Shopify به NFT ها با پلتفرم توسعه دهنده وب 3 وب سوم

جیک لو، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری ثالث وب، گفت که تقاضا برای ادغام وب 3 و تجارت الکترونیک «بسیار زیاد» است و ترکیب ابزارهای توسعه آنها با ابزارهای تجاری Shopify واقعاً «انقلاب تجارت Web3 را آغاز خواهد کرد». ابزارهای فعلی برای تجارب تجارت Web3 منسوخ و محدود هستند، اما این برند ادعا می‌کند که این همکاری با Shopify ثابت می‌کند که «قراردادهای هوشمند و آدرس‌های کیف پول Web3 بخشی ضروری از ابزار تجارت و وفاداری هستند».

Web3 چیست؟

فقط با حسابداری تجارت الکترونیک 13 درصد از کل خرده فروشی با توجه به اداره سرشماری ایالات متحده، “Commercikit” قرار است راه‌های جدیدی را برای تعامل با مخاطبان خود در اختیار بازرگانان قرار دهد کمک به کاربران Shopify در فروش و توزیع NFT ها به عنوان محصولات یا برای کمپین های آینده. سومین وب حتی به امکان پاداش دادن کاربران به مشتریان وفادار با NFT اشاره کرد.

برخی ادعا می کنند که Web3 انقلاب جدیدی برای اینترنت است که امنیت، مقیاس پذیری و حریم خصوصی را برای کاربرانش افزایش می دهد. برخی دیگر استدلال کرده اند که این اصطلاح صرفاً الف است کلیدواژه بازاریابی و به اثرات مضر ارزهای دیجیتال و NFT ها روی محیط زیست دارند.

“به عنوان یک تاجر، درک مشتریان خود و یافتن بخش‌های خریدار جدید برای اجرای یک کسب‌وکار موفق بسیار مهم است.

ما از شراکت با سومین وب، سریع‌ترین تیم حمل‌ونقل در Web3، برای کمک به ایجاد قراردادهای هوشمند و کیف پول Web3 به بخش مهمی از جعبه ابزار تجارت و وفاداری، خوشحالیم.»

هنوز خبری در مورد زمان عرضه Commercikit برای توسعه دهندگان Shopify وجود ندارد، اما کاربران می توانند انتظار داشته باشند که در صورت موفقیت آن، آن و سایر پلتفرم های Web3 مانند آن در همه فضاهای آنلاین و نه فقط در تجارت رایج تر شوند.منبع

«Web3» به ایده نسخه جدیدتر و غیرمتمرکز شبکه جهانی وب بر اساس فناوری‌های بلاک چین و اقتصادهای مبتنی بر توکن اشاره دارد.

به عنوان یکی از بزرگترین پلتفرم های تجارت الکترونیک، Shopify دارای 45 میلیون کاربر در 175 کشور است که در طول 17 سال فعالیت خود 650 میلیارد دلار درآمد داشته است. در همین حال، Thirdweb یک استارتاپ نسبتا جدید است، اما در حال حاضر دارای 50000 توسعه دهنده فعال ماهانه و نیم میلیون تراکنش بلاک چین است. و اگرچه به دلیل ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال ردیابی آن دشوار است، اما بازار NFT ایجاد شد 24/7 میلیارد دلار در سال 2022 تنها.

الکس دانکو، مدیر محصول در Shopify، در مورد این همکاری می گوید:

Shopify اعلام همکاری کرده است وب سوم، یک پلت فرم توسعه دهنده Web3، برای راه اندازی یک کیت توسعه جدید برای بازرگانان به نام Commercikit. این وعده می دهد که یک چارچوب همه کاره برای کاربران برای ایجاد تجربیات تجارت Web3 باشد.