گیت ولو + قیمت شیر دروازه ای یا شیر کشویی فارس استیل | kasrasaran

گیت ولو + قیمت شیر دروازه ای یا شیر کشویی فارس استیل | kasrasaran

اما برای طراحان و پیمانکاران آبپاش، انتخاب شیر می تواند مهم به این سایت نگاه کنید باشد. و گرانش به علاوه اصطکاک ناشی از دیواره های لوله، اتصالات مختلف و دریچه ها با این اهداف مبارزه می کنند. شایان ذکر است که اتصال فلنجی از انواع دیگر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین اتصال رزوه ای بیشتر در شیرهای مورد استفاده در لوله کشی ساختمان ها و خطوط لوله فرعی مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که شیرهایی که با لایه رنگ پودری به روش الکترواستاتیک و پاشش رنگ آمیزی می شوند در مسیر لوله های آب مورد استفاده قرار می گیرند. در زمانیکه شیر در حالت بسته شدن است و دیسک به سمت پایین در حرکت می باشد، بدون هیچگونه تماس با سیت تا انتها می رود.

  • سطح مقطع این دیسک‌ها معمولا دایره‌ای شکل می‌باشد و در موارد خاص ممکن است بخشی از کمان یک دایره باشد.
  • در این نوع شیرها، یک دروازه مسطح بین دو سیت موازی قرار می ‌گیرد (یک بستر جریان رو به بالا و دیگری جریان رو به پایین) تا بتواند جریان را به‌ صورت موردنظر قطع کند.
  • انتخاب نادرست می‌تواند باعث لرزش و شکستن زبانه (Flapper) شیر گردد.
  • جنس دیسکها در صورتیکه از فولادهای کربنی انتخاب شوند به روش ENP یا HCR پوشش می‌گردند.

در گیت ولوهای گوه ای شکل ، به دلیل انبساط ، یک بار فشاری اضافی بر روی نشیمنگاه ها ممکن است باعث بایندینگ حرارتی و باز شدن ولو به صورت محدود شود. به علاوه چونکه هیچ رفتار گوه ای در گیت های موازی وجود ندارد، گشتاورهای بسته شدن نسبتا کوچک تر هستند که منجر به تلاش دستی کمتر و اکچویترهای ارزان تر و کوچکتر می شود. گیت های موازی به دلیل لغزش در موقعیت خود آلودگی را به دور از سطوح نشیمنگاهی نگه می دارند. شیرهای کشویی در تاسیسات صنعتی کاربرد گسترده ای داشته و برای تاسیسات مرتبط با آب آشامیدنی، نفت خام، سیالات غیر خورنده و موقعیت هایی با دمای کم تر از ۸۰ درجه سانتی گراد مورد استفاده قرار می گیرند. شیر بست فشار گیت ولو برای کاربردهای فشار قوی بوده و متداول ترین آنها گوۀ انعطاف پذیر و شیر موازی یا کشویی است. آنها معمولاً با بدنه های کست یا فورج، در ابعاد 2 تا 24 اینچ (5 تا 60 سانتیمتر) و درجه فشار از 600 # به 4500 # در دسترس بوده و با جوش سوکت یا جوش لب به لب، برای اطمینان از اتصالات محکم فلنج، پایان بندی می شوند.

ارتباط رشد گیاه با تهویه خاک و سطح ایستابی

ضريب شير با تغيير سايز آن و مقدار باز بودن شير متناسب بوده و معمولا براساس باز بودن شير بصورت ١٠٠ درصد (کاملا باز) بيان مي‌شود. با پيشرفت صنعت و ازدياد مصرف شير كارخانجات سازنده نيز افزايش يافته وكوشش سازندگان براي مرغوبي جنس وقيمت كم باعث شده است كه شيرهاي بسيار مختلفي همانطور كه ديده شده است طراحي و ساخته شود. در نتيجه انتخاب نوع شير براي كار مخصوص احتياج به مطالعات بيشتري دارد. براي انتخاب شير معيني براي كار مخصوص عوامل زير را مي‌بايد در نظر گرفت.

استانداردها[ویرایش]

از نظر طول بدنه و فاصله وجه به وجه، شیرهای کشویی یا دروازه ای به دو دسته طول بلند و طول کوتاه تقسیم می شود. در شیرهای کشویی انتهای محور با کشو به صورت یک تکه ساخته می شود. به نحوی که در زمان چرخش فلکه، کشوی شیر به همراه محور به سمت بالا و پایین می رود. بنابراین در زمانی که شیر باز باشد قسمت رزوه شده آن قابل مشاهده بوده و امکان تشخیص باز یا بسته بودن شیر را به ناظر می دهد. اين شير اسم خود را از شکل ديسک و نشيمن‌گاه خود گرفته است و از لحاظ طرز کار جزو شيرهای کروی است. با اين نوع شير می‌توان کنترل دقيق جريان سيال را خصوصا در لوله‌های باريک و ظريف برقرار نمود.

اجزای شیرهای دروازه ‌ای یا کشویی

محور این نوع شیر ها در قسمت مجاور فلکه پیچ شده و قسمت پیچ شده در بوش محور قرار می گیرد، به طوری که پیچ های محور با پیچ های بوش درگیر می شوند. فلکه شیر با بوش محور یکپارچه ساخته شده تا هنگام گردش فلکه، بوش محور نیز گردش کند. این شیرآلات در حالت بسته قسمت درپوش یا Bonnet و به دنبال آن در قسمت پکینگ ها فشار مستقیم سیال را خواهیم داشت که باعث استهلاک این قطعات خواهد شد. شیرهای پروانه‌ای از نظر نوع اتصال به سه صورت Flange Type و Wafer Type و Lug Type می‌باشند، که نوع Lug Type دارای آویزه‌هایی اطراف شیر است که مخصوص خطوط Fire Water که همیشه تحت فشار هستند می‌باشد. در این نوع شیرها به علت اینکه قسمت پیچدار با مواد داخل شیر تماس دارد در معرض حمله اثرات شیمیایی زنگ زدگی و رسوبات قرار می‌گیرند. لذا آنها را روی جریان سیالاتی که جنبه خورندگی دارند قرار نمی‌دهند.