۲۰ گیاه زینتی همیشه سبز در خانه

اغلب گل های گازانیا در رنگ های نارنجی، زرد، کرم و قرمز برنزی پرورش می یابد. گل های پررنگ قرمز، صورتی، نارنجی، سفید یا بنفش گیاه آنتوریوم در روزهای تاریک زمستان همدم شما خواهند بود. اگر نگران حمل و نقل گل و گیاه هستید، بدانید که در گلفروشی آنلاین VIP Shop، گیاهان آپارتمانی با روشهای نوآورانه بستهبندی و ارسال میشوند که اصلا نیازی نیست نگران آسیب دیدن گیاه باشید. چرا اصلا به آن گل آپارتمانی میگویند؟ علت گران بودن این گیاهان نادر بودن و کمیاب بون آن ها است که این افراد ثروتمند به خریداری آن ها اقدام میکنند. از جمله مواردی که از این لحاظ باید به آن توجه کنید، میزان نور محیط، مستقیم یا غیر مستقیم بودن نور محیط، جهت جغرافیایی، میزان رطوبت هوا و… قیمت گیاهان سبز متفاوت است و بسته به میزان پرورش گیاه، وارداتی بودن و دشواری تکثیر قیمتگذاری میشوند. این گیاه دارای برگ های کشیده و باریک به رنگ زرد یا سبز است. ارتفاع بلند درختچه های آپارتمانی زینتی، برگ های بزرگ و ساقه های تنومند باعث شده تا این درختچه ها جلوه و شکوه بی نظیری به دکوراسیون شما بدهد.

برای مثال اگر گیاه مذکور، نیاز به دفعات متعدد آبیاری در طول روز دارد و شما شاغل هستید و کسی برای آبیاری گیاه در خانه نیست، این گیاه برای شما مناسب نبوده و باید به دنبال خرید گیاهی با مراقبت آسانتر باشید. این گیاهان آپارتمانی کم نور بدون تابش مستقیم نور خورشید رشد می کنند، بنابراین می توانید این گیاهان در هر قسمت از خانه خود که دوست دارید قرار دهید. گیاه استرلیزیا چه در زمانی که بدون گل است و چه در زمانی که به گل مینشیند، یک گیاه لوکس و اشرافی تمام عیار است. اصلا هر کدام از گیاهان چه تفاوتی باهم دارند؟ اصلا چرا باید گیاهان را به منزل خود راه بدهیم؟ گلهای اپارتمانی یکی از بهترین گزینه ها برای سلامتی ما در زندگی شخصیمان هستند، پس باید قیمت معقولی داشته باشند تا بتوانند در منزل ما جایگاهی داشته باشند. اگر مایل هستید از این گیاهان زیبا و گران خریداری کنید، برای صرفه جویی در هزینه میتوانید این گیاهان را بدون گلدان تهیه کنید و در گلدان موردنظر بکارید.

ما در گل فروشی آنلاین وی آی پی شاپ همیشه به دنبال راه هایی هستیم که بتوانیم فضای زندگی و محیط اطراف شما را زیباتر و سالم تر کنیم که گیاهان آپارتمانی نقش مهمی در ایجاد حس خوب در منزل شما دارند. عده ای دیگر بوی خوش ایجاد کرده و فضای دل انگیزی خلق می کنند. یکی دیگر از نکات مهمی که در حین خرید گل اپارتمانی باید به آن توجه کنید، قیمت گیاهان آپارتمانی است. گل های رنگی که مانند تابلوی نقاشی، رنگ را در هر نقطه ای می پاشند و زیبایی فضای بیرونی خانه شما را دو چندان می کنند. گل های آپارتمانی علاوه بر ظاهری زیبایی که دارند، از سلامت انسان در خانه ها، ادارات، مدارس و بیمارستان ها محافظت می کنند. تحقیقات نشان می دهند که گیاهان بیشترین تاثیر را در رفاه و بهره وری زندگی انسان دارند. قبل از خرید گل آپارتمانی، حتما مکان گیاه را مشخص کنید و آن نقطه را آماده کنید، زیرا قرار است یک موجود زنده و تاثیر گذار را به منزل خود اضافه کنید.

ضمن اینکه برخی از آنها تصفیهکننده هوای محیط نیز بوده و در پاکسازی هوای محیط موثر هستند. بحث های زیادی در مورد تأثیر آنها بر کیفیت هوای داخلی وجود دارد که در مورد جزئیات فواید گیاهان در ادامه صحبت خواهیم کرد. اگر شما هم به دنبال بازارهای گل با قیمت و کیفیت مناسب هستید در ادامه به معرفی برخی از این معروفترین بازارهای گل در تهران میپردازیم. کیفیت نور هم از اهمیت زیادی برخوردار است. بسیاری از خانمها علاقه زیادی به خشک کردن گل دارند و آن را به عنوان یادگاری از روزهای خوش زندگی نگه میدارند. اجرای این طرح به عنوان یک فعالیت تولیدی، ضمن اینکه گامی به سوی افزایش توان تولید و صادرات کشور در بخش محصولات کشاورزی به شمار می رود، می تواند بسترساز اشتغال به کار نیروهای متخصص (خصوصاً در علوم کشاورزی) و فاقد تخصص گردد. مطمئناً ، هر شخصی گل مورد علاقه خود را که به عنوان زیباترین گل به حساب می آید ، خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم تاریخچه گلخانه در ایران را مورد بررسی قرار دهیم. با توجه به نوع گیاهی که قصد خریداری آن را دارید، باید خاکی تهیه کنید که متناسب با آن گیاه بوده و بتواند بستر مناسبی برای سالم ماندن و رشد آن ایجاد کند.

گیاهان برگ رنگی هستند. فرق گل های آپارتمانی برگ دار با دیگر گیاهان، این است که گیاهان برگ دار فاقد ساقه میباشند و فقط دارای برگ میباشند. گیاهان گلدار، انواع گلهای زینتی برای حیاط! اگر می خواهید حیاط منزل را گلکاری کنید، پس باید انواع گیاهان گلدار و گلهای پیازی را بشناسید. حیاط خانه خود را با گل های زیبا و متنوع تصور کنید. برای اینکه به خانه خود نفسی سالم هدیه بدهید، اقدام به سفارش آنلاین گلدان آپارتمانی کنید. بنابراین هنگامی که گیاه مورد نظر خود را خریداری کردید، اجازه دهید مدتی در همان گلدان پلاستیکی باقی بماند، پس از این که گیاه با شرایط محیطی آشنایی لازم را پیدا کرده و سازگار شد گلدان را عوض کنید.

بسیاری از گیاهان آپارتمانی با برگ های بزرگ وجود دارند که مناسب خانه های بزرگ هستند. مطالعه هوای پاک ناسا نشان داد که تعدادی از گیاهان تصفیه کننده هوا وجود دارند که می توانند خانه شما را از سموم موجود در هوا، گرد و غبار و میکروب هایی که در انواع محصولات خانگی، مواد و مبلمان یافت می شوند، سم زدایی کنند. وقتی گیاه به محفظه بزرگتر منتقل شود، فضای خالی بیشتری در خاک در اختیار خواهیم داشت و میتوان مواد مغذی موردنیاز گیاه را در این فضاهای خالی قرار داد. بعضی از هموطنان همیشه دنبال خاک مناسب گیاهان زینتی و فکر میکنند این بسته های خاکی که از گل فروشی ها میگیرند کود هستش ولی اینچنین نیست اینها خاک گلدان هستند، هرچند که آنها را میتوان یک کود ضعیف شده به حساب آورد .

تمامی این گیاهان را میتوانید به صورت خام و یا با همان گلدانهای پلاستیکی سیاه رنگ از گل فروشی آنلاین گُلسِتان خریداری کنید. یکی از مشکلات افراد پولدار، پیدا کردن گیاهان خاص و گران قیمت است. یکی از گیاهان به شدت نور دوست، شمعدانی است که این روزها فصل گلدهی آنها هم رسیده و میتوانید گلدانهای شمعدانی را با آویز مخصوص از طنابی در بالکن تان آویزان کنید. دلیل وجود شکاف در برگ های گیاه برگ انجیری این است که گیاه در زیستگاه طبیعی خود از باران های شدید و باد در امان بماند. از آب دادن بـه برگ ها پرهیز کنید، زیرا باعث میشود رد لکه های آب روی برگ های گل زیبایتان بماند. بیشتر گونهها از اواخر بهار شروع به گل دادن میکنند؛ و برخی از گونهها – بهویژه انواع جدید ترکیبی، مانند ‘Rozanne’ – تا اولین سرما از پاییز همچنان شکوفا میشوند و گل میدهند. برخی از بارزترین نمونه های این گل های دوست داشتنی ، بنفش های عمیق ، رنگ های پاستلی و قهوه ای شکلاتی هستند.

شرایط نگهداری شما در انتخاب گیاهانی مانند یوکا نقش به سزایی دارد. این نوع گیاهان از گیاهانی هستند که در تزیین بالکن و طراحی تراس بسیار نقش ایفا می کنند. گیاهانی مانند: سانسوریا، تیلادنسیا، ورزیا، آکمیا و… گیاهانی مانند: بامبو، گیاه عنبکوتی، دراسنا، پوتوس، آگلونما و… در حالی که آنها بسیار فانتزی و زیبا به نظر میرسند، اما گیاهانی بسیار حساس هستند و کمی مراقبت از آن ها سخت است. خیلی راحت میتوانید این کار را در منزلتان انجام دهید. به دلیل رشد راحت این گیاهان در منزل به آن گل آپارتمانی میگویند. گیاهان آپارتمانی، گیاهانی هستند که در داخل منزل به راحتی رشد می کنند و هرکسی می تواند گل های آپارتمانی در داخل منزل خود پرورش دهد. گیاهانی مانند: زامیفولیا، سانسوریا یا گیاه مار، پوتوس، لیندا، بامبو و… گیاهانی مانند: آگلونما، پوتوس، فیکوس، سانسوریا، زاموفیلیا و… گیاهانی مانند: گوش فیل، پرنده بهشتی (استرلیتزیا)، برگ انجیری، فیکوس الاستیکا، آلوکازیا و… برخی از آنها مانند گیاه زاموفیلیا، فیکوس الاستیکا، فیلودندرون و…

در غیر این صورت در مدت کوتاهی شاهد از بین رفتن گیاه دوستداشتنی خود خواهید شد. شفلرا در لیست گیاهان سمی برای کودکان و حیوانات خانگی قرار میگیرد و در صورت خوردن و جویدن برگها ممکن است سبب احساس سوزش، تورم و مشکلات تنفسی شود. گیاه اسپاتی فیلوم همانند گیاه فلامینگو باید دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی باشد. وقتی میخواهید یک باغچه خانگی راه بیندازید یا گیاهی را به خانه بیاورید نکات زیادی را باید مدنظر بگیرید. در این مطلب ما شما را با 20 گل و گیاه زینتی آشنا می کنید که می توانید آن ها را در باغچه خانه باصفای خود بکارید. اگر هوا در خانه شما به خصوص در زمستان خشک است ، ایده خوبی است که گیاهان بگونیا را روی سینی کم عمق و پر از سنگریزه و آب قرار دهید. مهمترین نکته در حوزه محل احداث گلخانه هیدروپونیک آن است که گلخانه به صورت یک واحد مستقل در ارتباط با سازه های جدید و یا ساختمان های دیگر احداث شود (به عبارتی تک و تنها نباشد). اسم این گل وابسته به مکانی که در آن یافت و پرورش پیدا کرده است گرفته شده است.

بنابراین شما میتوانید از ظاهر سبز و زیبای آنها بدون استرس گیاهان زینتی لذت ببرید. چه بخواهید رنگ سبز را به قفسه کتاب، روی میز یا گوشه اتاق خواب خالی اضافه کنید، گل های آپارتمانی به تمام فضاهای داخلی عشق و زندگی می بخشند. گیاهان آپارتمانی لوکس چه شکلی دارند؟ اگر میخواهید فضای داخلی خود را بدون صرف هزینه زیاد بهبود ببخشید، این گیاهان آپارتمانی برگ بزرگ و برگ پهن را خریداری و نگهداری کنید. برای افرادی که خانه یا محل کار بزرگ تری دارند و یا می خواهند برای پاسیو و لابی آپارتمان گیاه سفارش دهند، خرید درختچه آپارتمانی پیشنهادی عالی برای آنهاست. به علت ترویج فرهنگ آپارتمان نشینی، دیگر مثل خانههای قدیمی مکانی برای درست کردن باغچه و پرورش گل و گیاه وجود ندارد. درست مثل خانه های ما و بدن های ما، گیاهان خانگی در همه نوع شکل و اندازه وجود دارند، اما افرادی که در آپارتمان ها، کلبه ها واتاق های زیر شیروانی یا سایر مناطق تنگ زندگی می کنند، نیاز به فکر بیشتری از این دارند که کدامیک از گیاهان برای آن ها مناسب تر است. گیاهانی مانند ارکیده، آنتوریوم و فوشیا که میتوانید در آپارتمان آنها را پرورش داده و پس از مدت زمانی با مشاهده گلهای زیبای آنها لذت ببرید.

گیاهان آپارتمانی گلدار لایه ای از لذت، رنگ شاد و رایحه را به منزل یا محل کاراضافه می کنند. اگر می خواهید در اتاق خود گیاه رنگی با عطر مسحورکننده داشته باشید، گیاهان گلدار بهترین گزینه هستند. وی تصریح کرد: لرستان بهویژه در فضای باز شرایط بسیار خوبی را در راستای توسعه کشت گلهای زینتی دارد، حدود بیست گونه گلهای مختلف در استان تولید میشود. گلهای این گیاه سفید و در تابستان آشکار میشود. آمار صادرات در شش ماه نخست سال 97 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 73 درصد از لحاظ وزنی و 102 درصد از لحاظ ارزش افزایش داشته است.

برای خانه های بزرگ چه گیاهی بخریم؟ گیاه یوکا برگهای بزرگ و کشیده و خنجری نوک تیز و به رنگ سبز می باشد. اگر میزان فضای موردنظر محدود است، نباید اقدام به خرید گیاهان بزرگ و یا تعداد زیاد نمایید. در خرید گیاه گلدانی، باید توجه داشته باشید که چه میزان از محیط خود را میتوانید به نگهداری از گیاه اختصاص دهید. پیچ امین الدوله خود چسبیده هستند اما در جوانی به کمک نیاز دارند. اما هریک از این گیاهان چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ این نکته را فراموش نکنید که هر چه سایز گیاه آپارتمانی کوچکتر باشد، قیمت آن ارزانتر است. و به نور نیم سایه نیم آفتاب احتیاج دارد.تکثیر آن از طریق قلمه ساقه و قلمه برگی انجام میپذیرد. بامبوهای کوچک تر را از آفتاب داغ محافظت کنید، بـه خصوص اگر دوستدار سایه مانند Fargesia هستند.