10 بهترین روش ناوبری وب سایت برای سال 2022


ناوبری وب سایت فرآیند رومینگ در اطراف یک وب سایت است. بازدیدکنندگان توسط یک منو هدایت می شوند که مانند فهرست مطالب یک کتاب عمل می کند و سبک های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

آ منوی سرصفحه سنتی ترین منو است. معمولاً یک بنر در بالای صفحه است که با کلمات یا نمادها پر شده است. وارسی مال کودک برای مثال:

مثال منوی هدر ساده
Child’s Own یک منوی هدر ساده ارائه می دهد.

آ منوی کشویی بسیاری از گزینه ها را ساده نگه می دارد. به جای نمایش همه پیوندها از قبل، بازدیدکننده روی یک عنوان کلیک می کند. سپس پیوندها در زیر پاپ آپ ظاهر می شوند و کاربران را به سمت محتوای طبقه بندی شده هدایت می کند، مانند موارد نیازهای ویژه نمونه وب سایت

مثال منوی کشویی نیازهای خاص
eSpecial Needs دارای یک منوی کشویی واضح است.

آ منوی برگر به اندازه یک برگر واقعی خوشمزه نیست، اما قطعا ما را به یاد یکی از آن ها می اندازد! این دارای سه خط افقی است که با کلیک بر روی آن منویی برای بازدیدکنندگان باز می شود. اما در میان مینیمالیست ها محبوب است زیرا ظاهر وب سایت را ساده می کند. مثال مورد علاقه ما این است طراحی داخلیمنوی برگر uber-meta در بالای مقاله آن در مورد منوهای همبرگر.

نمونه منوی برگر
منوهای برگر در این صفحه وب Inside Design فراوان است.

مشاوره از کارشناسان

نکته برتر: همچنین منوهای پاورقی در بیشتر وب سایت ها وجود دارد – آنها به همان شیوه منوی هدر عمل می کنند، اما تمایل دارند حاوی اطلاعات تماس یا پیوندهای رسانه های اجتماعی باشند.منبع