کلاهک دودکش کلاهک کلبه ای کلاهک ژاپنی تهویه نظری

کلاهک دودکش کلاهک کلبه ای کلاهک ژاپنی تهویه نظری

اگر یک وجه از وجوهِ پایه ی کلاهک ژاپنی با مانع مواجه باشد، پره های کلاهک ژاپنی بصورت سه طرفه ساخته کلاهک دودکش میشود. بعضی اوقات بر اساس موقعیتِ محلِ نصبِ کلاهک ژاپنی، پایه ها بصورت ناگونیا یا گوشه به داخل و یا چندوجهی ساخته می شود. از جمله مزایای استفاده از کلاهک ژاپنی ،امکان استفاده از آن بر روی دیوار و همچنین نمای ساختمان است. استفاده از کلاهک ژاپنی در محیطهایی که دارای ریزگرد و گردوعبار است، توصیه میگردد.

زیرا هرگونه کاهش قطر در کلاهک دودکش باعث خفگی مسیر و اختلال در جریان مکش دود می شود . پس باید از استفاده از هر تبدیلی که قطرش از قطر لوله ی اصلی دودکش کوچکتر است پرهیز کرد . البته لازم به ذکر است استفاده از تبدیل برای بزرگتر کردن قطر لوله مشکلی نخواهد داشت. سیستم دودکش صنعتی با دیگر دودکش‌ها کمی متفاوت بوده و به‌دلیل وجود حرارت بالاتر و تنوع گازهای سمی باید میزان ضخامت دیواره‌ها بیشتر از حالت عادی باشد.

کلاهک دودکش عضو مهمی در افزایش ایمنی ساختمان بوده و سالیانه تعدادی زیادی از افراد به‌دلیل سهل-انگاری در استفاده از دودکش و کلاهک مناسب جان خود را از دست خواهند داد. هرچند با مراجعه به سایت تهویه نظری امکان خرید ارزان‌تر از قیمت بازار را خواهید داشت. از کلاهک گردان بیشتر در تهویه جریان هوای نامطبوع انبار، فروشگاه، سرویس بهداشتی و کارخانه استفاده خواهد شد. این کلاهک با ساختار ویژه خود، از یک صفحه مدور با تعداد زیادی پره تشکیل شده و با وزش باد به گردش در خواهد آمد.

  • ارتفاع استاندارد پایه ی کلاهک دودکش پره ای در حد ۳۰ سانتیمتر است که این ارتفاع نیز بنا به ضرورت و تاکید مهندس تاسیسات یا نظام مهندسی قابل تغییر و افزایش است.
  • قرار گرفتن مداوم در معرض رطوبت، کرئوزوت و سایر آلاینده ها می تواند منجر به زنگ زدگی یا خوردگی شود و کارایی آن را تضعیف کند.
  • تجهیزات ساختمانی در بازار مصرف با اسامی مختلفی نامگذاری شده و در بین استفاده‌کنندگان با عنوان‌های متعددی شناسایی خواهند شد.
  • دودکش سیمانی در اندازه، قطر و به شکل گرد یا چهارگوش قابلیت تولید را خواهد داشت.
  • به یاد داشته باشید که شکل استاندارد این نوع کلاهک ها به صورتی است که در آن تمام قسمت های دودکش قطر یکسانی داشته باشند.

از این دسته از کلاهک ها نیز در سقف های مسطح و شیب دار استفاده می شود. اگر چندین لوله ونت وجود داشته باشد می تواند چند مورد را یکی کرد و در انتهای خروجی همه یک کلاهک پره ای قرار داد. کلاهک بادی نیروی محرکه و انرژی خود را از باد می گیرد و با چرخش پرّه ها در مسیر جریان باد ،هوای داخل محیط را بصورت ایجاد جریان هوا از پایین به بالا، تهویه و مکش می کند.

کرسی برقی ۷۰۰ وات پویان خزر مدل ۲۰۰۰

جوشکاری کلاهک بسته به ضخامت ورق و سفارش با استفاده از جوش نقطه ای، درزجوش، کلینچ و الکترودی صورت می گیرد. ضخامت کلاهک تولید شده در گروه صنعتی اورانوس از 0.5 تا 3 میلی متر می باشد. انواع مختلف دیگر کلاهک از قبیل کلاهک کلبه ای و کلاهک گردان نیز وجود دارند. کلیه قطعات این کلاهک به صورت گرد و استوانه ای شکل می باشد و از چهار قطعه ی گرد که به هم چفت و مونتاژ می شوند، درست شده است. از جمله کاربردهای جانبی این کلاهک ها استفاده از آن برای تامین هوای تازه ی اتاقک دستگاه های هواساز می باشد. از طرفی دودکش استیل تک جداره و دوجداره برای سیستم‌های پکیج حیاتی بوده و در انتقال گازها و تنظیم اکسیژن جهت احتراق بسیار موثر است.

قیمت کلاهک دودکش

چون مغازه ابزار فروشی دارم، به تعداد بالا کلاهک اچ می‌خوام، دفتر تو پاکدشت هم دارید یا فقط در عباس آباد هستید. انواع دیگری از کلاهم همچون کلاهک بادی، کلاهک ژاپنی و کلاهک شومینه هم گزینه های مختلفی هستند که کاربرد های مختص به خود را دارا می باشند . این مدل کلاهک گردان جهت مکش هوای داخل سوله‌ها، کارخانجات، انبارها و سرویس های بهداشتی، کلاهک گردان بدون استفاده از انرژی الکتریکی و صرفا بوسیله جریان هوا به کار می‌رود.

ناودانی ساختمانی

این کلاهک باید حداقل از سطح بام ۱٫۵ متر فاصله داشته باشد تا بتواند به خوبی دود را از خانه ها تخلیه کند. شرکت الماس تبریز تولید کننده ورق طرح سفال سقف شیروانی، سقف شیبدار، سقف ویلا، آلاچیق و سردرب و لوازم جانبی مانند فلاشینگ، آبرو، ناودانی، ابرویی، لمبه، تیزه، کلاهک و دودکش می‌باشد. و اگر ابعاد کلاهک ژاپنی کوچک باشد ضخامت ورق مصرفی کاهش می یابد به طور کلی می‌توان گفت که کلاهک ژاپنی با ورق به ضخامت بین نیم میلیمتر تا ۲ میلی متر ساخته می‌شود.

از جمله تجهیزات بسیار ضروری در سیستم دودکش ساختمان ها ، کلاهک دودکش می باشد. انتهای رایزر لوله های دودکش در پشت بام به دلیل نفوذ باد، آب باران و برف، گرد و خاک و حتی لانه ساختن پرندگان تحت تاثیر منفی قرار دارد. در نتیجه وجود پوشش و محافظ استاندارد در محل خروج دود از لوله های دودکش در بام، بطوریکه عملیات تخلیه دود و آلاینده به شکل مناسب انجام بگیرد از الزامات سیستم های تکمیلی تاسیسات ساختمان می باشد. به همین منظور طراحی و ساخت کلاهک دودکش استاندارد از گذشته مورد توجه مهندسین تاسیسات و نیز سازمان نظام مهندسی می باشد. توصیه اکید این است که به هیچ عنوان از لوله رابط دودکش آکاردئونی برای وسایل گازسوز استفاده نکنید، زیرا این نوع از دودکش فقط برای انتقال هوا مناسب می باشد.