالت طبیعی ناخن ها حفظ می شود و لایه ای از جنس ابریشم یا فایبر گلاس روی سطح ناخن تیپ گذاری شده و یا طبیعی می چسبانیم و ضخامتی مناسب روی ناخن طبیعی ایجاد می کنیم و در مرحله بعد برای محکم کردن صدف ناخن ها از چسب مخصوص استفاده می کنیم و بعد از انجام هر مرحله از اسپری فیکس کننده استفاده می نماییم، استفاده از این روش بسیار کم است. نتیجه نهایی کاشت ناخن هلویی بسیار طبیعی خواهد بود. روش کاشت ناخن هلویی می تواند برای افرادی که صدف ناخن کوتاهی دارند مناسب باشد چون صدف ناخن با پودر هلویی پوشانده می شود. چون تصور بود که کاور ناخن به هیچ وجه قابل برداشتن نیست؛ بنابراین حکم مراجع تقلید این بود که وضو و غسل جبیره بگیرند، به مرور زمان موضوعشناسی بحث با حضور متخصصان مربوطه انجام و مشخص شد که این کاور کاملاً قابل برداشتن است و برداشتن آن بیشتر از چسباندن آن آسیب زننده نیست.

این کار باعث می شود تا این ناحیه کوچکتر و باریکتر به نظر برسد. اغلب افراد می توانند زیر نظر یک متخصص تغذیه یا مربی بدنسازی به خوبی تعادلی بین ورزش و رژیم غذایی پیدا کنند. فیبروبلاست های تزریق شده موجب افزایش پروتئین های ماتریکس خارج سلولی و افزایش سنتز کلاژن شده و از این طریق بازسازی پوست را تحریک می کنند. در کاشت ناخن با استفاده از روش فیبر یا گیاهی، این کار بدون کاربرد مواد حساسیت زا و فقط با استفاده از الیاف طبیعی و با گذاشتن آنها به عنوان تیپ که شبیه به کاغذهای بریده شده می باشد کاشت ناخن انجام می گیرد. معمولا آن هایی که در گذشته جراحی فک و دهان انجام می دادند ، به مدت 7 هفه دندان هایشان را با سیم می بستند تا استخوان های فک جوش بخورند . حتما باید توسط فردی متخصص و ناخنکار حرفه ای این نوع کاشت انجام شود.

دلایل زیادی است که یک خانم را مجاب میکند تا به کاشت ناخن روی بیاورد. ناخن های اکریلیک قدیمی ترین نوع ناخن های مصنوعی هستند که بعد از اینکه روی ناخن های طبیعی چسبانده شدند با قرار گرفتن در معرض هوا خشک شده و جلوه دیگری به ناخن ها می دهند. در مقابل ناخن مصنوعی ژله ای ممکن است به اندازه اکریلیک ها دوام نداشته و چون با استفاده از اشعه UV ترمیم می شوند نمی توان در خانه آنها را ترمیم کرد و به تجهیزات تخصصی نیاز است. موادی که در این نوع از کاشت ناخن استفاده می شود همانند مواد ژله ای بوده با این تفاوت که از فرمولاسیون متفاوتی نسبت به کاشت ژله ای برخوردارند، و بعد از انجام هر یک از مراحل، بایستی دست را در درون دستگاه UV قرار داده و با استفاده از روش معمول آنها را سوهان کشی کرد. میزان ماندگاری انواع کاشت ناخن نیز بسته به مواد استفاده شده، مهارت ناخنکار و شرایط آب و هوایی متغیر است ولی در مورد ترمیم ناخن کاشت شده این نکته برای همه انواع کاشت صدق می کند و آن این است که در حالت نرمال مابین 3 تا 4 هفته بعد از انجام کاشت بایستی ترمیم مجدد صورت گیرد.

هر دو مراحل یکسانی دارند و میزان آسیب زدگی هر دو نسبت به روش اکریلیک کمتر است. در گذشته پرکنندههای کلاژنی به طور رایج استفاده میشدند، اما امروزه بیشتر پرکنندهها و فیلرها بر پایهی اسید هیالورونیک می باشند، به دلیل آن که اسید هیالورونیک می تواند با میزان جذب بالای آب در مرطوب کردن، هیدراته کردن و شادابی پوست نقش بسزایی ایفا کند و در خیلی موارد با جذب بالای آب سبب بازشدن چین و چروکهای پوستی شود. هرکدام از ویتامینهای گروه ب علاوه بر این موارد علائم مخصوص به خود را دارد. اما کاشت ناخن چیست و چه روشهایی برای آن وجود دارد؟

در حین انجام جراحی لیفت صورت در تهران یا سایر شهر های ایران ؛ پزشک چربی ها ، سلول های قدیمی و مرده پوست به طور کامل برداشته می شود و سلول های پوستی برای بازسازی تحریک می شوند. گام دوم: گیره مخصوص پاک کردن لاک ژل را از روی انگشتان خود برداشته و به کمک ابزار فلزی مانیکور شروع به بلند کردن و خراش دادن لاک کنید. برای این کار، کانتور تیره را روی چانه و موازی با خط رویش مو روی پیشانی بزنید. ژل مخصوص کاشت ناخن ماده ای است که روی بستر ناخن طبیعی قرار می گیرد یا اینکه روی نوک یک تکه ناخن مصنوعی اضافه می شود تا به عنوان یک سپر برای محکم تر شدن و رشد ناخن عمل نماید. مصرف دخانیات و سیگار پس از عمل در روند بهبودی اخلال ایجاد کرده و فرآیند ترمیم را با تاخیر مواجه می سازد در نتیجه باید تا 14 روز پس از عمل از مصرف آن اجتناب نمود.

کمبود ویتامین