Buy Now Pay Later چیست؟ آیا باید آن را در سال 2023 ارائه دهید؟

کلارنا توسط 150 میلیون مشتری در 45 کشور در سراسر جهان استفاده می شود و آن را به محبوب ترین پلت فرم BNPL در جهان تبدیل می کند. معمولاً سه پرداخت را برنامه ریزی می کند، از جمله یکی در روز خرید در طول شش هفته، اما انعطاف پذیری بسیار زیادی نیز وجود دارد. مشتریان به برنامه های بازپرداخت بلندمدت سود پرداخت می کنند و تاخیر در پرداخت ها مستلزم کارمزد دیرکرد خواهد بود.

تایید کنید احتمالا مشتری پسندترین شرکت در بین شرکت ها است. مشتریان می توانند طرح بازپرداخت خود را انتخاب کنند و هیچ کارمزد سالانه، کارمزد دیرکرد یا نرخ بهره مرکب وجود ندارد. پرداخت های خارج از مدل چهارپرداختی مشمول کارمزد تامین مالی است که به عنوان درصدی از خرید محاسبه می شود.

BNPL بسیار محبوب است که توسط 50% از مشتریان آنلاین بازار BNPL در حال حاضر ارزش دارد 150 میلیارد دلار و همچنان به طور پیوسته در حال رشد است. BNPL برای خرده فروشان پول می آورد، افزایش می یابد نرخ تبدیل 20٪ تا 30٪ و کل سبد خرید بین 30٪ تا 50٪. همچنین به جلوگیری از تقلب بالقوه و پیش‌فرض پرداخت که می‌تواند با خرده‌فروشانی که پرداخت‌های معوق را انجام می‌دهند، جلوگیری کند.

به دلیل انعطاف پذیری، Affirm در بین مشتریانی که تمایل به پرداخت نکردن دارند و کسانی که اقلام گران تر را خریداری می کنند محبوب است. برای هر تراکنش 0.30 دلار و نرخ معمولاً 5.99 درصد از شما دریافت می کند.

تایید خرید در حال حاضر پرداخت بعدا مثال
نگران تعهد هستید؟ Affirm به شما امکان می دهد ابتدا با فروشگاه نمایشی آنها بازی کنید تا ببینید آیا مناسب است یا خیر.

پی پال

Sezzle جذاب ترین گزینه برای خرده فروشان نیست زیرا فروشندگان می توانند از آن استفاده کنند محدودتر است. همچنین به ازای هر تراکنش، 6% + 30 دلار به ازای چشمگیر دریافت می کند.

البته اینکه کدام سرویس BNPL را انتخاب می کنید بسته به نیاز و برند شما متفاوت است. در اینجا برخی از محبوب ترین خدمات در ایالات متحده وجود دارد:

بعد از پرداخت

مشاوره از کارشناسان

نکته برتر: تقریباً 75 درصد از مشتریان BNPL از نسل هزاره یا نسل Z هستند، بنابراین اگر محصولات شما این مخاطبان را هدف قرار می‌دهند، بی‌معنی است.

مشاوره از کارشناسان

نکته برتر: مطمئن شوید که برنامه ای را با بهترین سیستم هزینه تاخیر برای مشتریان خود انتخاب کرده اید. هرچه پرداخت موجودی برای آنها آسان تر باشد، سریعتر می توانند به شما بازگردند.

بعد از پرداخت چیزهای زیادی برای ارائه به مشتریان شما دارد. ایجاد یک حساب کاربری بسیار آسان است – مشتریان شما فقط باید نام، آدرس، آدرس ایمیل و جزئیات بازپرداخت خود را ارائه دهند.

این بسیار محبوب است و به مشتری محدودیت خرج بسیار بیشتری از 10000 دلار می دهد. گزینه‌های بازپرداخت متفاوتی وجود دارد، از جمله پرداخت در سه (بدون بهره، بدون کارمزد برای مشتریان شما) و پرداخت بیش از شش، 12 و 24 ماه (با بهره). هیچ هزینه دیرکردی وجود ندارد. به عنوان یک تاجر، 1.9٪ تا 3.49٪ به اضافه 50 سنت برای هر تراکنش پرداخت خواهید کرد.

کلارنا

تایید کنیدمنبع

پی پال از مزیت شناخت برند و قابل اعتماد بودن برخوردار است. مشتریان احتمالاً قبلاً یک حساب PayPal دارند – ممکن است قبلاً خودتان یک فروشگاه آنلاین با PayPal راه‌اندازی کرده باشید – به این معنی که راه‌اندازی BNPL تقریباً خودکار خواهد بود. در واقع، مشتریان اغلب قبل از اینکه برای آن درخواست بدهند، در هنگام پرداخت، یک معامله BNPL ارائه می شود.

مشتریان می توانند پرداخت ها را در طول 36 ماه تقسیم کنند، که اگر محصولات شما گران باشد عالی است. اما کارمزدهای تاجر می تواند کمی بالا باشد – 3.29٪ تا 5.99٪ + .30 دلار برای هر تراکنش.

تصاحب کردن

گزینه‌های زیادی برای مشتریان شما «اکنون پرداخت کن» وجود دارد، و لازم نیست خود را به یک مورد محدود کنید. هر راهی که بروید بستگی به محصولات شما، میزان کارمزدی که می‌خواهید بپردازید، نیازهای مشتریان شما، و محل قرارگیری آنها بستگی دارد – برخی از پلتفرم‌ها بسته به کشور، محبوب‌تر از بقیه هستند.

مشتریانی که اعتبار مشخصی ندارند جذب می شوند تصاحب کردن زیرا حداقل امتیاز مورد نیاز نیست و به آنها اجازه می دهد تا به آرامی رتبه اعتباری خود را ایجاد کنند. Sezzle کارمزد بهره طرح “پرداخت در چهار” را ارائه می دهد، اما مانند بسیاری از پلتفرم های دیگر، هزینه هایی برای تاخیر در پرداخت وجود دارد که می تواند پیچیده شود. چشمان خود را باز نگه دارید – Sezzle همچنین به دلیل تغییر مکرر اصطلاحات آن مشهور است.

نه تنها موجودی آن‌ها را به چهار بازپرداخت بدون بهره تقسیم می‌کند (Afterpay تاریخ‌ها را انتخاب می‌کند)، بلکه بلافاصله یک بازپرداخت طول می‌کشد و سپس هر بازپرداخت هر دو هفته پس از آن انجام می‌شود. اکنون یک طرح بازپرداخت ماهانه ارائه می دهد که تراکنش های تا سقف 4000 دلار را پوشش می دهد. کارمزد خرده فروش 4 تا 7 درصد و 0.30 دلار در هر تراکنش است.