WordPress.com امکان کسب درآمد از طرح رایگان را فراهم می کند

همچنین به این معنی است که باز کردن ابزارهای فروش برای کاربران طرح رایگان، انگیزه ارتقا را از بین نمی برد. اگر کاربران بهترین شرایط را برای کسب درآمد می‌خواهند، طرح‌های گران‌تر همچنان جذاب به نظر می‌رسند زیرا هزینه‌های پنهان کمتری دارند.

با این حال، WordPress.com با اجازه دادن به کاربران برای شروع کسب درآمد از وب سایت های خود بدون نیاز به ارتقا، گامی جسورانه برداشته است تا خود را از سایر سازندگان وب سایت متمایز کند. در حال حاضر ساکن است اقلیت پلتفرم ها که این را ارائه می دهند، که مطمئناً آن را انجام خواهد داد یک گزینه جذاب برای کارآفرینان پول نقد که به دنبال راه اندازی کسب و کار خود هستند.منبع

تصویری از قالب WordPress.com با منوی سفید که قابلیت گنجاندن محتوای پولی را برجسته می‌کند.
کاربران WordPress.com اکنون می توانند از وب سایت های خود با استفاده از محتوای پولی حتی در طرح رایگان کسب درآمد کنند.
 • از وب سایت WordPress.com خود صرف نظر از برنامه ای که دارید کسب درآمد کنید
 • تا زمانی که وب سایت در کشوری سازگار با Stripe کار می کند، کاربران می توانند یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنند و بدون خرج کردن یک سنت شروع به پرداخت کنند.

دومین موردی که باید در نظر داشت این است که اگرچه WordPress.com توانایی پذیرش پرداخت ها را به عنوان رایگان تبلیغ می کند، کاربران مشمول هزینه تراکنش خواهند بود. کسانی که در طرح رایگان هستند باید پرداخت کنند 10% کارمزد پرداختو همچنین هزینه استاندارد Stripe بسته به کشور محل اقامت شما. با پیشرفت برنامه های برتر WordPress.com، هزینه هایی که می پردازید به تدریج کاهش می یابد تا زمانی که به برنامه تجاری آن برسید، جایی که هیچ پرداختی نخواهید کرد.

طرح WordPress.com هزینه های پرداخت
تجارت WordPress.com 0%*
تجارت WordPress.com 2%*
WordPress.com Premium 4%*
WordPress.com شخصی 8%*
WordPress.com رایگان 10%*
* بسته به منطقه، کاربران همچنین باید هزینه استاندارد Stripe را علاوه بر کارمزد تراکنش WordPress.com بپردازند.

WordPress.com می‌گوید مقیاس کشویی را به عنوان راهی برای «در دسترس‌تر کردن آن برای هرچه بیشتر افراد» پیاده‌سازی کرده است. از قیاس انتخاب دنده مناسب برای دوچرخه استفاده می کند. کاربران می توانند با دنده پایین تر استارت بزنند و با افزایش شتاب به سمت بالا تغییر دهند.

اولین مورد این است که برای استفاده از مزایای درآمدزایی رایگان وردپرس، باید در کشوری قرار داشته باشید که در این کشور وجود دارد سازگار با Stripe Payments. اگرچه 49 کشور از Stripe حمایت می کنند، اما تعداد کمی از آنها خارج از معیارهای واجد شرایط بودن هستند.

WordPress.com اکنون به صفوف Square Online می‌پیوندد، که یکی از تنها سازندگان وب‌سایت برجسته دیگر است که به کاربران امکان فروش رایگان را می‌دهد. مانند Square Online، وردپرس نیز قصد دارد محدودیت‌ها را برای کاربران خود حذف کند، اما این بدان معنا نیست که ابتکار جدید آن با اشکالاتی همراه نیست.

با ابزارهای کسب درآمد با باز شدن قفل در همه طرح ها، کاربران می توانند کارهای زیر را انجام دهند:

 • یک فروشگاه آنلاین ایجاد کنید
 • ارسال خبرنامه پولی برای مشترکین
 • محتوای ممتاز را برای بازدیدکنندگان منتشر کنید
 • عضویت و اشتراک را ارائه دهید
 • درخواست کمک مالی و راهنمایی
 • از PayPal برای پذیرش پرداخت های کارت اعتباری و نقدی استفاده کنید
 • از طریق وردپرس تبلیغ کنید
 • پیوندهای وابسته را به محتوای خود اضافه کنید
 • انتشار پست های حمایت شده

وردپرس این را به‌عنوان حرکتی می‌شناسد که «درباره توانمندسازی شما برای انجام ریسک‌های خلاقانه» است و به کاربران اجازه می‌دهد «به‌جای نگرانی در مورد هزینه‌های آن، مرزها را فشار دهند». این ابتکار مطمئناً درها را برای کسانی که بودجه کمی دارند باز می کند، عملکرد یک وب سایت رایگان وردپرس را گسترش می دهد و پیشنهاد کلی پلت فرم را جذاب تر می کند.

این یک واقعیت شناخته شده است که اکثر سازندگان وب سایت ابزارهای کسب درآمد خود را در پشت یک دیوار پرداخت پنهان می کنند. تا همین اواخر WordPress.com یکی از آنها بود. برای کسب درآمد، کاربران آن نیاز به ارتقاء به یک طرح پولی داشتند – با این حال، در جدیدترین به‌روزرسانی، این پلتفرم روایت را تغییر می‌دهد و به همه کاربران اجازه می‌دهد بدون توجه به طرح خود، پرداخت‌ها را بپذیرند. این بدان معنی است که حتی کاربران در وردپرس سایت ساز رایگان طرح قادر به کسب درآمد از وب سایت های خود خواهد بود.