۲۵ ایده طراحی مطب پزشکی در سال ۲۰۲۱

گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان در نظر دارد هر روز اخبار منتخب فضای مجازی را از سایتها و خبرگزاریها و حتی کانالهای تلگرامی مختلف جمعآوری کرده و در قالب یک بسته خبری منتشر کند. محققان مدرسه پزشک Icahn در نیویورک، برای بررسی تاثیر چنین فشارهایی بر خلق و خو، 24 موش را به مدت 10 روز و هر روز 10 دقیقه در مقابل موشهای بزرگتر و به اصطلاح قلدر قرار دادند. محققان مدرسه پزشک Doctor Icahn در نیویورک، برای بررسی تاثیر چنین فشارهایی بر خلق و خو، 24 موش را به مدت 10 روز و هر روز 10 دقیقه در مقابل موشهای بزرگتر و به اصطلاح قلدر قرار دادند. دانش روز در این زمینه خیلی موثر است. مطالعات حاکی از آن است که کمبود نور طبیعی روز میتواند رفاه و سلامت افراد را به خطر بیندازد. به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ همه افراد وقتی قصد دارند برای نخستین بار در جمعی حاضر شوند یا سخنرانی کنند دچار ترس و اضطراب میشوند که این نگرانی طبیعی است اما گاهی این ترس و اضطراب به حدی افزایش پیدا میکند که شخص را از حضور در اجتماع باز میدارد و مانع از انجام فعالیتهای روزمرهاش میشود؛ به راستی ریشه این مشکل کجاست و چگونه باید بر این اضطراب یا هراس اجتماعی غلبه کنیم؟

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، رسانهها در فضای خبری روزانه خود اخبار اختصاصی و عمومی مختلفی را منتشر میکنند که این اخبار بعضا فقط در یک رسانه منتشر شده است. از اخبار برگزیده فضای مجازی امروز است. حتما الان منتظرید که ببینید آیا باهوش و نابغه هستید یا نه، پس بیایید نگاهی به نشانه های باهوش بودن بیندازیم:۱ – دچار فلج پیش از خواب میشویدفلج پیش از خواب حالتی بین خواب و بیداری است. حتما الان منتظرید که ببینید آیا باهوش و نابغه هستید یا نه، پس بیایید نگاهی به نشانه های باهوش بودن بیندازیم: دچار فلج پیش از خواب میشوید فلج پیش از خواب حالتی بین خواب و بیداری است. اگر چند وسیله بازی هم اضافه کنید آن ها واقعا از مراجعه به مطب دندانپزشکی لذت خواهند برد. اگر بتواند با ترکیب های رنگی دیگر به کار برده شود میتواند هارمونی رنگی مناسبی را برای بیماران ایجاد کند . این سوالی است که در این مطلب به آن پاسخ میدهیم. از این رو حساسیت های زیادی در طراحی آن وجود دارد.

باید در این بند کاملا ذکر شود که چه درخواستی از طراح شده است و باید چه چیزهایی را تحویل بدهد و چه طراحی داخلی مطب پزشک خدماتی انجام بدهد. استفاده از مطالب سايت فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. در گذشته طراحان برای داشتن یک طراحی کامل و جامع از مبلمان خاص و رنگ و پارچه های منحصر به فردی استفاده می کردند که امروزه برای تکامل طراحی در آن از سبک های متنوعی استفاده می شود. همه ی ما دیده ایم که در بیشتر مراکز درمانی از رنگ سفید در طراحی داخلی آن استفاده شده است. رقابت شدیدی که بین این مراکز با یکدیگر وجود دارد، گاهی انتخاب بهترین کلینیک زیبایی را به تصمیمی پیچیده و دشوار تبدیل می کند. شرکت های بسیاری در سطح کشور در زمینه ی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مطب ها و مراکز درمانی فعالیت می کنند که از جمله ی بهترین آن ها می توان به شرکت بدادم برس اشاره کرد.

ایجاد محیطی گرم و صمیمی شبیه به نشیمن یک خانهی دنج باعث میشود افراد آرامش بیشتری داشته باشند. در طراحی دکوراسیون داخلی یکی از مواردی که همیشه مورد توجه است نوع کاربری و فعالیتی است که در این فضاها انجام میشود به همین دلیل هم است بازسازی ساختمان های درمانی با نوع فعالیتی که در آن ها صورت میپذیرد انجام میشود که تا بهترین عملکرد را بتوان از دکوراسیون داخلی انتظار داشت . در این صورت میتوانیم دست به خلق فضاهایی جذاب و پر از آرامش زد . بدین ترتیب پزشکان هنگامی که به راه اندازی مطب خود می اندیشند، بزرگترین و مهم ترین دغدغه ای که دارند نحوه ی طراحی و دکوراسیون داخلی آن می باشند.

آرامش بیمار در این فضا بسیار اهمیت دارد و طراحی های مطب روانپزشکان نیز باید بر اساس آن صورت بگیرد . برای طراحی دکوراسیون یک مطب روانپزشکی باید به این نکته مهم توجه شود که افرادی که به این مطب ها مراجعه میکنند شاید از لحاظ فیزیکی دارای مشکل خاصی نباشند اما از لحاظ روحی و روانی در وضعیت خوبی به سر نمیبرند و به دلیل شرایط ویژه ای که این گروه از بیماران و مراجعه کنندگان دارند که به مطب روانپزشکان مراجعه میکنند باید طراحی فضای داخلی و بازسازی ساختمان به گونه ای باشد که استرس و اضطراب را از آنها دور کند و فضایی آرامش بخش را به آنها منتقل کند .

به عبارتی دیگر، اینکه کتاب را در دست راست یا چپ ببینید، به این بستگی دارد که از دید چه کسی نگاه میکنید. در یکی از تستها، تصویری از یک شخص با کتابی در دست به آنها نشان داده شد و از آنها خواسته شد بگویند کتاب در کدام دست شخص است. همچنین نتایج یک تحقیق نشان میدهد اکسی توسین احساس همدردی را در افراد افزایش میدهد. به گزارش بولتن نیوز، اکسی توسین که به “هورمون عشق” نیز معروف است نوعی ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک انتقالدهنده عصبی نیز عمل میکند. با این حال به نظر میرسد که اکسی توسین همیشه موجب تقویت پیوندهای اجتماعی نمیشود.

اگر مراجع کننده با یک همراه در مطب حضور پیدا کند این ارتباط چشمی حس اطمینان را در او افزایش میدهد. مطب پزشکان محلی است که افراد در غیر از اینکه مدت زمان زیادی را به انتظار مینشینند، در برخی موارد این انتظار نیز با استرس و اضطراب همراه است. یک بیمارستان روانپزشکی محلی است که شامل تیم های آمبولانس و همچنین بخش های تختخوابی می شود. که از ایستگاه تراموا محلی از طریق نمای دیوار سبز به طبقه زیرزمین شفاف مرکز ، که در آنجا یک کافه و یک فروشگاه وجود دارد ، امتداد دارد. این متریال استحکام و مقاومت بالایی دارد و از لحاظ قیمت نیز از چوب به صرفهتر است. ترکیب رنگ بژ نیز با رنگ های آرام بخش دیگر یک اتمسفری خوش آیند ایجاد می کند. در بازسازی ساختمان مطب روانپزشک نیز باید به این نکته توجه شود و به رنگ کردن فضا اهمیت بالایی داد . استفاده از آکواریوم و گلدان ها نیز می تواند تا حدودی ذهن بیمار را تسکین دهد. این نکته را فراموش نکنید که کمبود برخی از ویتامین ها و املاح معدنی، خطر ابتلا به اختلالات روانی بخصوص اضطراب اجتماعی را افزایش می دهد. در این تحقیق، افراد شرکت کننده با بازگو کردن موقعیتی نگرانکننده از گذشتهشان، مضطرب شدند.

و یکی از بهترین انتخابها برای مطب های دندانپزشکی است و البته به همین دلایل قیمت mdf کابینت های هایگلاس از mdf معمولی بالاتر است. هنوز در این فکر هستید که چگونه یک کلینیک پزشکی طراحی کنید که برای بیماران مفید باشد؟ به طور مثال در افراد مبتلا به اوتیسم این هورمون موجب تقویت رفتارهای اجتماعی میشود. امروزه برای نورپردازی کلینیک و فضاهای درمانی بیشتر از چراغهای LED استفاده میشود. سالن انتظار می تواند برای بیمار یکی از استرس زا ترین مکان ها محسوب شود. به گزارش آوای سلامت به نقل ازverywell مهمترین کمبودهای تغذیه ای مرتبط با اضطراب اجتماعی از این قرارند: ویتامین ث: ویتامین ث که به عنوان اسید اسکوربیک نیز شناخته شده است، در بسیاری از میوه ها و سبزیجات از جمله پرتقال، فلفل قرمز، کلم پیچ، کلم بروکسل، کلم بروکلی، توت فرنگی و گریپ فروت یافت می شود. با این کار مراجعه کننده ای که برای اولین بار به مطب مراجعه کرده است، احساس اطمینان بیشتری می دهد. شرکت مبلمان اداری آدینا در مورد طراحی و دکوراسیون مطب پزشکان و دنداپزشکان محترم و همینطور طراحی و تجهیز داروخانه ها بصورت ویژه برنامه ریزی کرده و انواع کانترهای منشی مطب ، انواع صندلی پزشک و همچنین انواع کابینتها و روتورهای مورد نیاز دندانپزشکان را بصورت اختصصی برای ایشان طراحی و اجرا نموده است .پزشکان عزیز برای بررسی دقیقتر محصولات تولیدی مبلمان اداری آدینا میتوانند به وبلاگ تخصصی آدینا مطب مراجعه نمایند.

حال تصور کنید بدون شناخت فضای پرسپکتیو یک مطب و آشنایی با تجهیزات و وسایل مربوطه، احتمال شکست یک پروژه طراحی چقدر بالا خواهد رفت. بیماران باید به راحتی وارد اتاق معاینه شوند بدون آن که باعث مزاحمت دیگران شوند. ایران اکونومیست – به گزارش ایران اکونومیست به نقل از نیچر، هر چیزی که احساس با ارزشبودن را در فرد تهدید کند، نوعی اضطراب اجتماعی است. به گزارش نیچر، هر چیزی که احساس با ارزشبودن را در فرد تهدید کند، نوعی اضطراب اجتماعی است. به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، نشانههای بیشماری برای باهوش بودن وجود دارند. نگاه کردن به سقفی سرد و خالی از تزیینات ساعت های طولانی در اتاق معاینه کسل کننده است. 3. ترکیب متریال های مختلف: ترکیب مواد و مصالح باید به صورتی شکل بگیرد که از یک نواختی و کسل کنندگی فضاها بکاهد و باعث شلوغ شدن مطب نشود. زیرا باعث بیشتر شدن استرس بیماران میشود.

در طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی پرنیان ۶ یونیت به علاوۀ ریزفضاهای مورد نیاز دندانپزشکی مثل اتاق رادیوگرافی و اتاق استریل یا CSR طبق ضوابط شهرداری و وزارت بهداشت و با تأییدیۀ دانشگاه شهید بهشتی اجرا شده است. جالب است بدانید که مصرف یک عدد پرتقال بزرگ، ۶۰ درصد میزان نیاز روزانه شما به ویتامین ث را فراهم می کند. دانستن تفاوت بين اوتيسم و اضطراب (هراس) اجتماعي -social phobia- به شما کمک ميکند تا تکنيکهاي موثر غلبه بر احساس ناراحتي در جمع را ياد بگيريد و راحتتر وارد تعاملات اجتماعي بشويد.اوتيسم چيست؟ محیط پر نور در مطب آرامش بخش نخواهد بود و معمولا با استرس همراه است.