Google AdSense چیست؟ چگونه کار می کند و نکات برتر در سال 2023

وب سایت یا وبلاگ خود را آماده کنید – اگر وب سایت شما منحصر به فرد و جالب با خوانندگان خوب و ثابت است، شانس خوبی برای واجد شرایط بودن وجود دارد. آنچه شانس شما را افزایش می دهد این است که وب سایت یا وبلاگ شما به کانال های رسانه های اجتماعی متصل باشد و یک جامعه قوی در نظرات (یا حتی بهتر از آن در تابلوهای پیام اختصاصی) داشته باشد.

تاییدیه بگیرید – شروع کنید در دروازه، که از شما می خواهد URL مقصد خود را ارائه دهید. شما باید اطلاعات پرداخت خود را تکمیل کنید، که شامل وارد کردن اطلاعات در این فیلدهای “پرداخت” است: نوع حساب، نام، آدرس پستی کامل و شماره تلفن. Google قبل از تأیید این اطلاعات را تأیید می کند.

پس از تکمیل این مرحله، می‌توانید انواع تبلیغاتی که Google AdSense ارائه می‌دهد را ببینید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی “کاوش” در کارت تبلیغات کلیک کنید که پیش نمایش تبلیغات را باز می کند. گزینه های قالب تبلیغاتی مانند:

  • تبلیغات متنی – یک تبلیغ سه سرفصل ساده برای تبلیغ محصول شما.
  • نمایش تبلیغات – بنرهایی که به صورت افقی یا عمودی حرکت می کنند
  • تبلیغات درون فید – این تبلیغات در بین لیست های فید شما قرار می گیرند
  • محتوای منطبق – تبلیغات مرتبط که به طور خودکار توسط Google تولید می شوند
  • تبلیغات درون مقاله – تبلیغات پویا که دائماً برای دستگاه مناسب تنظیم می شوند.
  • تبلیغات لینک – پیوندهایی که خواننده را به تبلیغات بیشتر مرتبط با اصطلاح مورد علاقه خود می برد
  • تبلیغات موتورهای جستجو – نوار جستجویی که نتایج AdSense را ارائه می دهد
  • تبلیغات Rich Media – تبلیغات ویدیویی یا html (به نظر می رسد مانند ویدیوهای کوچک YouTube)

وب سایت خود را همگام سازی کنید – هنگامی که با موفقیت معیارها را برآورده کردید و مورد تایید قرار گرفتید، باید وب سایت خود را قبل از خود همگام سازی کنید حساب خود را فعال کنید. در صفحه اصلی AdSense، روی گزینه “Add site” کلیک کنید. از شما خواسته می‌شود که نشانی اینترنتی جایی را که می‌خواهید تبلیغات نمایش داده شوند را اضافه کنید. سپس روی save کلیک کنید.

اگر همه اینها کمی سخت به نظر می رسد، یا مهم نیست که کدام یک از صفحات سایت شما میزبان تبلیغات هستند، می توانید گزینه Auto Ads را تنظیم کنید. این به AdSense اجازه می‌دهد تا به صورت خودکار تبلیغات را در سایت شما اجرا کند، به این معنی که Google مکان، نوع تبلیغات و کدام یک از سودآورترین آنها را در سایت شما انتخاب می‌کند.

Google تمام مجموعه‌های پرداختی تبلیغ‌کننده را مدیریت می‌کند و پس از رسیدن به آستانه 100 دلار، پرداخت‌ها را دریافت خواهید کرد.

نکته بالا: برای تأیید آدرس شما، Google AdSense یک کد از طریق نامه سنتی برای شما ارسال می کند. مراقب آن باشید!منبع

در اینجا مراحلی وجود دارد که باید هنگام درخواست برای Google AdSense دنبال کنید:

اما اگر می‌خواهید کنترل تبلیغات را حفظ کنید (یا مطمئن شوید که تبلیغات در مناطق پربازدید سایت خود دارید)، می‌توانید راه‌اندازی کنید. واحدهای تبلیغاتی، که تکه های مجازی وب سایت/وبلاگ شما هستند. این گزینه های فضایی را که پیشنهاد می کنید نشان می دهد.

سپس یک حراجی برگزار می شود که در آن تبلیغ کنندگان برای فضای شما پیشنهاد می دهند. سپس به سادگی می توانید تبلیغاتی را که می خواهید انتخاب کنید، کدهای تبلیغاتی مربوطه را در وب سایت خود وارد کنید و تبلیغات به صورت زنده نمایش داده شوند!

تصویری از انواع بنرهای تبلیغاتی گوگل ادسنس.
شما تبلیغ کنندگان مختلفی را به فضای خود علاقه مند خواهید کرد!

Google AdSense کاربر پسند است و به طور مستقیم کار می کند. اگر می‌خواهید فوراً شروع کنید، باید مراحل ساده‌ای را دنبال کنید. مطمئن شوید که حداقل 18 سال دارید، یک حساب Google دارید و یک سایت زنده راه اندازی کنید.