چگونه صفحه تشکر ووکامرس را سفارشی کنیم


صفحه تشکر، که به عنوان صفحه تایید خرید نیز شناخته می شود، بخشی است که اغلب از بسیاری از وب سایت های تجارت الکترونیک نادیده گرفته می شود. از آنجایی که عملکرد اصلی آن این است که به مشتریان اطلاع دهد که خریدشان موفقیت آمیز بوده است، مالکان فروشگاه گاهی تا زمانی که نوعی پیام موفقیت را نشان می دهد توجه چندانی به آن نمی کنند.

اما صفحه تشکر می تواند ارزش بسیار بیشتری را برای شما و مشتریانتان فراهم کند، اگر مدتی را صرف بهینه سازی آن کنید.

چرا صفحه تشکر ووکامرس خود را سفارشی کنید؟

حتی اگر صفحه تشکر شما بخش کوچکی از سایت شما به نظر می رسد، هر نقطه در سفر مشتری فرصتی است تا ارزش بیشتری برای خریدار فراهم کند و درآمد فروشگاه شما را افزایش دهد. مطالعات نشان داده است که حفظ مشتریان فعلی هزینه بسیار کمتری دارد از پیدا کردن موارد جدید. اگر شخصی به صفحه تشکر شما رسید، به این معنی است که قبلاً خرید کرده است. و از آنجایی که آنها در حال حاضر بیشتر احتمال دارد که یکی دیگر را بسازند، این یک فرصت عالی برای راهنمایی آنها در این مسیر است. تمام هزینه های آن کمی تلاش است و این پیشرفت جدید در فروشگاه شما هر روز برای شما کار خواهد کرد.

همچنین، صفحه تشکر مکانی امن برای نمایش پیشنهادات به مشتریان به جای ارسال آنها در ایمیل‌های تراکنشی است، جایی که ممکن است بخواهید مقدار محتوای تبلیغاتی را محدود کنید.

در اینجا چند راه برای استفاده از صفحات تشکر سفارشی برای بهبود فروشگاه خود آورده شده است:

 • اطلاعات مهم مربوط به سفارش را درج کنید. تخمین زمان تحویل را اضافه کنید تا مشتریان ایده ای از زمان دریافت سفارش خود داشته باشند. یا پیوندهایی به راهنماهای محصول، ویدیوهای ورود، پرسش‌های متداول یا سایر اسناد پشتیبانی اضافه کنید. این به مدیریت انتظارات، ارائه اطلاعات مورد نیاز و کاهش بلیط های پشتیبانی کمک می کند.
 • پیشنهادات ویژه را به اشتراک بگذارید شامل کوپن هایی می شود که مشتریان می توانند در سفارش بعدی خود استفاده کنند و محصولات مرتبط یا محصولات وابسته را پیشنهاد دهند.
 • امتیازات وفاداری، جوایز یا وضعیت اشتراک را به مشتریان یادآوری کنید. با امتیازات و جوایز WooCommerce، مشتریان می توانند برای خرید، ثبت نام حساب و بررسی امتیاز کسب کنند. صفحه تشکر مکانی عالی برای یادآوری امتیازاتی است که به دست آورده اند، چقدر به بازخرید نزدیک هستند و راه های کسب درآمد بیشتر. اگر اشتراک یا عضویت را می فروشید، صفحه تشکر فرصتی عالی برای پیشنهاد ارتقای طرح یا یادآوری به مشتریان در صورتی که روش پرداخت تکراری آنها در شرف انقضا است، ارائه می دهد.

چند راه مختلف وجود دارد که می توانید صفحه تشکر خود را سفارشی کنید. روش‌های دستی شامل کدنویسی یک الگوی صفحه سفارشی، استفاده از قلاب‌های WooCommerce از طریق فایل functions.php تم، و افزودن سبک‌های سفارشی به صفحه سبک تم فرزندتان است. اگر با کدنویسی راحت نیستید، می توانید از افزونه ای استفاده کنید که به شما امکان می دهد صفحه تشکر خود را سفارشی کنید.

صفحه تشکر پیش فرض WooCommerce

ممکن است سبک صفحه تشکر شما بر اساس موضوعی که نصب کرده اید متفاوت باشد. حتی ممکن است از صفحات تشکر سفارشی از قبل استفاده کند. با این حال، آنچه در زیر می‌بینید محتوای پیش‌فرض همراه با سبک‌های اعمال‌شده از موضوع سیناترا است:

صفحه پیش فرض تشکر

همانطور که می بینید، محتوا نسبتا ابتدایی است. شماره سفارش، تاریخ، ایمیل مشتری، کل، روش پرداخت، محصولات خریداری شده و اطلاعات صورتحساب به طور پیش فرض درج شده است. بیایید راه هایی را بررسی کنیم که بتوانیم برخی از سفارشی سازی های اولیه را برای بهبود صفحه تشکر اضافه کنیم.

استفاده از یک افزونه برای سفارشی کردن صفحه تشکر ووکامرس خود

اگر فرآیند سفارشی‌سازی دستی صفحه تشکر خسته‌کننده به نظر می‌رسد، یا به سادگی نمی‌توانید کد را جستجو کنید، برنامه‌های افزودنی وجود دارند که می‌توانند کارهای سنگین ایجاد صفحات تشکر سفارشی را برای شما انجام دهند.

پسوند صفحات تشکر سفارشی به شما امکان می دهد چندین صفحه تشکر ایجاد کنید که به صورت مشروط بر اساس محصولات خریداری شده نمایش داده می شوند. این صفحات تشکر سفارشی می توانند عناوین و توضیحات منحصر به فرد، اطلاعات صورتحساب و حمل و نقل، فروش متقابل، فروش بیشتر و هر چیز دیگری را که ممکن است بخواهید اضافه کنید را نمایش می دهند. از آنجایی که این صفحات واقعی هستند و به صورت پویا تولید نمی شوند، می توانید هر کد کوتاه ووکامرس یا موضوعی را اضافه کنید، ویدیو را جاسازی کنید و متن سفارشی اضافه کنید.

فقط صفحات تشکر خود را ایجاد و قالب بندی کنید و انتخاب کنید که کدام یک را می خواهید در آن نمایش دهید داده های محصول بخش برای هر محصول

انتخاب صفحه تشکر برای یک محصول

حتی می توانید چندین صفحه تشکر را برای یک محصول نشان دهید یا یک صفحه تشکر را انتخاب کنید که بر اساس اولویت نمایش داده می شود. اگر مشتری چندین محصول را به ترتیبی خریداری کند که هر کدام صفحه تشکر مخصوص به خود را داشته باشند، صفحه ای با کمترین اولویت صفحه نمایش داده می شود.

راه اندازی یک صفحه تشکر سفارشی

گزینه دیگری برای ایجاد صفحات تشکر سفارشی، افزونه Custom Thank You and Success Pages است. دارای ویژگی های مشابه با افزونه Custom Thank You Pages است، اما همچنین دارای قابلیت نمایش صفحات تشکر بر اساس نقش کاربر یا دسته ها و نمایش دکمه های اشتراک گذاری داخلی داخلی است.

قالب صفحه ممنون

یک صفحه تشکر سفارشی WooCommerce را به صورت دستی ایجاد کنید

در این بخش، سه روش مختلف برای سفارشی‌سازی دستی صفحه تشکر ووکامرس را مورد بحث قرار خواهیم داد.

قبل از شروع، مطمئن شوید که از a استفاده می کنید تم کودک به جای تم والد فایل‌ها را مستقیماً در WooCommerce یا موضوع اصلی خود بازنویسی نکنید زیرا این فایل‌ها در به‌روزرسانی‌های آینده رونویسی می‌شوند.

توجه: اگر با کد و حل تضادهای احتمالی آشنا نیستید، یک WooExpert یا Developer را برای کمک انتخاب کنید. ما نمی‌توانیم برای سفارشی‌سازی‌ها تحت خط‌مشی پشتیبانی خود پشتیبانی ارائه کنیم.

چگونه یک قالب صفحه تشکر ووکامرس را کدنویسی کنیم

مرحله 1: دانلود کنید متشکرم.php فایل قالب صفحه

از یک استفاده کنید SFTP کلاینت یا cPanel میزبان خود برای دسترسی به فایل های سایت خود و پیمایش به آن wp-content/plugins/woocommerce/templates/checkout. فایل را دانلود کنید متشکرم.php به ماشین محلی شما

دسترسی به سایت از طریق FTP

مرحله 2: ویرایش متشکرم.php فایل با کد سفارشی شما

باز کن متشکرم.php در نرم افزار ویرایش متن دلخواه شما می توانید از Notepad (ویندوز) یا TextEdit (Mac) استفاده کنید، اما مطمئن شوید که در حالت متن ساده ویرایش می کنید. بهتر است از یک نرم افزار ویرایش متن رایگان استفاده کنید که به طور خاص برای کدنویسی طراحی شده است Atom.io. Atom.io یک ویرایشگر متن چند پلتفرمی است که روی سیستم عامل های ویندوز، مک او اس و لینوکس کار می کند.

برای این مثال، متن «متشکرم. سفارش شما دریافت شد.” به “از اینکه با ما سفارش دادید متشکریم!” ما همچنین اطلاعاتی در مورد حمل و نقل اضافه می کنیم و تغییراتی در سبک ایجاد می کنیم تا توجه بصری را به این اطلاعات مهم جلب کنیم.

کد اصلی:

این کد پیش‌فرض است که در قالب طرح زمینه کودک ویرایش می‌کنیم.

<p class="woocommerce-notice woocommerce-notice–success woocommerce-thankyou-order-received"><?php echo apply_filters( 'woocommerce_thankyou_order_received_text', esc_html__( 'Thank you. Your order has been received.', 'woocommerce' ), $order ); // phpcs:ignore WordPress.Security.EscapeOutput.OutputNotEscaped ?></p>

کد تعویض:

این کدی است که ما در صفحه تشکر سفارشی جدید خود استفاده خواهیم کرد.

<p class="woocommerce-notice woocommerce-notice–success woocommerce-thankyou-order-received"><?php echo apply_filters( 'woocommerce_thankyou_order_received_text', esc_html__( 'Thank you for placing an order with us!', 'woocommerce' ), $order ); // phpcs:ignore WordPress.Security.EscapeOutput.OutputNotEscaped ?></p>

<p class="thankyou-note”> Please note that delivery times are currently estimated at 7-10 business days for U.S. delivery. Orders outside the United States may take two weeks to 30 days to be delivered and may experience delays due to customs or other current policies that are out of our control. If you have any questions about your order, please contact us at [email protected].</p>

پس از انجام این تغییرات، فایل خود را با همین نام ذخیره کنید، متشکرم.php. در برنامه SFTP یا cPanel خود، به آن بروید wp-content/themes/Your-child-theme. در پوشه تم فرزند خود، دو پوشه جدید ایجاد خواهید کرد. ابتدا یک پوشه با نام ایجاد کنید ووکامرس. در ووکامرس پوشه ایجاد یک پوشه به نام وارسی.

اکنون اصلاح شده خود را آپلود کنید متشکرم.php فایل به تم کودک ووکامرس / پرداخت پوشه

سفارشی سازی های CSS

توجه داشته باشید که ما یک کلاس p جدید به نام اضافه کرده ایم .تشکر-توجه داشته باشید. در تم کودک ما style.css فایل، ما قصد داریم برخی از سفارشی‌سازی‌ها را به موارد موجود اضافه کنیم p.woocommerce-notice کلاس و سبک ها را به جدید اضافه کنید p.thankyou-note کلاس به شرح زیر

.woocommerce-checkout p.woocommerce-notice {

  font-size: 20px;

  font-weight: 800;

  color: #3857F1;

}

.woocommerce-checkout p.thankyou-note {

  margin-bottom: 40px;

  padding: 0 0 5px 20px;

  border-left: solid 5px #c4401c;

}

برگه سبک خود را ذخیره کنید و با این سفارشی‌سازی‌ها دوباره آن را در پوشه تم فرزند خود آپلود کنید.

اکنون باید یک صفحه تشکر داشته باشید که به شکل زیر است:

صفحه تشکر ویرایش شد

سفارشی کردن قالب صفحه تشکر ووکامرس با قلاب

همچنین می‌توانید از قلاب‌های WooCommerce در فایل functions.php تم فرزند خود برای افزودن یا حذف محتوا از صفحه تشکر خود استفاده کنید. اگر با قلاب های ووکامرس آشنا نیستید، مستندات ووکامرس را بررسی کنید. برای یک لیست کامل، بررسی کنید مرجع اکشن و فیلتر هوک ووکامرس صفحه

برای این مثال، از یک قلاب برای افزودن یک کوپن ویژه برای سفارش‌های بیش از 100 دلار استفاده می‌کنیم که در زیر بخش آدرس صورت‌حساب ظاهر می‌شود.

در تم کودک ما functions.php فایل، کد زیر را اضافه می کنیم:

add_action( 'woocommerce_thankyou', 'coupon_thankyou', 10, 2 ); 

function coupon_thankyou( $order_id ) {

$order = wc_get_order( $order_id );

   $total=0;

foreach ( $order->get_items() as $item_key => $item ) {

     $item_data = $item->get_data();    

     $item_total = intval( $item_data[‘total’] );

     $total += $item_total;    

}

if ( $total>100 ) {

echo "<section class="woocommerce-thankyou-coupon"><h2 class="woocommerce-column__title">Congrats! Get 50% off your next purchase!</h2><div class="tybox"><p>As a special thanks for spending over $100 with us today, we’d like to give you 50% off your next order of any full priced items in our store.</p><p>Use code <code class="tycoupon">[ 50special ]</code>&nbsp;on your next order.</p></div></section>";

}

}

تغییرات خود را ذخیره کنید و فایل اصلاح شده را در پوشه تم فرزند خود آپلود کنید.

سفارشی سازی های CSS

توجه داشته باشید که ما چند کلاس CSS جدید را در کلاس اکشن بالا اضافه کرده ایم کوپن .woocommerce-thankyou، یک کلاس div نامیده می شود .tybox، و یک کلاس کد نامیده می شود .tycoupon. از آنجایی که این یک کوپن خاص است، می‌خواهیم توجه را به آن جلب کنیم و سبک‌های منحصربه‌فردی را اضافه کنیم که به آن کمک می‌کند از بقیه صفحه تشکر متمایز شود. ما این سبک ها را به کلاس های سفارشی جدید در موضوع کودک اضافه می کنیم style.css به صورت زیر فایل کنید:

.woocommerce .woocommerce-thankyou-coupon div.tybox {

  border: dashed 13px;

  border-radius: 3px;

  border-color: rgba(110,110,110,.2);

  padding: 12px 20px;

  background: rgb(176,34,195);

  background: linear-gradient(0deg, rgba(176,34,195,0.30) 0%, rgba(253,214,45,0.30) 100%);

}

.woocommerce .woocommerce-thankyou-coupon {

margin-bottom: 2em;

}

code.tycoupon {

  font-size: 18px;

  font-weight: 800;

}

برگه سبک تم کودک را با این سفارشی‌سازی‌ها در پوشه تم فرزندتان دوباره آپلود کنید. اکنون نتیجه باید به این صورت باشد:

صفحه تشکر با یک کوپن اضافه شده است

برای سفارشی کردن فروشگاه WooCommerce خود به کمک نیاز دارید؟ با یک WooExpert تماس بگیرید! WooExperts کاملاً توسط تیم ما بررسی شده است، متخصصان مورد اعتماد در همه چیز Woo هستند. یک WooExpert پیدا کنید.

مهم نیست که از کدام روش برای سفارشی کردن صفحه تشکر ووکامرس خود استفاده کنید، باید برای توسعه استراتژی که بهترین بازده را در تلاش شما ارائه می دهد، وقت بگذارید. بسته به نوع کسب‌وکاری که دارید، می‌توانید روی پاداش‌ها یا امتیازات وفاداری، کوپن‌ها یا اطلاعات دقیق ورود تمرکز کنید.

در حالی که صفحات تشکر سفارشی تنها بخشی از معمای بزرگ‌تری هستند که کسب‌وکار شما را توسعه می‌دهند، آنها فرصتی منحصربه‌فرد برای ارائه اطلاعات مفید و پیام‌های بازاریابی هدفمند هستند که هم باعث صرفه‌جویی و هم پول شما می‌شوند.

راه های بیشتری برای سفارشی کردن فروشگاه WooCommerce خود کشف کنید.

برای سفارشی کردن فروشگاه خود به بازار افزونه ها مراجعه کنیدمنبع